Milujete krásne pláže? Vyberte sa do tropického raja. Dominikánska republika je miesto, ktoré by mal navštíviť každý milovník exotiky.

Toto je sedem najkrajších pláží v Dominikánskej republike, na ktorých môžete oddychovať a veselo si užívať slniečko. Poďme na to vzostupne:

7. Pláž Playa Sosúa, Puerto Plata

Všetci potápači a milovníci pestrofarebných západov slnka sem. Nádherná pláž Playa Sosúa ponúka skvelé možnosti na šnorchlovanie a potápanie iba 100 metrov od pobrežia. Pokiaľ šnorchlovanie nie je pre vás, môžete spoznať podmorský svet vďaka loďkám s preskleným dnom.

V blízkosti pláže sa nachádza mesto Cabaret, ktoré je považované za hlavné svetové mesto kite surfingu. V plážových baroch na pláži sa môžete osviežiť piňakoládou či vychladeným pivom. Ak ostanete do západu slnka, stanete sa svedkami kúzelného divadla na oblohe.

plaz-dominikanska-republika-suosa

6. Pláže na ostrove Isla Catalina, La Romana

Asi v polovici cesty medzi letoviskom Punta Cana a hlavným mestom Santom Domingom leží neďaleko od mesta  La Romana, blízko pri pobreží Dominikánskej republiky, krásny ostrovček Isla Catalina. Malý a odľahlý ostrov si musí na prvý pohľad zamilovať každý.

Nájdete tu len more, piesok, palmy a koralové útesy. Na ostrovček sa každý deň plavia výletné lode. Nezabudnite si šnorchel. Pod hladinou mora môžete preskúmať vrak havarovanej pirátskej lode.

plaz-dominikanska-republika

5. Pláž Cayo Levantado, Samana

Objavte oblasť Samana, ktorá láka dovolenkárov nádhernou prírodou, rajskými plážami a nádherným morom. Príjemný tieň vám zabezpečí prítomnosť kokosových paliem.

Užite si chvíľky plné pohody v hoteli s wellness centrom. Luxusný Hotel Grand Bahia Principe El Portillo uspokojí aj priania najnáročnejších turistov.

plaz-dominikanska-republika

zdroj: easyviajar.com

4. Pláž Playa Dorada, Puerto Plata

Ak nechcete počas dovolenky iba ležať na pláži a milujete mnoho rozličných aktivít, na populárnej pláži na severe ostrova sa budete cítiť naozaj skvele.

Pláž ležiaca na pobreží Atlantického oceánu ponúka cestovateľom možnosť vyskúšať windsurfing, nakupovať v mnohých obchodoch, ísť si pozrieť film do kina alebo sa vyviezť lanovkou a užiť si neopakovateľný výhľad z Mt. Isabel de Torres, ktorý je najvyšším vrcholom Karibiku.

dominikanska-republika-plaz-dorada

3. Pláž Playa Rincón, Las Galeras

Chcete sa na dovolenke dostať čo najďalej od zhonu každodenného života? Túto pláž budete milovať!

Pláž je ešte stále nedotknutá masovým turizmom a zároveň taká krásna, až sa vám pri pohľade na ňu zatají dych. Jediným náznakom rozvoja cestovného ruchu sú miestni obchodníci, ktorí predávajú úplne čerstvé morské plody a ľadové nápoje. Aj keď na túto pláž musí turista cestovať trošku dlhšie, stojí to za to.

dominikanska-plaz-rincon

zdroj: dominicanexpert.com

2. Pláž Bavaro, Punta Cana

Úsek pláží na východnom pobreží Dominikánskej republiky, okolo letoviska Punta Cana, si dovolenkári obľúbili najmä kvôli krásnym hotelovým rezortom s vysokým štandardom služieb a širokým plážam, ktoré sú vhodné na kúpanie počas celého roka. Naším tipom na fantastické ubytovanie priamo na pláži Bavari je Hotel Occidental Caribe, ktorý je obklopený nádhernou tropickou záhradou. 

plaz-dominikanska-punta-cana

1. Pláž Boca Chica, Santo Domingo

Jedna z najpokojnejších pláží v Karibiku je označovaná aj na najkrajšiu. Jemný biely piesok vysokej kvality, priezračná voda a koralové útesy sú dôvody, pre ktoré sem mieria turisti z celého sveta. Pláž Boca Chica vyhľadávajú najmä rodinky s deťmi. Ak budete mať pocit, že nastal čas, aby ste vstali z vašej plážovej deky, môžete vyskúšať napríklad aktivity, ako sú jazda na banáne alebo šnorchlovanie.  

plaz-dominikanska-santo-domingo

Zaujali vás tieto krásne pláže? Poďte s nami na dovolenku do Dominikánskej republiky a vychutnajte si azúrovomodré lagúny a mäkučký piesok, po ktorom je radosť kráčať.

Autor: Hana Ivanová

Chcem dovolenkovať v karibskom raji

mohlo by vás zaujímať

Čítať článok
19.2.2021
4484
Najlepšie výlety, ktoré treba podniknúť počas dovolenky v Egypte

Egpyt nemusí byť iba dovolenka v hotelovom rezorte. Vydajte sa s nami spoznať jeho staroveké tajomstvá.

Čítať článok
18.12.2019
2710
Mestečko Ravello je skrytý poklad Amalfského pobrežia

V Ravello dovolenkovali také osobnosti, ako niekdajšia prvá dáma USA Jacqueline Kennedy či herečka Greta Garbo.