Späť na všetky články
pred 9 mesiacov 446 videní | 3 minúty čítania

9 tipov na krásnu letnú dovolenku na Slovensku

9 tipov na krásnu letnú dovolenku na Slovensku
Letná dovolenka na Slovensku je ideálnym riešením pre tých, ktorým sa nechce cestovať ďaleko. Strávte toto leto doma, ušetrite peniaze za cestovanie a podporte slovenskú ekonomiku.

Letná dovolenka na Slovensku je ideálnym riešením pre tých, ktorým sa nechce cestovať ďaleko. Strávte toto leto doma, ušetrite peniaze za cestovanie a podporte slovenskú ekonomiku. Prírodné krásy a atrakcie sa predsa skrývajú aj za rohom...

 

Liptovský Mikuláš

Vyberte sa do neďalekého Holiday Resortu Tatralandia. Navštívte spolu s deťmi  najväčší vodný areál v strednej Európe. V aquaparku Tatralandia nájdete až 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou - z toho 10 s celoročnou prevádzkou, 26 toboganov a šmýkačiek, saunový svet a množstvo letných akcií pre malé aj veľké deti. Alebo radšej dáte prednosť prírodnej Liptovskej mare?

 

Chopok

Ak sa nebojíte výšok a máte radi extrémy, ubytujte sa priamo pod hviezdami. Hore sa pohodlne vyveziete lanovkou a okrem fantastických výhľadov si budete môcť naplno užiť horskú turistiku. Vedeli ste, že okrem toho, že je Chopok jedným z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk, patrí i medzi najveternejšie miesta na Slovensku?

 

Demänovská dolina

Patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Nízkych Tatrách. Demänovské jaskyne boli známou a vyhľadávanou speleologickou lokalitou už pred viac ako 100 rokmi. Navštívte ich spolu s deťmi (nezabudnite sa však teplo obliecť).  

 

Jasná

Do Jasnej sa chodí lyžovať. Ale čo v lete? V lete sa do Jasnej uteká pred horúčavami a ruchom mesta. Vyberte sa na turistiku alebo sa vyšantite v Bike parku, kam vás spolu s bicyklom vyvezie sedačková lanovka.

 

Tatranská Lomnica

Do Tatranskej Lomnice, ktorá sa nachádza na úpätí Lomnického štítu, sa pohodlne dostanete aj vlakom. Ubytujte sa v jedinečnom a luxusnom Grandhoteli Praha, ktorý je zariadený v secesnom štýle a bol postavený v 20. rokoch minulého storočia. Okrem výstupu lanovkou na Lomnický štít si môžete urobiť výlet aj do zaujímavej botanickej záhrady, kde môžete vidieť až 270 druhov tatranských rastlín.
 
 

Starý Smokovec

Dokonalý oddych vo vysokohorskej prírode zažijete v Starom Smokovci, odkiaľ sa pozemnou lanovkou dostanete na populárny Hrebienok, kde si môžete vyskúšať adrenalínovú jazdu na bicykli. Vedeli ste, že výstup na Hrebienok zo Starého Smokovca absolvovala v roku 2008 aj anglická panovníčka Alžbeta II.

 

Štrbské pleso

Známe lyžiarske stredisko v nadmorskej výške 1 350 m.n.m nespí ani v lete. Doprajte si kvalitné ubytovanie v najkrajšej časti obce a choďte si spolu so svojou polovičkou užiť člnkovanie na jazere Štrbské pleso, ktoré má viac ako 130-ročnú tradíciu. Deti zoberte do Veveričieho lanového parku a ak si trúfate na adrenalín, vyskúšajte bungee jumping zo skokanského mostíka.
 
 

Bratislava

Aj v slovenskej metropole je čo objavovať. Výhodné ubytovanie neďaleko letiska bude vynikajúcim východiskovým bodom pre nákupy aj objavovanie Starého mesta, s mnohými pamiatkami, galériami a múzeami. V rámci Kultúrneho leta a Hradných slávností sa v uliciach Bratislavy odohráva množstvo hudobných koncertov a iných, zaujímavých kultúrnych podujatí. Mimochodom, z Bratislavy sa môžete vybrať na nekonvenčný výlet loďou do Čunova, Štúrova, Ostrihomu, Viedne aj do Budapešti.

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145101 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120491 videní | 6 minúty čítania