Späť na všetky články
pred 1 rokom 560 videní | 3 minúty čítania

Najkrajšie miesta v Chorvátsku, o ktorých ste možno nevedeli

Najkrajšie miesta v Chorvátsku, o ktorých ste možno nevedeli
Chorvátsko je krajina, ktorá je nášmu srdcu blízka. Cesta netrvá dlho, po slovensky sa tam dohovoríme a možností, kam sa uchýliť k moru, je v Chorvátsku skutočne neúrekom. Čo však v prípade, že vás nelákajú bežné, staré známe letoviská?

Chorvátsko je krajina, ktorá je nášmu srdcu blízka. Cesta netrvá dlho, po slovensky sa tam dohovoríme a možností, kam sa uchýliť k moru, je v Chorvátsku skutočne neúrekom. Čo však v prípade, že vás nelákajú bežné, staré známe letoviská?

Chcete spoznať chorvátske hory, netradičné miesta a kultúru? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám zjednodušia zvažovanie, kam tento rok na letnú dovolenku.

 

Morský organ v Zadare

Obyvatelia Chorvátska milujú hudbu a spev. Vypočujte si niektorý z lokálnych zborov, ktoré dojímavo stvárňujú tradičné piesne v štýle klapa. V meste Zadar však muzicírujú nielen ľudia, ale aj more! Preskúmajte netradičnú stavbu: morský organ, ktorý navrhol architekt Nikola Bašić. Tvoria ho kamenné schody s prieduchmi, ktoré sa postupne zvažujú do mora a vytvárajú zaujímavú a vždy inú kulisu pre pozorovanie západu slnka.

 

Pláž Pupnatska luka na ostrove Korčula

Čistá morská voda, romantika, skaly, zeleň a svätý pokoj. Ak ste do Chorvátska išli práve za tým, pláž Pupnatska luka vás nadchne. Nádherná kamienková pláž sa nachádza asi 15 km od hlavného mesta ostrova Korčula. Dobre si tu oddýchnete aj s malými deťmi. V blízkosti pláže nenájdete žiadne obchody so suvenírmi ani rušné bary, iba dve malé reštaurácie.

 

Záhrebský stroj času

Počas festivalu s týmto zvláštnym názvom sa prenesiete do dôb dávno minulých a spoznáte miestnu kultúru, dejiny a folklór z prvej ruky. Návšteva hlavného mesta Chorvátska stojí za to tak či tak, no ak prídete na zájazd práve v tomto čase, prechádzku po starom meste si užijete oveľa viac. Koná sa približne od polovice apríla do začiatku októbra. Sledujte festival na Facebooku.

 

Národný park Kornati

Vyberte sa na výlet loďou do fascinujúceho národného parku Kornati, ktorý sa rozprestiera na ploche cca 300 km2. Morské útesy, tiesňavy, zátoky a vyše 80 ostrovčekov sú pastvou pre oči a skutočným rajom pre potápačov, ktorí tu môžu skúmať pestrý podmorský svet. Na túto poznávačku určite nezabudnete.

 

Majestátne Velebity

Ak vám chýbajú hory, spoznajte Velebitský masív, kde si oddýchnete od horúceho slnka v tieni hustej vegetácie, pripomínajúcej prales. Vyberte sa na túru do národného parku Severný Velebit, prejdite si slávnu Premužičevu stazu, obdivujte netradičnú botanickú záhradu v teréne, navštívte kostolík v obci Krasno a vychutnajte si výhľad z vrcholu kopca Veliki Zavižan (1 676 m n. m.).

 

Malebný Motovun

Ak sa chystáte na zájazd do Istrie, nevynechajte Motovun, ktorý sa ako pevnosť rozprestiera na kopci nad riekou Mirnou. Je maličký, ale jeho šarm vám pomotá hlavu. Útulné mestečko sa každé leto stáva domovom filmového festivalu a letnej školy architektúry. Motovun je obklopený vinicami a v okolitých lesoch sa s pomocou trénovaných psov zbierajú vzácne huby hľuzovky.


 

Vychutnajte si Chorvátsko s IDEM

 
Súvisiace články
pred 1 rokom 2090 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1669 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1591 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1399 videní | 4 minúty čítania