Späť na všetky články
pred 1 rokom 486 videní | 4 minúty čítania

Dovolenka na Južnom Cypre: po stopách Afrodity

Dovolenka na Južnom Cypre: po stopách Afrodity
Cyprus je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori.

Cyprus je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Povráva sa, že sa tu z morskej peny zrodila najkrajšia z bohýň. Afrodita, bohyňa krásy, lásky a plodnosti sa stala symbolom ostrova. Domáci veria, že priniesla na Cyprus život. Spoznajte s nami krásy a bohatú históriu Afroditinho ostrova a nechajte sa bezstarostne unášať na vlnách teplučkého mora.

Foto: © shutterstock.com

 

Južný Cyprus: zaujímavosti a legendy

Pafos – história starobylého mesta sa datuje do 4. storočia pred naším letopočtom. Ako svedkovia dávnej minulosti sa v Pafose týčia ruiny kláštorov, chrámov, katakomb aj benátskej pevnosti.

Foto: © shutterstock.com

Romantické prístavné mesto zapísané v zozname UNESCO s rozsiahlym archeologickým komplexom je najvýznamnejším miestom na Cypre z hľadiska mytológie a je najviac spájané s legendou o Afrodite. Vydajte sa po stopách starobylých civilizácií a nechajte sa zlákať tajomstvami minulosti.

Foto: © shutterstock.com

Afroditine skaly – Neďaleko mestečka Pafos sa rozprestiera kamienková pláž Petra Tou Tomiu. Práve na tomto mieste sa podľa legiend zo speneného mora vynorila Afrodita.

Odneste si aj vy domov na pamiatku svoj kamienok v tvare srdca z tohto neuveriteľne malebného miesta. Ak ste nezadaný, pomocou kamienka si údajne nájdete svoju osudovú lásku. Mýtus vraví, že krásna bohyňa bola dcérou gréckeho boha nebies Urana. Na legende nie je príliš romantický fakt, že krásne členité skaly v okolí pobrežia sú vraj jeho skamenené genitálie. Nazývajú sa aj Afroditine skaly.

Foto: © shutterstock.com

Poloostrov Akamas – na západe Cypru, asi 20 kilometrov od Pafosu, si môžete užiť prechádzku po Afroditinom chodníku. Úchvatnú pešiu trasu začnete v jaskyni s jazierkom, v ktorom sa kúpavala Afrodita so svojím milým. Legenda vraví, že tí ľudia, ktorí sa v jazierku okúpu, budú večne mladí a zamilovaní! Okrem jazierka nájdete na poloostrove Akamas ešte jedno prekrásne miesto. Roklinu Avakas ukrytú v 30 metrov hlbokých vápencových skalách milujú turisti, ale aj fotografi a dobrodruhovia.

Foto: © shutterstock.com

Kláštor Kykkos – slávny kláštor leží v pohorí Troodos. Nachádza sa v nadmorskej výške 1100 metrov a otvára na obdiv ohromujúce výhľady. Husto zalesnené pohorie ponúka široké možnosti turistiky.
 

Nikózia - silným zážitkom je najmä návšteva historickej časti mesta Laiki Geitonia so starými úzkymi uličkami. Prekročením hranice v hlavnom meste sa zoznámte aj s orientálnou tvárou severného Cypru.

Foto: © shutterstock.com

 

Kam na Cyprus? Dovolenkujte v top lokalitách!

Cyprus je na rodinnú dovolenku ako stvorený. Najobľúbenejšie dovolenkové strediská  sú:

Protaras: Najnavštevovanejšie letovisko ležiace na východe Cypru uspokojí vaše predstavy o ideálnej dovolenke. Vyhľadávanou plážou je nádherná Fig Tree Beach. Cenovo dostupné ubytovanie priamo na piesočnatej pláži s malou zátokou si užijete v moderne zariadených izbách v Hotel Pernera Beach.

 

Ayia Napa: Najkrajšie piesočnaté pláže ostrova a vodný park nájdete práve v tejto malebnej destinácií, ktorá sa mávnutím čarovného prútika z  rybárskej dedinky premenila na obľúbenú dovolenkovú lokalitu. Pohodlné ubytovanie s wellness pre všetky vekové kategórie ponúka Hotel Asterias Beach.

 

 

Larnaca: Tretie najväčšie mesto ostrova plné očarujúcich kultúrnych pamiatok je jachtárskym rajom. Ak si chcete užiť pokojnú dovolenku na Cypre, odporúčame ubytovanie v štýlových izbách v Hotel The Golden Bay Beach Hotel, ktorý leží v krásnej záhrade pri pieskovej pláži.

 

Foto: © shutterstock.com


Objavte najlepšie Last Minute ponuky dovoleniek na Cypre. Teraz už od 455€!

Chcete vedieť viac o dovolenke na Cypre? Tešíme sa na Vaše otázky v ľavom dolnom rohu obrazovky.

 

Poď na Cyprus s Idem.sk

 

Súvisiace články
pred 1 rokom 2119 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1694 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1603 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1417 videní | 4 minúty čítania