Späť na všetky články
pred 11 mesiacmi 3508 videní | 2 minúty čítania

Stĺpček riaditeľa Idem.sk: Akí sú Slováci exotickí dovolenkári?

Stĺpček riaditeľa Idem.sk: Akí sú Slováci exotickí dovolenkári?
Marcel Siekel vo svojom prvom stĺpčeku píše o populárnych exotických destináciách, ale aj o milej spomienke na verného klienta.

 

 

Poznáte to, vonku je sychravé počasie, hmla a dážď a vy cez okno spomínate na skvelú letnú dovolenku, prípadne už plánujete tú budúcoročnú. Aspoň takto mysľou na ňu.

 

Veľa našich klientov však cestuje práve na jeseň. Napríklad v zimnej sezóne 2017/2018 to bolo 1548 klientov. Necestovali pritom len do drahších destinácií, ako sú Kuba, Dominikánska republika alebo Mexiko. Hitom októbra sú totiž jesenné dovolenky do teplého Turecka alebo Egypta, kde sa dá až do konca mesiaca kúpať a relaxovať pri mori.

Pre tých, ktorým je v týchto destináciách „zima“, odporúčam dovolenku v Spojených Arabských Emirátoch alebo v Ománe. Do oboch destinácií lietame z Bratislavy priamymi letmi a verte, teplejšie more na konci októbra asi nenájdete. Tento rok sme dokonca aj vďaka štátnym sviatkom vypredali jesenné prázdniny do Ománu a Dubaja už v júli.

A prečo sú dovolenky do Dubaja a Ománu fenoménom? Pretože za necelých 6 hodín letu z Bratislavy sa môžete slniť pod palmami, piť kokosové mlieko s rumom alebo počúvať úžasný šum mora. Poznám klientov, ktorí cestujú do Emirátov aj viackrát do roka, pretože sa tam už cítia ako doma.

Fajnšmekrov exotiky však určite očarí aj Zanzibar, Kuba alebo Dominikánska, ktoré majú ceny na jeseň vždy nižšie ako na jar. Aj preto sa oplatí využiť akciové pobyty niekedy aj do 1000 eur na osobu komplet do 4* all inclusive rezortu priamo na pláži. Čo poviete?

Musím v každom prípade uznať, že Slováci cestujú na jeseň veľa a radi. Aj preto očakávame v zimnej sezóne nárast klientov na exotiku až o 15 %. A len pre zaujímavosť, máme aj takých klientov, ktorí strávia v Egypte viac ako dva týždne, a ak by mohli, ostali by tam aj mesiac.

Nikdy nezabudnem, ako mi náš najvernejší, dnes už 85-ročný klient, ktorý cestuje výhradne na jeseň, raz povedal: „Marcelku, nie je lepšia dovolenka ako na jeseň, keď je v hoteli málo detí a more teplé...“ A práve o tom sú jesenné októbrové dovolenky plné pohody a slnka.

Tak čo, stále som vás neprehovoril na exotiku? Ak nie, určite si treba vyjsť aspoň do prírody, oddýchnuť si od každodenného stresu a užiť si svojich najbližších. Prajem vám, aby sa vám to podarilo. A nech už budete kdekoľvek, majte krásne jesenné dni.

Marcel Siekel, obchodný riaditeľ  CA Idem.sk

Súvisiace články
pred rokom 144305 videní | 5 minúty čítania
pred 7 mesiacmi 117386 videní | 6 minúty čítania