Všeobecný popis hotela Citymax Hotel, Al Barsha at the Mall:

 

 • O hoteli
  Citymax Hotel sa nachádza v pohodlnej lokalite štvrte Al Barsha 1, iba 2 minúty chôdze od nákupného centra Mall of the Emirates. Hotel je situovaný tak, že všetky atrakcie Dubaja sú ľahko dostupné. Moderný a štýlový, Citymax Hotel ponúka pohodlné ubytovanie a širokú škálu služieb, ktoré vyhovujú potrebám každého hosťa.
   
 • Poloha
  Hotel je strategicky umiestnený blízko stanice metra, čo umožňuje hosťom ľahký prístup k rôznym častiam mesta. Pre tých, ktorí preferujú pláž, je verejná pláž Jumeirah iba niekoľko minút jazdy autom a hotel ponúka bezplatný transfer na pláž. Strešný bazén s nádherným výhľadom na mesto je ďalším lákadlom tejto lokality.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka 120 moderných a pohodlných izieb, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre príjemný pobyt. Každá izba má individuálne ovládateľnú klimatizáciu, LCD TV so satelitným príjmom, telefón, zadarmo Wi-Fi, chladničku, varnú kanvicu a vlastné sociálne zariadenie. Hosťom je tiež k dispozícii trezor zadarmo. V prípade ubytovania detí platia špecifické podmienky.
   
 • Zariadenie hotela
  Vstupná hala s recepciou vítá hosťov pri príchode. K dispozícii je hlavná reštaurácia, dva bary a strešný bazén s ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami zadarmo. Wi-Fi pripojenie je dostupné zadarmo v lobby a hosťom je k dispozícii aj fitnescentrum.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka možnosti stravovania formou bufetu. Raňajky sú podávané v hlavnej reštaurácii a pre tých, ktorí si zvolia polpenziu, sú k dispozícii aj večere.
   
 • Pláž
  Hotel poskytuje bezplatný transfer na verejnú piesočnatú pláž Jumeirah.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka rôzne nákupné možnosti a ďalšie atrakcie, vrátane lyžiarskeho areálu v Mall of the Emirates.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 8 km
  Letiska Dubaj: 30 km
  Letiska Ras Al Khaimah: 123 km
  Centra mesta: 10 km
  Nákupných možností: v okolí
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1640 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2505 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 7980 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7401 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1744 videní | 5 minúty čítania