Späť na všetky články
pred 1 rokom 179 videní | 4 minúty čítania

Plánujete svadobnú cestu? Dominikánska je rajom na zemi!

Plánujete svadobnú cestu? Dominikánska je rajom na zemi!
Radi Vám odporúčime len tie najlepšie miesta pre zážitok raja na zemi!

Dominikánska republika, v miestnom španielskom jazyku Republica Dominicana, je čarovné miesto plné palmových hájov, orchideí v údoliach, karibského rumu a prírodných krás. Cez deň pohoda na obrovskej pláži a v noci nekonečná obloha plná hviezd. 

 

Niet divu, že nádherná krajina sa teší ohromnej obľube čerstvých mladomanželov.  Utečte aj vy z každodennej reality a užite si dokonalú dovolenku. Svadobná cesta v Dominikánskej republike má všetko, po čom prahne romantická duša. 

 

Punta Cana: romantická svadobná cesta v exotike

Túžite prvé dni, ktoré prežijete ako manželský pár, stráviť v tieni kokosových paliem v akvamarínových vodách? Podmanivé stredisko Punta Cana, umiestnené na západnom cípe ostrova, je pre zamilovaných ideálne! Šarmantný Hotel Garnd Bavaro Princess obklopený sviežou tropickou záhradou ponúka ubytovanie priamo na pláži. Nájdete tu aj hotely výlučne pre dospelých. Vyskúšajte pokojný Breathless Punta Cana Resort & Spa alebo exkluzívny Hotel Secret Royal Beach. Užijete si výbornú stravu a rozmaznajú vás vo wellness centrách

 

 

Zatancujte si merengue

Láska je vo vzduchu! Vyskúšajte, ako chutí na karibský spôsob. S prímesou latinsko-amerického citu v Dominikánskej republike sa vaša svadobná cesta stane nezabudnuteľnou. 

Krásne spomienky na vás čakajú za každým rohom. Krajina zahalená v rúšku karibských rytmov a tanca merengue sa dotkne vášho srdca. Vďaka pohostinnosti miestnych ľudí dostanete všetko, čo budete potrebovať. Zatancujte si spolu s nimi!

 
 

Objavte farebné koralové kráľovstvo

Jedinečné dobrodružné aktivity alebo kľudné dni v tieni povievajúcich palmových listov? Dominikánska republika ponúka pre novopečených manželov trošku zo všetkého. Vnútrozemie Dominikánskej republiky je skvelé miesto na vyskúšanie raftingu alebo horskej cyklistiky a turistiky. V Dominikánskej sa nachádza až 16 národných parkov!

Foto: © shutterstock.com


Jednou z najobľúbenejších aktivít zaľúbených párikov je jazda na koni. Vybrať sa môžete do vnútrozemia popri nádherných vodopádoch a miestnych farmách. Alebo si zajazdite po pobrežných častiach a pozorujte s milovanou polovičkou západ slnka z konského chrbta.

 

Foto: © shutterstock.com
 

A čo tak pozorovať veľryby? Každý rok sa tisícky vráskavcov premiestňujú práve do vôd pri Dominikánskej republike. To predsa musíte vidieť! Originálnym zážitkom je aj potápanie pri podmorských koralových útesoch, ktoré sa v Dominikánskej republike nachádzajú tesne pri pobreží. 

 

 

Po stopách objaviteľa Krištofa Kolumba

Vyberte sa na miesta, ktoré vám poodhalia minulosť! Dominikánska republika leží na ostrove Hispaniola, o ktorý sa delí s Haiti. Krištof Kolumbus objavil Dominikánsku republiku v roku 1492 pri svojej ceste do Nového sveta. Keď vystúpil na pobrežie povedal: „Našli sme bránu do raja“. Dominikánska republika ako raj skutočne vyzerá.

Foto: © shutterstock.com

 

Keď Kolumbus prišiel na ostrov Hispaniola, žili tu Indiáni z kmeňa Taíno. Slovo Taíno znamenalo v lokálnom jazyku dobrý alebo šľachetný. Pôvodní obyvatelia Dominikánskej republiky takí naozaj boli. Prichádzajúcim Španielom preukázali priateľstvo a pohostinnosť. Španieli im to však neodplatili. 

 

Foto: © shutterstock.com

Cesty koloniálnej histórie vás dovedú do hlavného mesta Santo Domingo. Prechádzka v pôvabných uličkách koloniálneho mesta je úžasný zážitok. Centrum mesta patrí do zoznamu UNESCO. Svojho známeho španielskeho objaviteľa si mesto pripomína veľkolepou sochou na námestí Parque Colón

Foto: © shutterstock.com

Dominikánska republika vám zaručí prežitie tej najromantickejšej dovolenky! Inšpirujte sa našou ponukou. Potrebujete poradiť? Sme v pravom dolnom rohu Vašej obrazovky.

 

Užite si Dominikánsku s nami!

 

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145318 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 121409 videní | 6 minúty čítania