Späť na všetky články
pred 1 rokom 295 videní | 3 minúty čítania

Dobrá rada na zlato: tipy na výlety na Liptove

Dobrá rada na zlato: tipy na výlety na Liptove
Neobsedíte doma a máte radosť z každého dobrodružstva?

Pozrite sa na Slovensko cestovateľským očkom a vyberte sa preskúmať najmalebnejšie zákutia rodnej hrudy. Len si predstavte tie nádherné výhľady z kopcov a dedinky ležiace pod vami. Naše regióny sa priam hemžia miestami ako z rozprávky! Čo tak preskúmať jeden z tých najzaujímavejších?

 

Foto: ©istockphoto.com

 

1. Vodné radovánky: Či už to bude Liptovská Mara, kúpele alebo wellness, na dovolenke na Liptove sa vyčľapkáte do sýtosti. Vyvierajú tu jedinečné geotermálne pramene a vyšantiť sa môžete v aquaparkoch a thermalparkoc Unikátom je Prírodný Kúpeľný prameň s liečivými účinkami v Liptovskom Jáne, ľudovo nazývaný aj „kaďa“.

Foto: ©istockphoto.com

 

2. Kľukaté horské chodníčky: Ak milujete outdoorové aktivity, bude sa vám na dovolenke páčiť množstvo náučných chodníčkov a hrebeňoviek. Čo tak preskúmať tie nádherné hory a lúky po ktorých sa kedysi dávno preháňal aj hrdina Jánošík so svojou družinou? Zbojnícky kapitán je často spájaný s krásnym vrchom Kráľova hoľa (1 946 m) . Na tento legendárny kopec sa dá dostať pešo aj na bicykli.

Foto: ©istockphoto.com
 


3. Magické jaskyne: Ak vás viac lákajú podzemné krásy, máme pre vás na tip na super zážitok. Spoznajte dve najznámejšie jaskyne na Slovensku! Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa budú príjemným osviežením vašej dovolenky na Liptove. Jaskyne boli dokonca vyhlásené za Národnú prírodnú pamiatku. Menej známa, ale nemenej krásna je aj Važecká jaskyňa.

 

4. Veľkolepé vodopády: Túlavé topánočky nadšencov pešej turistiky sa na Liptove naozaj prevetrajú do sýtosti. Nenáročná trasa k vodopádu Šuštiačka v Jánskej doline poteší turistu v každom veku. Keď hovoríme o vodopádoch na Liptove, nemôžeme zabudnúť na nádherný Brankovský vodopád. Prírodný skvost ukrývajúci sa v tieni lesa meria až 55 metrov a patrí k 5 najvyšším na Slovensku!

Foto: ©istockphoto.com

 

5. Unikátne skanzeny: Čo tak nasať kúsok histórie a zájsť na obhliadku expozície do Múzea Liptovskej dediny v obci Pribylina? Múzeum ukazuje tradičný spôsob života na Slovensku v minulosti. Oplatí sa vidieť aj Archeoskanzen Havránok. Dotknite sa histórie, ktorá siaha až do obdobia Keltov! Práve oni boli v mladšej dobe železnej obyvateľmi Liptova. Za návštevu stoja aj ľudové domy s typickou regionálnou architektúrou v obci Vlkolínec, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO.

Foto: ©istockphoto.com

 

 

Vychutnajte si pohodlnú dovolenku na očarujúcom Liptove!

Kedy si najlepšie užijete aktívnu dovolenku s množstvom veselých zážitkov? No predsa keď bývate priamo na mieste činu! Kilometre v nohách a unavené telo najlepšie vyliečite relaxom vo vode. 
 

Túžite cestovať do sveta fantázie aj inak ako vo sne? Rozprávkový areál Holiday Village Tatralandia tvorí spolu s Aquaparkom Tatralandia a Funparkom najväčší vodný areál v Strednej Európe.

Ubytovaným šťastlivcom ponúka dobrodružnú atmosféru, akú nezažijú nikde inde.

Foto: ©istockphoto.com


TIP: Pozrite si ďalšie tipy na lacné cestovanie po Slovensku.

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145116 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120554 videní | 6 minúty čítania