Späť na všetky články
pred 1 rokom 375 videní | 5 minúty čítania

5 najlepších dovolenkových destinácií od Idem

5 najlepších dovolenkových destinácií od Idem
Ešte stále neviete, kam sa tento rok vyberiete na dovolenku? Naši zákazníci, ktorí milujú slnkom zaliate pláže, zaujímavé turistické atrakcie, výlety na netradičné miesta a relax v príjemnom prostredí bez starostí, Vám odporúčajú tieto najlepšie dovolenkové destinácie.

Ešte stále neviete, kam sa tento rok vyberiete na dovolenku? Naši zákazníci, ktorí milujú slnkom zaliate pláže, zaujímavé turistické atrakcie, výlety na netradičné miesta a relax v príjemnom prostredí bez starostí, Vám odporúčajú tieto najlepšie dovolenkové destinácie:
 
 

Seychely

Seychelské ostrovy sú dokonalou kulisou pre oddych pre vyťažených ľudí. Na 41 ostrovoch (najznámejšie sú Mahé, Praslin, Sainte Anne Island, La Digue, Silhouette, Cousine a North) si aj v chladných mesiacoch užijete príjemných 30°C. Vychutnajte si atraktívne ubytovanie v tradičnom kreolskom štýle pri pláži Petite Anse, kde môžete leňošiť a sledovať oceán alebo si vyskúšajte vodné športy (kajaky, katamarán, surfovanie, paddleboat, boogie boarding, plachtenie a iné). Navštívte pláž Bea Vallon na ostrove Mahé, ktorá patrí medzi TOP pláže sveta a hlavné mesto Victoria s pôsobivou botanickou záhradou a množstvom historických pamiatok. Pozorujte najväčšie suchozemské korytnačky na svete na atole Adabra, zašnorchlujte si preskúmajte koralové útvary v okolí ostrova Praslin a navštívte palmové háje alebo vanilkové plantáže na ostrove La Digue. Na pláži Anse Source d'Argent s bielym pieskom zažijete skutočný pocit raja na zemi.

 

Dubaj

Ak ste vyberaví a máte veľmi vysoké nároky na dovolenku, Dubaj vás určite uspokojí. Arabské emiráty sa rozvíjajú enormným tempom a niet sa čomu diviť: luxusné hotely, vynikajúce služby, hojnosťou oplývajúce klimatizované nákupné centrá, nepreplnené pláže a nefalšovaný blízkovýchodný šarm rušných trhov majú našincovi čo ponúknuť, či už v rámci poznávacieho zájazdu alebo klasického pobytu pri mori. V Dubaji nájdete ultramoderné metro, najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa s vyhliadkovou terasou, zaujímavé Dubajské múzeum v pevnosti Al Fahidi Fort, netradičný celoročne prevádzkovaný lyžiarsky areál aj špičkovo udržiavaný plážový park Al Mamzar Beach Park. Dubaj je ideálne bezpečné letovisko pre celú rodinu. Ak sa obávate kultúrneho šoku, prečítajte si náš blog o Spojených arabských emirátoch.

 

Zanzibar

Ak poznáte Zanzibar iba ako rodisko Freddieho Mercuryho, je na čase dozvedieť sa o ňom niečo viac. Tento ostrov sa nachádza v Indickom oceáne a je vychýreným cieľom dovolenkárov, ktorí obľubujú pestrý podmorský život a nádherné pláže. Ubytujte sa v all inclusive hoteli s africko-arabskou architektúrou v stredisku Kiwengwa, uprostred tropickej záhrady, v bezprostrednom okolí bielej pieskovej pláže na severovýchodnom pobreží ostrova a užite si slnečné dni so svojimi deťmi. Navštívte farmu na koreniny (klinček, zázvor, muškátový orech, vanilku a iné) a presvedčte sa o tom, že Zanzibar právom nesie prívlastok „ostrov korenia“. Vyberta sa na výlet tradičnou plachetnicou do chránenej oblasti Menai Bay, zašnorchlujte si a sledujte hravé delfíny. V hlavnom meste Stone Town nevynechajte najzaujímavejšie kultúrne pamiatky: starú pevnosť, bývalý trh s otrokmi, rodný dom Freddieho Mercuryho, záhrady Forodhani a Dom zázrakov. Chcete si vychutnať výlet do tropického pralesa? Navštívte Národný park Jozani Forest a Chwaka Bay a ak budete mať šťastie, natrafíte tu i na vzácny druh opíc Red Colobus. Po skúmaní krás ostrova si oddýchnite na niektorej z rajských zanzibarských pláží ako sú Nungwi, Kendwa či Paje.

 

Dominikánska republika

Túžite zažiť skutočný karibský sen? Vyberte sa aj vašou polovičkou alebo s celou rodinou do Dominikánskej republiky, kde je slnko horúce a ľudia priateľskí. Čakajú vás tu romantické pláže s jemným pieskom, zvádzajúce k šnorchlovaniu či brázdeniu vĺn na jachte (vynikajúce miesto pre svadobnú cestu), tyrkysovo modré more a nádherne zelené golfové ihriská. Navštívte mesto Santo Domingo a ponorte sa do kultúry Dominikánskej republiky: preskúmajte Faro de Colon, Prezidentský Palác, dom Diega Kolumbusa, Národný Panteon, najstaršiu katedrálu Ameriky, typický trh so suvenírmi a slávnu ulicu El Conde. Nevynechajte ani atraktívne „mesto umelcov“ Altos de Chavon, známy ostrovček Bacardi, Múzeum tabaku, pôsobivý vodopád  Salto del Limon a Plantáž cukrovej trstiny. Ubytujte sa v niektorom z najobľúbenejších letovísk ako sú Punta Cana , Juan Dolio, La Romana,

Bayahibe  či Samana a vychutnajte si večerné vylihovanie na pláži s lahodným drinkom v ruke, napríklad na pláži Palmilla s bielym pieskom a palmami.

 

Turecká riviéra

Za luxusnou dovolenkou nemusíte chodiť veľmi ďaleko. Turecká riviéra ponúka plnohodnotné možnosti športového aj kultúrneho vyžitia pre celú rodinu, napríklad v obľúbenom modernom a zároveň luxusnom letovisku Kemer. Navštívte rušnú Antalyu s množstvom hotelov, barov, reštaurácií a diskoték. Nájdete tu i slávnu uličku s dáždnikmi, historickú mestskú štvrť Kaleiçi a množstvo pamiatok (flautový minaret Yivli, Hadriánovu bránu). Odpočiňte si na preslávenej Kleopatrinej pláži, na pláži Alara, Konakli či na niektorej z početných lákavých pláží v oblasti Side, Kumkoy či Lara. Zábavu pre vaše deti zabezpečia delfináriá v Antalyi, Beleku, Kemeri či Alanyi. Do Turecka sa určite budete chcieť vrátiť.

 

Potrebujete sa poradiť? Napíšte nám! Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Súvisiace články
pred 11 mesiacov 2753 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1694 videní | 4 minúty čítania
pred 8 mesiacov 698 videní | 4 minúty čítania