Späť na všetky články
pred 1 rokom 989 videní | 5 minúty čítania

TOP rozprávkové pláže v Grécku: ktorý ostrov si vyberiete?

TOP rozprávkové pláže v Grécku: ktorý ostrov si vyberiete?
Ktorý grécky ostrov je Vašou srdcovkou?

Kráľovstvo tisícov nádherných ostrovov. Povestná grécka pohostinnosť a gurmánske pochúťky. Výlety za poznaním magickej prírody a objavovanie antickej histórie. Čarokrásne malé pláže a ničím nerušený oddych. Alebo rozľahlé pláže, kde nikdy nie je nuda. Jemnučký piesok, všadeprítomná zeleň a ten najlepší pocit pohody. 

Grécke ostrovy ponúkajú z každého rožka troška a svoju ideálnu dovolenkovú kombináciu si tu môže namixovať naozaj každý. 


Poďte na dovolenku do bájneho Grécka a prežite vydarené chvíľky! Dumáte, ktorý ostrov si vybrať? Pláž rozhoduje! Pripravili sme pre vás prehľad najkrajších pláží na jednotlivých gréckych ostrovoch.

 

 

Pláže na Santorini

Pýtate sa, kde nájdete najunikátnejšie pláže v Grécku? Na Santorini je väčšina pláží sopečného pôvodu. Budete očarení, ako hrajú farbami! Červený, sivý či dokonca čierny piesok nie je na tomto gréckom ostrove nič výnimočné. Nevynechajte návštevu známej Red Beach s červeným pieskom. Vyhľadávaným miestom na Santorini je Kamari beach s tmavým sopečným pieskom. Pláž zaplavená dobrou náladou posiata reštauráciami a barmi s kvalitnými službami je tým správnym miestom na zábavu a relax aj vo večerných hodinách. Pohodičku si užijete tiež na neďalekej Perissa Beach s jemným tmavým pieskom. Fantastickú prírodnú cenériu na tejto pláži dotvára obrovská skala Mesa Vouno.  

Foto: © shutterstock.com

 

Pláže na Korfu

Doprajte si krásne dovolenkové dni na piesočnatých alebo kamienkových plážach s pozvoľným vstupom do mora. Známu pláž Paleokastritsa obklopujú útesy z každej strany. Milujú ju rodinky s deťmi aj nadšenci vodných športov. Olivové háje, citrusové sady, pestrofarebné kvety a more dokonalej smaragdovozelenej farby predstavuje ideálne prostredie pre chvíľky ničnerobenia.

 

Na pestrom Korfu si pláž podľa svojej chuti vyberie naozaj každý. Hľadáte pokoj, ale zároveň chcete zabaviť ratolesti?

Vyskúšajte malebnú pláž St. Spyridon na severovýchode ostrova! Oslnivá zátoka leží na kľudnom mieste medzi dvoma dedinkami Kassiopi a Akavi. Najmenších hostí zabaví miniklub pre deti, bazén aj ihrisko. Rodičia môžu využiť možnosť stráženia detí. Pokojná a čistučká voda v príjemných a plytkých zátokách zaručuje bezpečnosť aj pre najmenšie detičky. Korfu je jednoducho dovolenkový sen všetkých rodičov. 
 

Foto: © shutterstock.com

 
Pláže na Kréte

Najatraktívnejšou plážou na Kréte je pláž Elafonisi. Niet divu, prečo je to tak. Pláž na juhozápade ostrova posiata bielym a ružovkastým pieskom je obklopená cédrovými hájmi a ponúka kúpanie v plytkej teplučkej vode.  More v maličkých lagúnach tu hrá všetkými odtieňmi modrej. Medzi plážové srdcovky dovolenkárov patrí aj populárna Matala Beach. Útes na konci pláže je plný jaskýň. Kedysi práve v nich bývali členovia hnutia hippies.  

Foto: © shutterstock.com


Na severovýchode Kréty je najlepšou plážou na kúpanie Vai Beach. Obklopuje ju jedinečný palmový les, ktorý v Európe nemá páru! Šum 5000 paliem na jednom mieste zaručuje cestovateľom predtým nepoznanú romantiku.

Foto: © shutterstock.com

 
Pláže na Rhodose

Rhodos je nadpozemsky krásny kus zeme. Vedeli ste, že ostrov má až 300 slnečných dní v roku? Pobrežie Rhodosu je posiate úžasnými plážami. Lindos je roztomilé malé antické mestečko s rovnomenným hradom. Pri meste nájdete malebnú zátoku St. Paul´s Bay. Nezabudnuteľných miest však nájdete na Rhodose viac.


Najlepším miestom pre rodinnú dovolenku je určite pláž Faliraki  s najväčším vodným parkom v Európe a s mnohými atrakciami. Priamo na pláži nájdete novučičký wellness Hotel Mitsis Alila Exclusive Resort a Spa. Prekvapí vás prímorskou eleganciou. Nechajte sa kráľovsky rozmaznať a užite si prechádzky v krásnej záhrade! 

Foto: © shutterstock.com

 
Pláže na Zakynthose

Kto by nepoznal obrázok legendárneho vraku lode zaboreného v žiarivobielom piesku medzi útesmi, ktoré obmýva nádherné tyrkysové more? Áno, reč je o Shipwreck beach. Pašerácka loď s menom Panagiotis tu stroskotala v roku 1980. Spravte si jednodňový nezabudnuteľný výlet loďkou k tejto magickej pláži. Zaujímavé sú aj okolité morské jaskyne. Preskúmajte ich a zažite jedinečné dobrodružstvo. Ak sa rozhodnete vyjsť na vyhliadku, čaká na vás pohľad, ktorý vám zoberie dych!

Foto: © shutterstock.com

Pri potulkách ostrovom Zakynthos objavíte mnoho nevšedných pláží. Na východnom pobreží ostrova leží pôvabná pláž Porto Zora. Zaraďte ju do svojho programu. Pre čistučkú vodu, okolitú zeleň a skalné útvary vynárajúce sa z mora sa pláž stala  obľúbeným cieľom cestovateľov. 

Foto: © shutterstock.com


Zažite dovolenku v Grécku a odneste si z ostrovov kopec zážitkov! Chcete vedieť viac? Napíšte nám, radi poradíme! Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Poďte s nami do Grécka!

 

Súvisiace články
pred 1 rokom 2119 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1694 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1603 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1417 videní | 4 minúty čítania