Späť na všetky články
pred 1 rokom 2496 videní | 4 minúty čítania

Korytnačky a nádherné pláže - symboly ostrova Zakynthos

Korytnačky a nádherné pláže - symboly ostrova Zakynthos
Čo si prvé predstavíte, keď sa povie Zakynthos?

Tam, kde útesy vyzerajú, ako keby sa vynárali priamo z čistučkého mora, leží jeden z najvoňavejších gréckych ostrovov. Už mnohé roky okúzľuje cestovateľov svojou nadpozemskou krásou. Na krásnom „ostrove vôní“ sa zahalíte do osviežujúcej arómy bylín a eukalyptu a pričuchnete k jemným kvitnúcim kvetom. Poteší sa jednoducho každý noštek.

Foto: © shutterstock.com

 

Zakynthos patrí k najzelenším gréckym ostrovom.  Cestovatelia ho milujú najmä pre romantické pláže ako vystrihnuté z krásnych snov, pre bohatý podmorský život a množstvo dovolenkových aktivít.   

 

Foto: © shutterstock.com

 

Pláže na Zakynthose čakajú len na vás

Nádherné prostredie ostrova s obrovskými zelenými rovinami vo vnútrozemí a impozantnými útesmi obmývanými tyrkysovým morom ponúka turistom možnosť vybrať si spomedzi rôznych druhov pláží. Poďme sa v nich trošku zorientovať. 


Pláže na západnom pobreží sú skutočným zázrakom prírody. Suverénne najznámejšou plážou na Zakynthose je Navagio, nazývaná aj Shipwreck beach, so slávnym vrakom pašeráckej lode. 
 

Foto: © shutterstock.com

 

Pláže na západe ostrova ležia na brehu mora hýriaceho všetkými farbami. Navštíviť môžete zátoky s jemnučkým pieskom. Väčšina z nich je prístupných iba loďkou po mori. Aj počas hlavnej turistickej sezóny tu preto nájdete pokoj a odpočinok. Nezabudnuteľný pohľad na západ slnka si môžete užiť z útesov pri majáku Keri alebo v dedinke Kambi. 

 

Foto: © shutterstock.com
 


Východné pobrežie je najpestrejšou časťou ostrova. Určite si zájdite pozrieť úžasné skalnaté zátoky ako pláž Xigia, Makris Gialos alebo nenapodobiteľné Blue Caves. 

 

Foto: © shutterstock.com

 

Južnejšie na východnom pobreží na vás čakajú piesočnaté pláže pri letoviskách Amboula, Alykes alebo Tvilisi. A kde si môžete užiť dovolenku krajšie ako v hoteli s panoramatickými výhľadmi? Čarovné prebúdzanie sa pri východe slnka s výhľadom na more si vychutnáte v Hotel Sentido Louis Plagos Beach, ktorý stojí práve na východnom pobreží. 

 

Foto: © shutterstock.com

 

V južnom zálive okrem dlhých piesočnatých pláží leží aj ostrov Marathonissi a jaskyne Marathia Cape a nájdete tu chránenú oblasť Morského parku. Čo je ale najdôležitejšie! V mori pri južnom pobreží majú domov legendárne korytnačky karety obyčajné. 

 

Foto: © shutterstock.com
 
 
 

Domov korytnačiek a svet pod hladinou mora

Korytnačky caretta-caretta (karety obyčajné), žijúce v týchto tyrkysových vodách, sú vzácnym zvieratkom. Pláž Kalamaki na juhovýchode ostrova je chránená práve kvôli nim. Z vajíčok sa tu totiž liahnu korytnačie bábätká! Potulovať sa na pláži Kalamaki po západe slnka alebo vykonávať vodné športy je preto zakázané. 

Foto: © shutterstock.com


Oblasť patrí pod ochranu  Morského parku Zakynthos, ktorého cieľom je chrániť tunajšie zvieratká a rastliny. Okrem korytnačiek tu žijú aj tulene Monachus-Monachus. 
 

Foto: © shutterstock.com
 
 

Na dovolenke na Zakynthose si môžete užiť aj kopec podmorských dobrodružstiev! Skalnaté zátoky sú rajom pre potápačov a turistov so šnorchlami. Vyhľadávanými miestami sú Blue Caves alebo Keri Caves.


Ak neradi potápate, nevadí. Zaplávate a oddýchnete si na niektorej z malebných pláží. Krásu jaskýň je jednoducho potrebné vidieť na vlastné oči. Pestrá škála modrých odtieňov a šum morských vĺn sú tie najlepšie vitamíny pre telo i ducha. 

 

Foto: © shutterstock.com

 

Už viete na aký grécky ostrov padne tento rok voľba? Ak sa vyberiete na dovolenku na Zakynthos, budete zo spomienok na dovolenku čerpať energiu počas celého roka. Nezabudnuteľná dovolenka nabitá zážitkami čaká len na vás!

 

Vidáme sa na Zakynthose?

 

Súvisiace články
pred 1 rokom 2496 videní | 4 minúty čítania
pred 9 mesiacov 1968 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1777 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1574 videní | 4 minúty čítania