Späť na všetky články
pred 1 rokom 246 videní | 5 minúty čítania

Skvelá dovolenka v španielskej Andalúzii

Skvelá dovolenka v španielskej Andalúzii
Zasnívať sa a ocitnúť sa v rozprávkovej krajine nehasnúceho slnka a zamatových pláží, obklopenej krásnou prírodou a množstvom majestátnych hradov a palácov.

Zasnívať sa a ocitnúť sa v rozprávkovej krajine nehasnúceho slnka a zamatových pláží, obklopenej krásnou prírodou a množstvom majestátnych hradov a palácov. Odložiť všetky povinnosti všedného dňa a vychutnávať si pravý význam populárneho výroku „maňana”. Aj o tom je klenot Španielska, Andalúzia.

 

 

Andalúzia je dokonalým miestom na oddych aj dobrodružstvo pre tých, ktorí chcú využiť výhody a bezpečnosť Európskej destinácie, no zároveň pocítiť atmosféru exotiky. Tú možno zažiť nielen vďaka teplote vzduchu z dôvodu jej južnej polohy a blízkosti Afriky, ale aj vďaka rôznorodosti národov, kultúrnych a náboženských vplyvov, ktoré sa tu počas minulých storočí bohato vystriedali.

Tých, čo si vedia vychutnať život plnými dúškami, určite opantá výrazná chuť Andalúzskeho vína, vôňa pestrofarebných kvetov a očarí priateľskosť južanského temperamentu. K poháru skvelého vína neodmysliteľne patrí i vášnivý tanec, spev a hudba v podobe tradičného flamenka, ktoré roztancuje vaše zmysly. Milovníci adrenalínu si prídu na svoje počas dramatických býčích zápasov (corridy), ktorých história sa viaže práve s Andalúzskou Sevillou, kde bola založená prvá škola toreadorov.

 

 

Ak máte radi prírodu a radi relaxujete, nenechajte si ujsť zážitok z výletu do národného parku Cabo de Gata v provincii Almeria. Územie parku je sopečného pôvodu a ukrýva množstvo malebných rybárskych dediniek, ako napríklad La Isleta del Moro alebo San Jose. Ak nemáte radi davy turistov, práve táto oblasť je známa tajomnými zákutiami, kde sa dá dostať iba peši, prípadne prenajatou loďkou a dopriať si tak jedinečných zátok z nádherných pláží medzi útesmi.

 

 

Ak máte chuť ticho a pokoj radšej vymeniť za kozmopolitný zážitok, kde sa temperament španielskej krvi mieša s vplyvom usadlejšej britskej kultúry, vyberte sa na Gibraltár, najjužnejší cíp Španielska. V rámci poznávacieho zájazdu máte možnosť preskúmať i najjužnejší bod Gibraltáru Europa Point s vyhliadkou na Afriku, ako aj navštíviť jaskyňu Sv. Michala, či pozdraviť domorodých obyvateľov Gibraltáru - opičiek Makakov bezchvostých.

Ak máte radi romantiku, na ceste k Gibraltáru sa možete zastaviť na tradičný obed v dedinke Ronda, a pokochať sa nádherným výhľadom na okolité hory.  Ronda vás očarí starobylými bielymi domčekmi zo stredoveku (tzv. pueblos blancos) postavenými na útesoch skál. Táto dedinka sa stala námetom aj pre jedno z diel známeho spisovateľa Ernesta Hemingwaya.

 

 

Rozprávkový zážitok v podobe nádherných výhľadov či už na hory alebo kultúrne pamiatky v podobe mystických hradov a palácov budete mať, ak prebádate okolie slávnej Malagy, Alhambry či Córdoby. Jedným z najnavštevovanejších miest Španielska je práve palácové mesto Alhambra, ktoré sa pýši slávnymi palácmi, ako je napríklad palác Nazaré, či palác Karola V. Pre umelecky náročnejšieho návštevníka si Andalúzia pripravila zážitok v podobe návštevy Múzea Pabla Picassa, ktoré nájdete v Malage.

 

 

Po vyčerpávajúcom kultúrnom programe si milovníci pravej letnej pohody isto prídu na svoje práve na pláži Costa del Sol, ktorá sa nachádza iba na skok od Malagy. Tajomstvo úspechu tejto čarovnej pláže sa ukrýva v jej názve. “Slnečná pláž”, ako ju nazývajú domorodí obyvatelia, každoročne zaručuje až okolo 320 dní neuhasnúcich slnečných lúčov, príjemne vyhrievajúcich more a biely piesok v celej oblasti.

Obľúbenou zastávkou v srdci pobrežia Costa del Sol je i malebné prímorské  mestečko Benalmádena, ktoré okrem nádherných pohľadov na pobrežie, tradičnej andalúzskej architektúry s úzkymi uličkami a výborných reštaurácií ukrýva i dve veľké zaujímavosti. Hrad "Castillo de Colomares", postavený na pamiatku Krištofa Kolumba, je najväčším monumentom na svete, dostupným pre verejnosť. Nachádza sa tu aj "Estupa la Iluminación", najväčšia Budhistická sakrálna budova v západnej Európe, v ktorej sú uschované pozostatky svätých, vrátane Budhu.

Chcete si vychutnať pohodu nekončiacich pláží, spoznať tie najkrajšie zákutia a neviete si vybrať? Alebo chcete spojiť príjemné s užitočným, uvidieť z krajiny čo najviac a zažiť temperamentnú kultúru Andalúzie na vlastnej koži? Obráťte sa na nás a my vám poradíme, ako naplánovať dovolenku na mieru podľa vašich predstáv a zažiť neopakovateľné chvíle! Pýtajte sa v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Španielsko s IDEM

Súvisiace články
pred 1 rokom 3112 videní | 4 minúty čítania
pred 10 mesiacov 2281 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 2063 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1727 videní | 4 minúty čítania