Späť na všetky články
pred 1 rokom 1708 videní | 4 minúty čítania

Maledivy pre každého: ktoré ostrovy sú najkrajšie?

Maledivy pre každého: ktoré ostrovy sú najkrajšie?
Utečte z chladnej zimy do exotického sveta ohromujúcich lagún a koralových útesov!

Utečte z chladnej zimy do exotického sveta ohromujúcich lagún a koralových útesov!
 


Maledivy sú tropický raj na zemi, bohatý na nevšedné zážitky. Rozmaznávajte svoje telo aj dušu v hojdacej sieti na pláži s bielym pieskom a užite si vzácne chvíle pokoja. 

Často je ťažké vybrať si z nespočetného množstva atolov a ostrovčekov. Maledivy ich majú až 1200, z toho asi 200 je obývaných. Ostrovy sú maličké atoly, čiže koralové útesy. 

Ktoré z nich sú tie naj na prežitie zimnej dovolenky? Prinášame vám 2 najhorúcejšie tipy tejto sezóny. Pôvabné miesta South Ari Atoll a North Male Atoll spĺňajú všetky predpoklady na prežitie nezabudnuteľnej zimnej dovolenky v exotike.

 

Maledivy: South Ari Atoll

South Ari Atoll je nádherné súostrovie plné kvitnúcich voňavých kvetov. Zelené záhrady vás zavedú k tým najčistejším zafírovomodrým lagúnam s prekypujúcim podmorským životom. Malebný South Ari Atoll je známy pre svoje krásne prostredie, bujnú vegetáciu a vysoké kokosové palmy. Na širokých plážach s najjemnejším bielym pieskom nie je vôbec ťažké nájsť si každý deň inú zátoku len pre seba! Romantické výhľady na oceán vás pohladia na duši. South Ari Atoll jednoducho patrí medzi to najvyhľadávanejšie na Maledivách.

 

Ak vás ležanie omrzí, je tu plno možností na preskúmanie okolia! Urobte si výlety na okolité ostrovy. Vyplávajte na rybárskej lodi a zažite rybolov pri farebnom východe alebo západe slnka. Nenechajte si ujsť delfínie safari. Obdivovať pri šnorchlovaní môžete pestrofarebné koraly a rybičky. Vzrušujúcim zážitkom je aj prenájom katamanu, kanoe alebo vodného skútra.

Sun Island Resort & Spa je obľúbený rezort na veľkom ostrove Nalaguraidhoo v South Ari Atoll s vynikajúcimi možnosťami na kúpanie a šnorchlovanie. V tomto rezorte je voda nielen zdrojom života, ale aj zdrojom dobrodružstva! Po dni plnom zážitkov si môžete uvoľniť telo a spoznať čaro tradičných maledivských liečebných techník v skvelom hotelovom wellness centre.

 

 

Maledivy: North Male Atoll

North Male Atoll je miesto, kde si vychutnáte skutočný pokoj a bezstarostnú pohodu. Osloboďte svojho ducha a vychutnajte si oceánsky vánok na svojej tvári práve na tomto prekrásnom atole.

V príjemnom prostredí obľúbeného hotela Kurumba Maldives Resort na južnom okraji North Male Atollu sa budete cítiť kráľovsky. Rezort s dlhou históriou bol prvý na súkromnom ostrove na Maledivách. Skvelú zábavu si v rezorte užijú rodiny s deťmi. Výhodou dovolenky v rezorte na North Male Atoll je aj poloha iba 15 minút cesty od letiska v hlavnom meste Male, ktorého prehliadku si rozhodne nenechajte ujsť.

 

Prečo ísť na Maledivy? Tropický raj ponúka samé výhody

Maledivy sa nachádzajú v rovníkovom pásme. Počasie je slnečné a krásne takmer počas celého roka. Dokonca nie je potrebné ani žiadne očkovanie.  

Aj keď u nás zúri zima, Maledivy sú ako stvorené na polihovanie na pláži a chytanie bronzu. Nezabudnite si krém s vyšším ochranným faktorom, slniečko na Maledivách je silné. Pobyt na horúcom slnku a šnorchlovanie v azúrových vodách Indického oceánu vám prinesie neskutočnú radosť. Gastronómia na Maledivách poteší aj tie najnáročnejšie chuťové bunky. Predstavte si výborné morské plody a delikatesy servírované na tanier každučký deň. 

 

Väčšina možností ubytovania na koralových ostrovoch v našej ponuke je buď v bungalovoch na pláži alebo priamo na vode. 

Potrebujete poradiť? Obráťte sa na nás. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Súvisiace články
pred 1 rokom 3038 videní | 4 minúty čítania
pred 10 mesiacov 2226 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 2030 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1708 videní | 4 minúty čítania