Najkrajšie pláže na Rhodose a história hlavného mesta

Rhodos je vskutku čarovný ostrov, ktorý ukrýva nádherné pláže aj fascinujúce historické pamiatky. Každý dovolenkár si v tomto malebnom kútiku Grécka nájde to svoje. Chcete ho spoznať spolu s nami? Vyberte sa na nezabudnuteľný letecký zájazd do niektorého z našich obľúbených letovísk. Poradíme vám, čo treba vidieť…

Pláže na Rhodose, kde zažijete dokonalý relax

Lardos

Letovisko Lardos je plné zelene, ponúka príjemné ubytovanie v kvalitných hoteloch a kúpanie na pieskovo-kamienkovej pláži, ocenenej modrou vlajkou. Ak hľadáte skôr rušnejšiu pláž s možnosťou večernej tanečnej zábavy priamo na brehu mora (každú nedeľu večer), ubytujte sa v Lardose.
 
pláž Lardos

Faliraki

Táto krásna 5 km dlhá pláž patrí medzi najznámejšie na Rhodose a je skvelým miestom na strávenie rodinnej dovolenky. Piesková pláž je vhodná aj pre úplne malé deti, nakoľko je tu veľmi čistá voda a pozvoľný vstup do mora. V stredisku Faliraki nájdete okrem bohatých možností ubytovania aj veľký akvapark, množstvo reštaurácií, barov, klubov a kompletný plážový servis. Ak však uprednostňujete menej rušnú atmosféru, odporúčame vám pokojnejšiu pláž letoviska Kalithea alebo romantickú zátoku Antonyho Quinna s kamienkovou plážou, ktorá sa nachádza cca 3 km od strediska Faliraki a dostanete sa tam autom alebo výletnou loďou. Táto maličká pláž je ako stvorená na šnorchlovanie.

Kiotari

Letovisko Kiotari má krásnu pieskovo-kamienkovú pláž a ponúka možnosti ubytovania aj pre náročnejších klientov. Okrem toho je výborným východiskovým bodom pre návštevu neďalekých pláží Gennady (ocenená modrou vlajkou), Pefkos (pokojnejšia pláž, lemovaná olivovníkmi) a Glystra (menšia piesočnatá pláž so slnečníkmi a tavernami).

Kolymbia

Táto dvojkilometrová pláž je ako stvorená na pohodový relax pre rodiny s malými deťmi. Pieskovo-kamienkovú pláž obklopujú hory, zeleň a krásne rodinné hotely. Prečítajte si o Kolymbii viac v našom blogu.

Lindos

Pláž pod rázovitou antickou dedinkou Lindos (o ktorej sa viac dočítate tu), v Zálive svätého Pavla, je tyrkysovo modrá a pre svoj plytký breh ako stvorená pre vaše ratolesti.
 

Pláž Lindos


Nájdete tu komplexné plážové služby. Ak vás láka menšia a komornejšia pláž v okolí, vyberte sa na neďalekú pláž Aghia Agatha, vhodnú aj na vodné športy.

Hlavné mesto dýcha históriou

Hlavné mesto Rhodos bolo založené v roku 408 p.n.l., hoci samotný ostrov bol údajne osídlený už v časoch neolitu (cca 4 000 rokov p.n.l.). Ubytujte sa priamo v centre mesta, neďaleko od kamienkovej pláže, a preskúmajte jeho bohaté historické pamiatky z čias antiky a stredoveku.
 
historický palác Rhodos
Navštívte Palác veľmajstrov, kde kedysi sídlili johanitskí rytieri (a dnes tu nájdete zbierku antického umenia), Rytiersku uličku, Rhodskú akropolu a starý prístav Mandraki, v ktorého okolí môžete obdivovať taliansku architektúru zo začiatku minulého storočia. Práve tu sa kedysi nachádzala vyše tridsaťmetrová Héliova socha, považovaná za
siedmy div sveta. Ak chcete vedieť viac o pamiatkach na Rhodose, prečítajte si náš blog a pozrite si našu ponuku fakultatívnych výletov na Rhodose.
 

palác - Rhodos
 

Chcete si vychutnať nádherné pláže na Rhodose už toto leto? Preskúmajte našu bohatú ponuku ubytovania na Rhodose.

Potrebujete radu? Napíšte nám!


P.S.: Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.