Späť na všetky články
pred 11 mesiacov 264 videní | 4 minúty čítania

Ako si čo najlepšie užiť rodinnú dovolenku

Ako si čo najlepšie užiť rodinnú dovolenku
Na čo treba dbať pri plánovaní rodinnej dovolenky tak, aby boli všetci spokojní? Idem.sk vám prináša zopár odporúčaní.

Rodinná dovolenka je čas, keď zabudneme na starosti všedného dňa a naplno sa venujeme našim blízkym. Väčšinou si ju plánujeme na leto, keď majú deti prázdniny a už sa nevedia dočkať dní, keď sa budú môcť vyšantiť vo vode, či už mori alebo v hotelovom detskom bazéne. Na čo treba dbať pri plánovaní rodinnej dovolenky tak, aby boli všetci spokojní? Idem.sk vám prináša zopár odporúčaní.

Zbaľte sa rozumne

Začnite sa baliť na papieri. Zistite, čo všetko budete vo vašom dovolenkovom rezorte potrebovať, čo treba vybaviť pred obchodom a napíšte si podrobný a prehľadný zoznam. Potrebujete očkovanie proti tropickým chorobám? Aké lieky si musíte zobrať so sebou? Máte medzinárodný vodičský preukaz? Budete potrebovať cestovný pas? Nevyexspiroval vám náhodou? Majú vaše deti platné cestovné pasy? Zabudli ste? Nezúfajte, na ORPZ vám cestovný doklad vedia vybaviť rýchlo, aj za 2 dni. Podrobnosti sa dozviete v našom blogu o tom ako si vybaviť cestovný pas. Prečítajte si aj náš blog s dobrými radami na cestu, kde sa dozviete viac o tom, ako sa efektívne zbaliť a na nič nezabudnúť, nech už sa chystáte na akýkoľvek druh dovolenky.

 

Doprajte si kvalitnú stravu

Ak sa chcete kvalitne stravovať aj na dovolenke, myslite na to vopred a vyberte si hotel, ktorého ponuka vám vyhovuje. Nemáte chuť stáť pri sporáku ešte aj počas vašich vzácnych voľných dní s rodinou? Vyberte si hotel s plnou penziou, all inclusive alebo hotel s ultra all inclusive stravovaním, v rámci ktorého si môžete dopriať aj neskoré raňajky, polnočný snack a zmrzlinu (čo určite poteší hlavne tých neskôr narodených). 

Máte špeciálnu diétu? Informujte sa u náš o hoteloch, ktoré ponúkajú špeciálne druhy stravy (vegánsku, bio, bezlepkovú...). Ak si radšej varíte sami, vyberte si z bohatej ponuky ubytovacích zariadení s kuchynkou. Chceli by ste počas dovolenky zhodiť pár kíl a vyzerať v plavkách ešte lepšie? Pozrite si náš blog o tom, ako schudnúť počas dovolenky s all inclusive stravovaním. Alebo si prečítajte si aj našich 6 tipov, ako účinne schudnúť do plaviek ešte pred dovolenkou.
 
 

Postarajte sa deťom o program plný zábavy

Všetky deti ocenia miesto, kde sa nebudú nudiť. Športové aktivity, animačné programy, bazény a aquaparky im príjemne vyplnia čas. Vyberte si ubytovanie, ktoré poskytuje nielen bezpečný nocľah pre deti (vo väčšine hotelov nie je problém vybaviť detskú postieľku), ale aj široké možnosti zábavy pre vaše neposedné ratolesti. Určite ich poteší veľké detské ihrisko, bazén so šmykľavkami (toboganmi), amfiteáter, priateľskí animátori a detská diskotéka. V letných mesiacoch nájdete v mnohých hoteloch z našej ponuky aj detský klub.

Niektoré hotely taktiež poskytujú opatrovanie detí (za príplatok). Staršie deti ocenia ubytovacie zariadenia, kde sa môžu zahrať na Playstation alebo sa pripojiť na Wi-Fi v celom areáli hotelového komplexu. Tínedžeri sa potešia rezortu, ktorý sa nachádza blízko prírodných a kultúrnych pamiatok, s možnosťou fakultatívnych výletov do okolia. Tí športovo zdatnejší určite uvítajú hotel, ktorý disponuje požičovňou lodiek alebo bicyklov.

 

Myslite na zdravie

Počas dovolenky pri mori je dôležité zvýšiť príjem tekutín a dávať si pozor na slnečné žiarenie. Povinnou výbavou pre deti aj pre dospelých by mali byť slnečné okuliare, opaľovací krém a pokrývka hlavy. Pre istotu sa zásobte bežnými liekmi, ktoré sa vám môžu zísť v prípade nečakaných zdravotných ťažkostí (uistite sa, že v danej krajine nie sú zakázané). Mnohé hotely, zamerané na rodiny s deťmi, ponúkajú aj služby hotelového lekára či doktora na zavolanie. 

 

Chcete aby vaša rodinná dovolenka prebehla hladko a bez starostí ale neviete, ktorú destináciu si máte zvoliť? Napíšte nám! Veľmi dobre poznáme hotely našich domácich aj zahraničných partnerov a pomôžeme vám s výberom. Zavolajte nám alebo využite náš chat. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Vychutnajte si rodinnú dovolenku s nami!

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145205 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120947 videní | 6 minúty čítania