Späť na všetky články
pred 1 rokom 301 videní | 3 minúty čítania

Neviete sa rozhodnúť? Poradíme vám s výberom dovolenky

Neviete sa rozhodnúť? Poradíme vám s výberom dovolenky
Dovolenková sezóna je v plnom prúde a vy stále neviete, kam tento rok vyraziť? Nechajte sa inšpirovať najobľúbenejšími letoviskami našich spokojných klientov.

Pre romantické duše

Výber dovolenky pre romantikov, zamilované páry a mladomanželov, ktorí sa chystajú na svadobnú cestu by mal zahŕňať nasledovné ingrediencie: príjemný hotel, krásne prostredie a dostatok súkromia. Toto všetko poskytuje nádherný ostrov Korzika, s jeho čistými plážami, romantickými mestečkami, tajuplnými horami a perfektnou francúzskou gastronómiou. Ubytujte sa v romantickom hoteli priamo na brehu mora a vychutnajte si dokonalú dovolenku so svojou polovičkou.
 

 

Ak patríte medzi dobrodružnejšie páry, odporúčame vám navštíviť jedinečný grécky sopečný ostrov Santorini, v rámci poznávacieho zájazdu. Na predĺžený víkend plný spoznávania  kykladskej, byzantskej a benátskej kultúry a fantastických západov slnka nad rozprávkovo krásnym ostrovom s typickými bielymi domčekmi budete ešte dlho spomínať. Špecialitou ostrova je i pláž v Perisse s tmavým, sopečným pieskom, akú len tak hocikde neuvidíte.
 
 

 

Viac tipov na dovolenku pre páry nájdete tu.
 
 

Pre rodiny s malými deťmi

Ak máte malé deti a výber dovolenky vám robí problém, prečítajte si naše tipy a hľadajte letoviská, ktoré majú:

  • dobrú polohu pri mori (ideálna je plytká zátoka bez veľkých vĺn), aby ste nemuseli ďaleko chodiť na pláž
  • veľa možností zábavy a športového vyžitia pre deti (detské ihriská, animátori, akvaparky…)
  • hotel s polpenziou alebo all inclusive stravovaním (nechcete predsa dovolenku stráviť pri hrncoch).

Vyberte si niektorý z last minute leteckých pobytov pre rýchle a nenáročné cestovanie. Tento rok si môžete za váš dovolenkový cieľ zvoliť slnečný Rhodos, kde si môžete odpočinúť na pokojných plážach a deti nechať vyšantiť v obrovskom akvaparku v stredisku Faliraki. Viac sa dočítate tu.

Výborným letoviskom pre rodiny s deťmi je i Kréta, kde nájdete množstvo rodinných hotelov a príjemné, dlhé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré sú ako stvorené pre detské hry.
 
 


 

Ak radšej cestujete autom, zoberte celú rodinku napríklad na ostrov Krk alebo do Južnej Dalmácie v Chorvátsku. V prípade, že veziete so sebou aj vášho štvornohého domáceho maznáčika, prečítajte si, čo všetko potrebujete pred cestou vybaviť.
 
 


 

Pre gurmánov a milovníkov histórie

Ak obľubujete dobré jedlo, víno a kultúrne pamiatky, Talianskou je tou pravou destináciou pre vás. Ochutnajte miestne špeciality na Sardínii, ostrove s bohatou históriou a vynikajúcimi, čerstvými potravinami. Karabik Stredomoria vás nesklame ponukou kvalitných služieb ani lákavými plážami. Prečítajte si viac o tomto lukratívnom ostrove sardiniek, olív a syrov a vyberte si ten najlepší hotel pre vás.
 
 


 

Ak vás nebaví vysedávať na pláži, vyberte sa spolu s vašou polovičkou na romantickú gastronomickú a kultúrnu výpravu po Toskánsku. Agroturistika, taliansky vidiek s priateľskou, uvoľnenou atmosférou, vynikajúce talianske jedlo a víno si vás podmania.
 
 

 

Neviete sa rozhodnúť, kam tento rok vyrazíte? Potrebujete bližšie informácie o hoteloch a letoviskách? Napíšte nám a ma vám s radosťou poradíme. Náš chat nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Vyberte si dovolenku s IDEM.sk

Súvisiace články
pred 1 rokom 3751 videní | 4 minúty čítania
pred 10 mesiacov 2246 videní | 4 minúty čítania
pred 11 mesiacov 939 videní | 4 minúty čítania