Späť na všetky články
pred 11 mesiacmi 8655 videní | 5 minúty čítania

Plánujete dovolenku v novembri? Inšpirujte sa top exotickými zájazdmi z aktuálnej ponuky Idem.sk

Plánujete dovolenku v novembri? Inšpirujte sa top exotickými zájazdmi z aktuálnej ponuky Idem.sk
Okrem cenovo dostupnejších arabských krajín vo výbere nájdete aj ponuku z vysnívaných Maldív.

Niekto dovolenkovať v lete nestihol, niekto nechcel a niekomu sa jednoducho jedna dovolenka za rok máli. Nech už patríte do ktorejkoľvek zo spomenutých skupín, možno práve v našom výbere overených exotických zájazdov objavíte rezort, v ktorom ešte tento rok strávite niekoľko skvelých dní, plných pohody a relaxu.

 

Všetky ponuky nasledujúcich exotických dovoleniek sme vybrali na základe pozitívnych skúseností a hodnotení zákazníkov Idem.sk. Okrem cenovo dostupnejších arabských krajín vo výbere nájdete aj ponuku z vysnívaných Maldív.

 

1. Spojené Arabské Emiráty, Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island*****

Najpredávanejší hotel z ponuky exotických zájazdov je bezkonkurenčne Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island  v Spojených arabských emirátoch.

Tento päťhviezdičkový rezort na polostrove Marjan Island emirátu Rás al-Chajmá je mimoriadne obľúbený najmä medzi rodinami s deťmi, ale osloví tiež náročných turistov či páry, ktoré si chcú vychutnať úplný pokoj.

Hilton Spa Marjan Island pohlad

Zdroj: Double Tree by Hilton Spa Marjan Island

Moderný plážový rezort má totiž naozaj veľkorysú rozlohu. Nachádza sa priamo na nádhernej pláži s bielym pieskom, ponúka až sedem bazénov a k tomu tiež kvalitné wellness centrum.

Hilton Spa Marjan Island bazen

Zdroj: Double Tree by Hilton Spa Marjan Island

Na pláži si cestujúci chvália najmä teplé more s pozvoľným vstupom a kopec voľných ležadiel. Ak by ste však okrem hotelovej pláže radi objavili aj iné, určite sa inšpirujte naším článkom o najkrajších plážach v Spojených arabských emirátoch.

O tom, že Spojené arabské emiráty sú na neskorú dovolenku doslova ideálne, svedčí aj to, že teploty sa tu ešte v decembri pohybujú okolo 30 °C cez deň a v noci okolo 16 °C.

Hlton Spa Marjan Island more

V hoteli je hosťom k dispozícii tiež fitness centrum, viacero športovísk i barov. Jeden z nich sa dokonca nachádza priamo na streche.

Hilton Spa Marjan Island vnutri

Čo sa týka ubytovania, môžete očakávať vysoký štandard a moderné vybavenie. Vaňa a sprchový kút zároveň, zariadenie na prípravu čaju a kávy či populárne hotelové župany a papučky sú samozrejmosťou.

Hlton Spa Marjan Island izba

Zdroj: Double Tree by Hilton Spa Marjan Island

 • Stravovanie: all inclusive
 • Hodnotenie cestovateľov: 4,5 z 5 (na portáli Tripadvisor)
 • Odlet: Bratislava
 • Pozrieť pobyt

 

2. Omán, Fanar Hotel & Residences*****

Hoci je Omán spomedzi arabských krajín stále pomerne menej známy, medzi cestovateľmi si nachádza viac a viac priaznivcov. Nielenže sa radí medzi najbezpečnejšie destinácie na svete, ale ponúka tiež nádherné pláže, hory, mnoho pamiatok, hradov a prírodných krás. Počas jesene a zimy tu pritom môžete očakávať príjemných 30 °C.

Z tejto výnimočnej destinácie pre vás vyberáme vynikajúci rezort Fanar Hotel & Residences v lokalite Salalah, ktorý sa vám určite zapáči.

Fanar Hotel & Residences more

Zdroj: fanarhotel.com

Ide totiž o nový luxusný päťhviezdičkový hotelový komplex, postavený v štýle arabskej architektúry, ktorý sa podobne ako predchádzajúci hotel nachádza priamo na nádhernej pieskovej pláži.

Výhodou je, že si môžete vybrať, či budete ležať pri otvorenom mori alebo pri pokojnom zálive.

Fanar Hotel & Residences bazen

Zdroj: fanarhotel.com

Dovolenkári tu oceňujú vkusné zariadenie priestranných izieb, ktoré sú vždy čisté, voňavé a predovšetkým skutočne také, aké ich hotel prezentuje na fotografiách. Mnohí sa zhodnú v tom, že ak sa vydáte na dovolenku do Ománu, rozhodne treba ísť priamo do tohto hotela.

Fanar Hotel & Residences izba

Zdroj: fanarhotel.com

Na záver pridávame ešte dve fotografie hotelových pláží, pretože také, aké sa nachádzajú priamo tu, sa len tak hocikde nevidia. Čo poviete?

Fanar Hotel & Residences plaz

Zdroj: fanarhotel.com

Fanar Hotel & Residences v noci

Zdroj: fanarhotel.com

 • Stravovanie: all inclusive
 • Hodnotenie cestovateľov: 4,5 z 5 (na portáli Tripadvisor)
 • Odlet: Bratislava
 • Pozrieť pobyt

 

3. Maldivy, Hotel Olhuveli Beach & Spa Maldives****

Ako tretiu ponuku overenej exotiky, ktorá nikdy nesklame, tu máme vysnívané, no už o niečo drahšie Maldivy.

Tento ostrovný štát v Indickom oceáne tvorí 19 koralových atolov, z ktorých sa každý orientuje na iné skupiny turistov. Čo však všetky všetky atoly spája, je priezračná azúrovomodrá voda oceánu, pláže s jemným bielym pieskom a, prirodzene, pestrý podmorský svet, plný koralov a húfov farebných rýb.

Na atole s názvom South Malé pritom sídli náš obľúbený exkluzívny rezort Olhuveli Beach & Spa Maldives. A nebudeme ani trochu preháňať, ak povieme, že ide o dovolenkový raj.

Olhuveli Beach & Spa Maldives more

Ubytovanie je tu zabezpečené formou elegantných klimatizovaných izieb a víl. V samostatnej vilke čaká na cestovateľov polootvorená kúpeľňa s vaňou a vonkajšou sprchou, niekde dokonca aj s jacuzzi či bazénom. Dokonalý komfort a relax však ponúkajú aj klasické deluxe izby.

Olhuveli Beach & Spa Maldives izba

Zdroj: Hotel Olhuveli Beach & Spa Maldives

Teploty sa tu priemerne pohybujú okolo 31 °C cez deň a 23 °C v noci, vďaka čomu sa môžete spoľahnúť na teplé more. Kúpanie v ňom dopĺňajú dva centrálne bazény, ktoré sa však pri pohľade na okolité pláže môžu zdať priam zbytočné.

Olhuveli Beach & Spa Maldives vecer

Zdroj: Hotel Olhuveli Beach & Spa Maldives

Olhuveli Beach & Spa Maldives oddych

Zdroj: Hotel Olhuveli Beach & Spa Maldives

Treba sa ale pripraviť na to, že pobyt v raji niečo stojí. Avšak o tom, že to naozaj stojí za to, sa už stihlo presvedčiť obrovské množstvo spokojných cestovateľov. Pridáte sa k nim?

 • Stravovanie: all inclusive
 • Hodnotenie cestovateľov: 4,5 z 5 (na portáli Tripadvisor)
 • Odlet: Viedeň
 • Pozrieť pobyt

 

Poďte s nami do raja!

Súvisiace články
pred 3 mesiacmi 47043 videní | 3 minúty čítania