Späť na všetky články
pred 9 mesiacov 571 videní | 3 minúty čítania

Najkrajšie pláže na Rhodose a história hlavného mesta

Najkrajšie pláže na Rhodose a história hlavného mesta
Rhodos je vskutku čarovný ostrov, ktorý ukrýva nádherné pláže aj fascinujúce historické pamiatky.

 

Rhodos je vskutku čarovný ostrov, ktorý ukrýva nádherné pláže aj fascinujúce historické pamiatky. Každý dovolenkár si v tomto malebnom kútiku Grécka nájde to svoje. Chcete ho spoznať spolu s nami? Vyberte sa na nezabudnuteľný letecký zájazd do niektorého z našich obľúbených letovísk. Poradíme vám, čo treba vidieť…

 

 

Pláže na Rhodose, kde zažijete dokonalý relax

Lardos

Letovisko Lardos je plné zelene, ponúka príjemné ubytovanie v kvalitných hoteloch a kúpanie na pieskovo-kamienkovej pláži, ocenenej modrou vlajkou. Ak hľadáte skôr rušnejšiu pláž s možnosťou večernej tanečnej zábavy priamo na brehu mora (každú nedeľu večer), ubytujte sa v Lardose.

Faliraki

Táto krásna 5 km dlhá pláž patrí medzi najznámejšie na Rhodose a je skvelým miestom na strávenie rodinnej dovolenky. Piesková pláž je vhodná aj pre úplne malé deti, nakoľko je tu veľmi čistá voda a pozvoľný vstup do mora. V stredisku Faliraki nájdete okrem bohatých možností ubytovania aj veľký akvapark, množstvo reštaurácií, barov, klubov a kompletný plážový servis. Ak však uprednostňujete menej rušnú atmosféru, odporúčame vám pokojnejšiu pláž letoviska Kalithea alebo romantickú zátoku Antonyho Quinna s kamienkovou plážou, ktorá sa nachádza cca 3 km od strediska Faliraki a dostanete sa tam autom alebo výletnou loďou. Táto maličká pláž je ako stvorená na šnorchlovanie.

Kiotari

Letovisko Kiotari má krásnu pieskovo-kamienkovú pláž a ponúka možnosti ubytovania aj pre náročnejších klientov. Okrem toho je výborným východiskovým bodom pre návštevu neďalekých pláží Gennady (ocenená modrou vlajkou), Pefkos (pokojnejšia pláž, lemovaná olivovníkmi) a Glystra (menšia piesočnatá pláž so slnečníkmi a tavernami).

Kolymbia

Táto dvojkilometrová pláž je ako stvorená na pohodový relax pre rodiny s malými deťmi. Pieskovo-kamienkovú pláž obklopujú hory, zeleň a krásne rodinné hotely. Prečítajte si o Kolymbii viac v našom blogu.

Lindos

Pláž pod rázovitou antickou dedinkou Lindos (o ktorej sa viac dočítate tu), v Zálive svätého Pavla, je tyrkysovo modrá a pre svoj plytký breh ako stvorená pre vaše ratolesti.

Nájdete tu komplexné plážové služby. Ak vás láka menšia a komornejšia pláž v okolí, vyberte sa na neďalekú pláž Aghia Agatha, vhodnú aj na vodné športy.

 

Hlavné mesto dýcha históriou

Hlavné mesto Rhodos bolo založené v roku 408 p.n.l., hoci samotný ostrov bol údajne osídlený už v časoch neolitu (cca 4 000 rokov p.n.l.). Ubytujte sa priamo v centre mesta, neďaleko od kamienkovej pláže, a preskúmajte jeho bohaté historické pamiatky z čias antiky a stredoveku


Navštívte Palác veľmajstrov, kde kedysi sídlili johanitskí rytieri (a dnes tu nájdete zbierku antického umenia), Rytiersku uličku, Rhodskú akropolu a starý prístav Mandraki, v ktorého okolí môžete obdivovať taliansku architektúru zo začiatku minulého storočia. Práve tu sa kedysi nachádzala vyše tridsaťmetrová Héliova socha, považovaná za siedmy div sveta. Ak chcete vedieť viac o pamiatkach na Rhodose, prečítajte si náš blog a pozrite si našu ponuku  možností pobytu na Rhodose.
 

 

Vychutnajte si Rhodos s IDEM!

 

Súvisiace články
pred 1 rokom 2091 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1670 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1591 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1399 videní | 4 minúty čítania