Späť na všetky články
pred 8 mesiacov 783 videní | 2 minúty čítania

Bonifacio na Korzike – perla Stredomoria

Bonifacio na Korzike – perla Stredomoria
Rozhodli ste sa, že tento rok pôjdete na Kozriku? Určite nebudete ľutovať.

Rozhodli ste sa, že tento rok pôjdete na Kozriku? Určite nebudete ľutovať. Tento pokojný ostrov dýcha francúzskou eleganciou, kultúrou, romantikou a pohodou. Na návštevu korzickej perly, malebného mestečka Bonifacio, ktoré sa týči na bielych vápencových útesoch, budete ešte dlho spomínať…
 


 

Historické Bonifacio sa nachádza v regióne Corse-du-Sud, na kriedovo bielom útese, ktorý siaha až do výšky cca 340 m.n.m. a považuje sa za najpôsobivejšie a najfotografovanejšie korzické mestečko.

Okrem príjemných dojmov zo samotného mesta so zaujímavou, starobylou janovskou architektúrou s domčekmi zo 14. a 15. storočia si odtiaľto môžete odniesť aj fotky z vyhliadky, odkiaľ uvidíte Bonifácky prieliv a neďalekú Sardíniu, ktorá je vzdialená len 15 kilometrov.

Prejdite sa po úzkych uličkách Vieille ville (Starého mesta) a nadýchajte sa domáckej atmosféry útulného francúzskeho mestečka. Povozte sa turistickým vláčikom a prejdite sa po starých hradbách mesta.

V Bonifaciu nájdete množstvo malých, útulných reštaurácií, kaviarničiek a obchodíkov so suvenírmi, kde okrem iného zoženiete aj tradičný cedrátový likér. Je tu aj špecializovaný butik, kde sa predávajú iba výrobky z miestneho korku.
 
 

Čo treba vidieť v Bonifaciu?

  • Slávne Schodisko kráľa Aragona (Escalier du Roi d'Aragon). 189 úzkych schodov, vedúcich k moru, odkiaľ budete mať tie najlepšie výhľady.
  • Citadelu Bonifacio. Toskánsky markíz Bonifác (podľa ktorého je obec pomenovaná) ju nechal postaviť ako obrannú pevnosť v 9. storočí a dnes tvorí základ historickej časti mesta. Súčasťou citadely je i známa okrúhla veža Il Torrione.
  • Ulicu Rue Longue, kde nájdete budovy, v ktorých údajne býval Karol V. aj Napoleon.
  • Romantický turistický prístav Port de Plaisance de Bonifacio, kde kotvia luxusné jachty.
  • Maják Phare de Pertusato, odkiaľ si po krátkej prechádzke vychutnáte ten najlepší výhľad na nádherné modré more.

Ako sa dostanete do Bonifacia?

Ubytujte sa v niektorom z našich komfortných hotelov na Korzike a vyberte sa na fakultatívny výlet. Ak máte na dovolenke radi zmenu, vyberte sa na dvojtýždňový pobyt, v rámci ktorého navštívite Sardíniu aj Korziku.

Chcete vedieť viac o krásach Korziky? Prečítajte si náš blog.

Potrebujete viac informácií? Radi vám poskytneme odporúčania ohľadom hotelov alebo fakultatívnych výletov. Napíšte nám. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Súvisiace články
pred 1 rokom 2092 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1670 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1591 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1399 videní | 4 minúty čítania