Bonifacio na Korzike – perla Stredomoria

Rozhodli ste sa, že tento rok pôjdete na Kozriku? Určite nebudete ľutovať. Tento pokojný ostrov dýcha francúzskou eleganciou, kultúrou, romantikou a pohodou. Na návštevu korzickej perly, malebného mestečka Bonifacio, ktoré sa týči na bielych vápencových útesoch, budete ešte dlho spomínať…
 

Bonifacio na útesoch
 

Historické Bonifacio sa nachádza v regióne Corse-du-Sud, na kriedovo bielom útese, ktorý siaha až do výšky cca 340 m.n.m. a považuje sa za najpôsobivejšie a najfotografovanejšie korzické mestečko.

Okrem príjemných dojmov zo samotného mesta so zaujímavou, starobylou janovskou architektúrou s domčekmi zo 14. a 15. storočia si odtiaľto môžete odniesť aj fotky z vyhliadky, odkiaľ uvidíte Bonifácky prieliv a neďalekú Sardíniu, ktorá je vzdialená len 15 kilometrov.

Prejdite sa po úzkych uličkách Vieille ville (Starého mesta) a nadýchajte sa domáckej atmosféry útulného francúzskeho mestečka. Povozte sa turistickým vláčikom a prejdite sa po starých hradbách mesta.

V Bonifaciu nájdete množstvo malých, útulných reštaurácií, kaviarničiek a obchodíkov so suvenírmi, kde okrem iného zoženiete aj tradičný cedrátový likér. Je tu aj špecializovaný butik, kde sa predávajú iba výrobky z miestneho korku.
 

Čo treba vidieť v Bonifaciu?

  • Slávne Schodisko kráľa Aragona (Escalier du Roi d'Aragon). 189 úzkych schodov, vedúcich k moru, odkiaľ budete mať tie najlepšie výhľady.
     

Schodisko kráľa Aragona
 

  • Citadelu Bonifacio. Toskánsky markíz Bonifác (podľa ktorého je obec pomenovaná) ju nechal postaviť ako obrannú pevnosť v 9. storočí a dnes tvorí základ historickej časti mesta. Súčasťou citadely je i známa okrúhla veža Il Torrione.
  • Ulicu Rue Longue, kde nájdete budovy, v ktorých údajne býval Karol V. aj Napoleon.

prístav Bonifacio
 

  • Maják Phare de Pertusato, odkiaľ si po krátkej prechádzke vychutnáte ten najlepší výhľad na nádherné modré more.

Ako sa dostanete do Bonifacia?

Ubytujte sa v niektorom z našich komfortných hotelov na Korzike a vyberte sa na fakultatívny výlet. Ak máte na dovolenke radi zmenu, vyberte sa na dvojtýždňový pobyt, v rámci ktorého navštívite Sardíniu aj Korziku.

Chcete vedieť viac o krásach Korziky? Prečítajte si náš blog.

Potrebujete viac informácií? Radi vám poskytneme odporúčania ohľadom hotelov alebo fakultatívnych výletov. Napíšte nám. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.