Späť na všetky články
pred 11 mesiacov 384 videní | 3 minúty čítania

Chcete najkrajšiu dovolenku? Užite si ju na ostrove!

Chcete najkrajšiu dovolenku? Užite si ju na ostrove!
Spoznávať nepoznané, obdivovať panenskú prírodu ďaleko od hektiky veľkomesta a civilizácie, objavovať tajomné zákutia a nádherné neprebádané pláže, započúvať sa do šumu rozbúreného mora, vyliezť na útes a v pokoji si vychutnať nevšedné výhľady...

Spoznávať nepoznané, obdivovať panenskú prírodu ďaleko od hektiky veľkomesta a civilizácie, objavovať tajomné zákutia a nádherné neprebádané pláže, započúvať sa do šumu rozbúreného mora, vyliezť na útes a v pokoji si vychutnať nevšedné výhľady... Ak aj vám pri pomyslení na tento typ zážitku ďalej pracuje fantázia a najradšej by ste samých seba videli niekde na opustenom ostrove, objavujúc jeho skryté tajomstvá, potom zrejme budete srdcom a dušou dobrodruh a práve dovolenka na ostrove je pre vás tou pravou šálkou kávy.
 

 

Dovolenka na ostrove má svoje výhody. Okrem väčšieho pokoja a menšej hustoty osídlenia tu má človek možnosť vychutnať si pravú domácu atmosféru, spoznať svojskú kultúru miestneho obyvateľstva, ochutnať čerstvé lokálne špeciality ako aj využiť možnosť dôkladne prebádať daný ostrov. Svoje dobrodružstvo na ostrove môžete okoreniť aj zážitkovým výletom na lodi alebo člne a preskúmať miesta, ktoré by ste iba ťažko hľadali na pevnine.

V dnešnej dobe už nie je problém naplánovať si takýto typ dovolenky. Stačí iba nabrať odvahu a vyraziť za ostrovným dobrodružstvom. Keď sa povie dovolenka na ostrove, potom si rozhodne netreba nechať ujsť to najlepšie z Talianska a FrancúzskaSicíliu, Sardíniu a Korziku.
 

 

Či už sa vyberiete vlastnou dopravou alebo letecky, exotická krása týchto ostrovov vám vyrazí dych, zatiaľ čo cenová a logistická dostupnosť vás rovnako poteší.

Každá dobrodružná povaha si určite príde na svoje pokorením Etny, európskej kráľovnej medzi sopkami, ktorá sa nachádza práve na území Sicílie. Na vrchol sopky sa dostanete buď zo severu alebo z juhu. Na Etnu sa dá jednoducho vyviezť lanovkou, no pre zdatnejších turistov je tu možnosť pešej túry až na vrchol. Pri zážitku z neopakovateľných pohľadov, ktoré sa vám naskytnú, si poviete, že výstup naozaj stál za tú námahu. Za odmenu si doprajte vynikajúcu zmrzlinu v neďalekom čarovnom mestečku Taormina.
 

 

Všetci tí, ktorých láka dovolenka na ostrove a chcú okúsiť zmes dvoch odlišných svetov a kultúr v jednom, by si nemali nechať ujsť zážitok z divokej krásy francúzskej Korziky a priezračného mora talianskej Sardínie. Tieto dva ostrovy nie nadarmo dostali prezývku skanzeny Stredomoria. Keďže ostrovy sa nachádzajú v tesnej blízkosti, po prebádaní čarokrásnych útesov a tajomných pláží Sardínie nevynechajte ani výlet na francúzsku Korziku, napríklad do prímorského mestečka Bonifacio, ktoré patrí k najkrajším miestam Stredomoria. Je položené vysoko nad morom na vápencových skalách a navštíviť ho je skutočný zážitok.
 

 

Láka vás dobrodružstvo na ostrove, ale neviete, ktorú destináciu si máte zvoliť? Napíšte nám! Veľmi dobre poznáme možnosti dovolenky na ostrovoch a radi vám pomôžeme s výberom. Zavolajte nám alebo využite náš chat. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Objav čaro ostrovov s nami!

Súvisiace články
pred 1 rokom 2532 videní | 4 minúty čítania
pred 9 mesiacov 1979 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1795 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1582 videní | 4 minúty čítania