Späť na všetky články
pred 1 rokom 822 videní | 4 minúty čítania

Navštívili ste už pamiatky na Rhodose s najväčšou históriou?

Navštívili ste už pamiatky na Rhodose s najväčšou históriou?
Ak historické pamiatky patria medzi vaše záľuby, navštívte Rhodos a určite nebudete ľutovať.

Grécko láka návštevníkov na svoje nádherné ostrovy nielen malebnými plážami a vynikajúcou kuchyňou, ale aj bohatou históriou, ktorú môžu počas dovolenky spoznávať. Ak historické pamiatky patria medzi vaše záľuby, navštívte Rhodos a určite nebudete ľutovať. Nakoľko je známy svojim horúcim leto (na Rhodose je v priemere až 300 slnečných dní v roku), vhodný čas pre dovolenku sú mesiace máj, jún, september a október, keď tu vládnu príjemné teploty do cca 30 °C, ktoré sú ideálne na spoznávanie okolia.

Využite fakultatívne výlety, spojené s pobytom v hoteli na Rhodose alebo si prenajmite auto z autopožičovne (ceny sa pohybujú od cca 30 Eur/deň) a preskúmajte pamiatky a iné krásy ostrova na vlastnú päsť. Ubytujte sa v obľúbenom turistickom stredisku Faliraki, kde si po každom výlete oddýchnete pri drinku v niektorom z početných barov či reštaurácií alebo v pokojnejšom letovisku Lardos, ktoré je vhodné aj pre rodiny s malými deťmi.
 
 

Čo treba vidieť?

Hlavné mesto Rhodos

Vybaľte sa v hoteli v hlavnom meste a preskúmajte jeho historické centrum, ktoré sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto preslávené rytierske mesto vzniklo v roku 408 pred n. l. a nájdete tu množstvo antických, ale aj stredovekých pamiatok.

Jednou z nich je slávny Palác veľmajstra, pochádzajúci zo 14. storočia, ktorý sa rozprestiera nad prístavom Mandraki. Nájdete v ňom zbierku antického umenia, vrátane známeho súsošia, ktoré znázorňuje smrť Trójana Láokoóna a jeho synov. V tejto jedinečnej rytierskej stavbe si môžete pozrieť aj krásne mozaiky, pochádzajúce z ostrova Kos. Pod palácom môžete obdivovať Amboisovu bránu z roku 1512, vyzdobenú reliéfom s erbom veľmajstra d’Amboise.

Nevynechajte ani návštevu Rhodskej akropoly, ktorá sa rozprestiera na vrchu Ágios Stéfanos. Nájdete tu amfiteáter a pozostatky Apollónovho chrámu. Okrem toho si odtiaľto budete môcť užiť nádherný výhľad na more a ktovie, možno dovidíte až na turecké pobrežie...

Mesto Rhodos ponúka aj iné zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu: pozostatky Rhodského kolosu (bývalého 7. divu sveta), Sulejmanovu mešitu, tureckú knižnicu z 13. storočia so vzácnymi rukopismi, Židovskú štvrť, kostol Ágios Geórgios, Rhodskú hodinovú vežu s panoramatickým výhľadom na mesto, zachovalú rytiersku ulicu Odós Ippoton či rušnú ulicu Sokratou.

 

Lindos

Malá dedinka s veľkým šarmom. Nad vrchom, ktorý je posiaty typicky gréckymi bielymi domami, sa týči stredoveká pevnosť a akropola, odkiaľ budete mať perfektný výhľad na okolie. Cestu hore môžete absolvovať pešo alebo na chrbte somárika, čomu sa potešia predovšetkým vaše deti. V Lindose si môžete pozrieť nielen archeologický areál s Chrámom Atény Lindskej, byzantskou vežou, hradným kostolom či stĺpovou sieňou, ale aj takzvané Kapitánske domy, ktoré pochádzajú zo 16. storočia a vyznačujú sa netradičným architektonickým stvárnením.


 

Filerimos

Tento vrch je vzdialený cca 15 km od hlavného mesta a dostanete sa sem aj miestnou autobusovou dopravou. Na kopci, vysokom 267 m.n.m., objavíte kaplnku s freskami z 15. storočia, kostol a zrekonštruovaný kláštor Filerimos (ktorý si môžete pozrieť aj zvnútra), od ktorého vedie krížová cesta s bronzovými rytinami, smerujúca až k pobrežiu. Zaujímavosťou vrchu Filerimos je originálna vyhliadka v podobe cca 20 m vysokého betónového kríža, na ktorý sa dostanete po úzkych schodíkoch. Za ten fantastický výhľad vám to bude stáť. Filerimos je taktiež obľúbeným miestom na usporiadanie piknikov. Uprostred zelene a s dobrým výhľadom vám bude skvele chutiť.

 

Ak chcete užiť vôňu mora, borovicových lesov a závan dávnej histórie na Rhodose už toto leto, pozrite si našu bohatú ponuku ubytovania na Rhodose.

 

Zažite si Rhodos s IDEM

Súvisiace články
pred 1 rokom 2093 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1670 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1592 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1399 videní | 4 minúty čítania