Všeobecný popis hotela Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island:

 

 • O hoteli
  Luxusný hotelový rezort na Marjan Island poskytuje hosťom nádhernú 600 metrov dlhú pláž s bielym pieskom a je ideálnym miestom pre fantastickú dovolenku. Ponúka rozmanité aktivity vrátane vodného parku s toboganmi a najväčšou Tarzanovou loďou na Blízkom východe. Wellness centrá s procedúrami vrátane kúpeľnej zóny "len pre dámy" zabezpečujú relax. V blízkosti sa nachádza golfové ihrisko a nákupné centrum, čo pridáva k atraktivite lokality.
   
 • Poloha
  Rezort sa pýši svojim umiestnením na ostrove, ponúkajúc nezabudnuteľný výhľad a prístup na pláž. Súčasťou komplexu je viac bazénov, tematické reštaurácie a bar na pláži, kde si hostia môžu vychutnať osvieženie priamo pri mori.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovanie zahŕňa rôzne typy izieb s moderným vybavením, vrátane klimatizácie, Wi-Fi a LCD TV. Hostia si môžu vybrať izby s výhľadom na bazén alebo more, a rodinné izby s prepojenými štandardnými izbami.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotelové zariadenie zahŕňa vstupnú halu s recepciou, hlavnú a štyri tematické reštaurácie, lounge bar, nočný klub, bar pri bazéne, konferenčné miestnosti a nákupnú arkádu. Pre tých, ktorí potrebujú byť online, je dostupné bezplatné Wi-Fi pripojenie v lobby aj na izbách.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využiť možnosti stravovania od all inclusive až po ultra all inclusive, ktoré zahŕňajú širokú ponuku jedál a nápojov a možnosť využitia room service a minibaru. Reštaurácie vyžadujú spoločenský odev, čo dodáva jedinečnú atmosféru.
   
 • Pláž
  Priamo pri hoteli sa rozprestiera biela piesočnatá pláž s bezplatnými ležadlami, slnečníkmi a osuškami, a barom na pláži pre príjemné posedenie pri mori.
   
 • Okolie
  Okolie ponúka golfové ihrisko Al Hamra a menšie nákupné centrum Al Hamra, poskytujúc zábavu mimo hotelového rezortu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: Dubaj - 76 km, Ras Al Khaimah - 32 km
  Centra: 30 km
  Nákupných možností: 10 minút jazdy
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 5 mesiacov 1130 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 5 mesiacov 1691 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 5 mesiacov 7492 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 5 mesiacov 6511 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 5 mesiacov 1240 videní | 5 minúty čítania