Späť na všetky články
pred 1 rokom 257 videní | 4 minúty čítania

Krajina vína a chilli: slnečnú Kalábriu si zamilujete!

Krajina vína a chilli: slnečnú Kalábriu si zamilujete!
Ktoré z toho preferujete Vy, chilli alebo víno?

Vraví sa, že niekedy je cestovanie tá najlepšia terapia. Zahoďte za hlavu okolitý svet, osviežte si telo aj ducha a poďte preskúmať pôvaby slnečných miest na špičke talianskej čižmy. 

Foto: © shutterstock.com
 


Zažite pravú taliansku dovolenku

Môžete si vybrať, v ktorom mori sa okúpete. Oblasť v južnej časti Talianska obmývajú dve nádherné moria. Tyrhenské na západnej časti a Iónske more na východe majú očarujúcu tyrkysovú farbu. Patria medzi špičku najčistejších vôd v celej Európe. Tešiť sa môžete aj na nedotknuté belostné pláže.

Foto: © shutterstock.com


Pobrežie sa tu už takmer dotýka Sicílie. A až viac ako 90% povrchu tvoria hory alebo pahorkatina! Nespútaná príroda tejto hornatej oblasti vám odhalí krásy, ktoré bežne len tak neuvidíte. 

 

Foto: © shutterstock.com

 

Adrenalín v žilách rozprúdia dovolenkárom netradičné aktivity ako rafting na rieke Lao, canyoning alebo potápanie. Vietor do krídel a pohľad na krásnu Kalábriu z vtáčej perspektívy vám dá paragliding so svojimi nezabudnuteľnými výhľadmi. Zažite silné momenty a preleťte ponad zelený ostrov Dino v blízkosti turistického mestečka Praia a Mare. Dino je najmenším ostrovom Tyrhenského pobrežia. 

Ostrov je populárny aj kvôli svojim podmorským jaskyniam. Najznámejšími z nich sú Modrá jaskyňa a Levia jaskyňa. Spoznať ich môžete na lodnom výlete. Skvelú polohu neďaleko týchto miest má moderný a vkusný Hotel Borgo di Fiuzzi Resort & Spa.  
 

 

Foto: © shutterstock.com
 
 
 

Dovolenka v Kalábrii pošteklí vaše chute

Viete, ako vyzerá gurmánske nebo? Taliansko, známe svojou skvelou kuchyňou, je lákadlom pre všetkých labužníkov. Naplňte svoje chuťové poháriky a preniknite do tajov talianskeho gurmánstva! Pravá talianska pizza, výborné domáce cestoviny s omáčkami či tradičné toasty s klobáskou sú jednoducho božské. Veľmi populárne sú červené cibule, z ktorých domáci zvyknú robiť dokonca dezerty alebo zmrzlinu.

 
Máte radi feferónky a chilli papričky? Trúfnite si na tie z Kalábrie. Horúco vám nebude už iba z teplého počasia! 

Foto: © shutterstock.com

 

Ak milujete ryby, na dovolenke v Kalábrii si určite povolíte opasky a vychutnáte si lahodné pochúťky. Najviac typické sú sardinky. Chcete potešiť gastronomickou pochúťkou aj svojich blízkych, ktorí ostali doma? Určite sa potešia, ak im zo svojho pobytu donesiete suveníry ako panenský olivový olej, víno alebo tradičný med. 

 

Foto: © shutterstock.com


 

Podľahnite malebnému mestečku Tropea

Úchvatná Tropea je patrí k najnavštevovanejším miestam Kalábrie. Mestečko leží na pobreží dvoch romantických zálivov, ktoré nesú názvy St. Eufemia a Gioa Tauro. Tento autentický úsek sa nazýva Costa degli Dei, čo v preklade znamená „Pobrežie bohov“. Skalnaté útesy a opojné vrcholky hôr v okolí pobrežia ponúkajú skvostné výhľady.
 

Foto: © shutterstock.com

 


Skvelé reštaurácie, zábavné podniky, pláže s jemným pieskom, voňavé borovice, labyrinty úzkych uličiek, malé skryté námestíčka a pozoruhodné historické pamiatky týčiace sa na útesoch priamo nad morom urobili z mestečka Tropea unikátne stredisko pre dovolenkárov.

 

Foto: © shutterstock.com


Okrem toho, unikátna Tropea je skvelým východiskom pre jednodňové výlety do okolia. Prenajmite si auto alebo využite možnosť lodného výletu! Vrcholovým dovolenkovým zážitkom v Kalábrii je plavba loďou na vulkanické Liparské ostrovy, spojená s návštevou stále činnej sopky Stromboli. 

 

Foto: © shutterstock.com

 

Kalábria je obrovský turistický skvost Talianska. Vychutnajte si aj vy krásy zvodného talianskeho juhu a doprajte si dovolenku práve tu! Potrebujete poradiť? Obráťte sa na nás. Tešíme sa na vaše otázky. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Vychutnajte si Kalábriu s Idem.sk

Súvisiace články
pred 1 rokom 3059 videní | 4 minúty čítania
pred 10 mesiacov 2246 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 2046 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1719 videní | 4 minúty čítania