Späť na všetky články
pred 1 rokom 532 videní | 4 minúty čítania

Veľká cesta Kubou: biele pláže, rytmická hudba a pulzujúce mestá

Veľká cesta Kubou: biele pláže, rytmická hudba a pulzujúce mestá
Kuba je najväčší ostrov v Karibiku a mnohí cestovatelia ju považujú za jedno z najpozoruhodnejších miest našej planéty.

Kuba je najväčší ostrov v Karibiku a mnohí cestovatelia ju považujú za jedno z najpozoruhodnejších miest našej planéty. Chcete ešte aj vy zažiť jedinečnú autenticitu „pôvodnej“ Kuby? Správny čas na návštevu ostrova nazývaného aj Perla Karibiku je práve teraz.

Cesta na Kubu je cestou za poznaním. Za krásou všetkého druhu. Spisovateľ Ernest Hemingway dobre vedel, prečo si Kubu zamiloval na prvý pohľad. Žil na Kube viac ako 20 rokov a napísal tu svoje životné diela. Veľkými lákadlami Kuby sú zelené kopce a krásne koloniálne mestá. Tradičné drinky mojito, pina colada, daiquiri či cuba libre tu chutia najlepšie na celom svete.

 

 

Počasie na Kube praje dovolenkárom počas celého roka. Priemerné teploty dosahujú  príjemných 27 stupňov. Pre poznanie krajiny je najlepšie vidieť všetky jej rozličné zákutia a kultúru. Poďte s nami na veľký okruh slnečnou Kubou a odneste si domov spomienky z najkrajších miest. Ktoré sú to?

 


Havana: srdce karibského raja

Hlavné mesto Kuby je najväčším mestom v Karibiku, ktorému sa nič nevyrovná. Hudba vás vtiahne do vibrujúceho rytmu kubánskej salsy. Staré farebné americké autá uvidíte na každom rohu. Na Kube sa budete cítiť ako v múzeu veteránov pod holým nebom.  

 

Uličky v UNESCO štvrti „La Habana Vieja“ a nádherná architektúra vás očaria. Pôvabné námestie Plaza de Armas so starým prezidentským palácom je perfektným východiskom na preskúmanie starého mesta. Koloniálne centrum Havany je ideálne na prechádzku a na skúšanie vynikajúceho jedla. Osemkilometrová promenáda Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro je zase centrom zábavy a nočného života.

 

 

Zaujímavým miestom je aj celosvetovo jedinečné múzeum rumu Havana Club, kde môžete ochutnať známy alkoholický nápoj. Dozviete sa všetko o výrobe pravého kubánskeho rumu. Bez fľašky takéhoto rumu sa v minulosti na mori nezaobišiel žiaden námorník. 
 

 

Varadero: biele pláže a bohatý podmorský život

Varadero je miesto, kde si môžete vychutnať viac ako 20 kilometrov nepoškvrnených bielych pláží  a pochlipkávať opojné Cuba Libre. Rovnako dobre ako na pláži sa zabavíte aj pod vodou. Potápanie a šnorchlovanie patria k dôvodom, ktoré vedú dovolenkárov práve na Kubu.

 

 

Na severnom pobreží Varadera sa dá okúpať vo vlnách Atlantiku. Juhovýchodné pobrežie obmýva lagúna Bahía de Cárdenas. Po dni strávenom vo vode určite vyhladnete. Ponukou výborných karibských špecialít sa pýši výnimočný podnik Calle 62. Reštauráciu majú v obľube turisti i domáci.

 

 

Trinidad: fascinujúce koloniálne mestečko

V malebnom meste zaradenom na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO sa nudiť rozhodne nebudete. Ochutnajte typický miestny nápoj La Canchanchara, tancujte, bavte sa!

 

 

Príroda je vaša srdcovka? Určite si užijete návštevu hôr Topes de Collantes, ktoré sú neďaleko od Trinidadu. Rastie tu viac ako 40 druhov orchideí a vysoké paprade. Nad hlavami poletuje nádherný kubánsky motýľ Mariposa. Impozantné vodopády a kaňony sa vryjú do pamäti každého turistu.

 

 

Santa Clara: dejisko revolúcie na Kube

Mesto Santa Clara má v modernej histórii Kuby významné miesto. Nachádza sa tu mauzóleum najobdivovanejšieho  kubánskeho revolučného hrdinu Ernesta Che Guevary. Za návštevu stojí aj pamätník vykoľajeného obrneného vlaku „tren blindado“ . Priamo v centre mesta je fantastickým miestom na relax rozľahlý park Vidal.  

 

 

Krajina bielych pláží, pohodových ľudí, rytmickej hudby, krásnej prírody, všadeprítomných cigár a kvalitného rumu vás určite nesklame. Už ste si pridali poznávací zájazd na Kube na svoj zoznam vytúžených dovoleniek?

 

 


Ak potrebujete poradiť, radi vám pomôžeme! Pozrite sa vpravo dole a kontaktujte nás.

 

Vychutnajte si Kubu s Idem.sk

Súvisiace články
pred 1 rokom 2625 videní | 4 minúty čítania
pred 9 mesiacov 2036 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1837 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1603 videní | 4 minúty čítania