Späť na všetky články
pred 9 mesiacov 2682 videní | 4 minúty čítania

5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych

5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
Ak aj vy snívate o dovolenkovej destinácii, ktorá ponúka exotické dobrodružstvo s príchuťou luxusu, potom práve Dubaj môže byt pre vás tým správnym miestom!

Ak aj vy snívate o dovolenkovej destinácii, ktorá ponúka exotické dobrodružstvo s príchuťou luxusu, potom práve Dubaj môže byt pre vás tým správnym miestom! Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu.

Toto mesto neobmedzených možností, ležiace na pobreží Perzského zálivu, patrí do federácie siedmych arabských emirátov. Dubaj a jeho nevšedné zaujímavosti sníva okúsiť nejeden cestovateľ. Najvyššia stavba sveta, umelo vytvorený poloostrov v tvare palmy, najluxusnejšie svetové hotely, najväčšie obchodné centrá, zábavné parky, celoročne prevádzkovaný lyžiarsky areál, najmodernejšie metro na svete, šejkovia venčiaci svojho vlastného tigra namiesto obyčajného psa, to sú len niektoré lákadlá tejto luxusnej metropoly…

Pre tých z vás, ktorí preferujú aktívny oddych s príchuťou adrenalínu a radi objavujú svet, sme vybrali 5 zaujímavostí, ktoré si v Dubaji rozhodne nenechajte ujsť.

 

Mrakodrap Burj Khalifa

Tento najvyšší mrakodrap sveta Burj Khalifa má 828 metrov, 164 poschodí a vidno ho zo vzdialenosti takmer 100 kilometrov. Na 124. poschodí, vo výške 442 metrov, sa nachádza najvyššie položená vyhliadková veža na svete, ktorá sa stala celosvetovou atrakciou. Pokiaľ sa nebojíte výšok, odneste si zážitok na celý život: z terasy sa vám totiž naskytne neopakovateľný 360-stupňový pohľad na mesto, púšť a oceán. V blízkosti mrakodrapu Burj Khalifa nájdete aj najväčšiu fontánu na svete so svetelnými efektami, ktorá sa každú polhodinu v sprievode hudby roztancuje a zabáva okoloidúcich. Špecialitou tejto stavby je možnosť otáčať sa až o 120 stupňov, čo jej umožní lepšie odolávať nepriazni počasia.

 

Ski Dubaj v Mall of the Emirates

Ak je vám vonku teplo a chcete sa schladiť, a ešte si popri tom aj zašportovať, potom určite nevynechajte jednu z najzaujímavejších atrakcií Dubaja, Ski Dubaj. Je to prvý krytý rezort slúžiaci pre zimné športy na blízkom východe. Toto umelo vybudované lyžiarske stredisko s dĺžkou zjazdovky 400 metrov a prevýšením 60 metrov, sa nachádza v budove známeho extravagantného nákupného centra “Mall of the Emirates”. Sneh a s ním spojené lyžovanie, snowboarding, snežné tobogány a mnohé iné zimné sporty, si tu môžete užiť celoročne.

 

Palm Jumeirah – poloostrov vybudovaný človekom

Ďalšou zaujímavosťou, ktorú Dubaj ponúka, je umelo vytvorený poloostrov pripomínajúci tvar palmy, ktorý tvorí až 520 kilometrov pobrežia. Tu nájdete atrakcie od výmyslu sveta! Vďaka jeho výhodnej polohe tu ľahko zakotvíte svoju jachtu, uvidíte tie najkrajšie západy slnka, nájdete si súkromnú pláž, či vychutnáte relax v kúpeľoch alebo záhradách. Pokiaľ máte radi nočnú zábavu, potom nevynechajte ani slávne kluby, bary či známe show, ktoré Palm Jumeirah ponúka. Na polostrove je aj najslávnejšia stavba, hotel Atlantis, ktorý svojou stavbou pripomína rozprávkové budovy.

 

Zábavné parky a Dubailand

Ak máte radi zábavné parky a ste milovníkom športu, potom si určite prídete na svoje v obrovskom lunaparku Dubajland, ktorý ponúka ohromujúce množstvo atrakcií, adrenalínových športov, horských dráh a športových štadiónov. Nájdete tu aj futbalovú, tenisovú a golfovú akadémiu s 18-jamkovým golfovým ihriskom. Ohúria vás filmové štúdia, vesmírna akadémia, zoo, safari, veľké jazerá, legoland či tematický park na motívy Jurského parku.

 

Desert Safari Dubaj alebo púštne dobrodružstvo

Medzi zaujímavosti Dubaja neodmysliteľne patrí aj fakt, že je obklopený púšťou. Ak aj vás láka odvážna jazda medzi piesočné duny, potom je pre vás adrenalínové dobrodružstvo do púšte v Jeepe alebo Hummeri to pravé spestrenie dovolenky a zaručí vám nezabudnuteľný zážitok. Veľkopriestorový džíp vás vyzdvihne priamo spred hotela a skúsený vodič vás povozí po okrajoch piesočných dún. Po adrenalínovej jazde si môžete oddýchnuť v beduínskom tábore a pozorovať nádherný západ slnka.
 Ak vás zaujímavosti Dubaja oslovili a chceli by ste sa o tomto úžasnom mieste dozvedieť viac, neváhajte a kontaktujte nás. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.


Vidíme sa v Dubaji?
 


 

 

 

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145461 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 122119 videní | 6 minúty čítania