Späť na všetky články
pred 1 rokom 3401 videní | 6 minúty čítania

Neviete sa rozhodnúť, kam na dovolenku k moru? Toto sú najhorúcejšie dovolenkové hity!

Neviete sa rozhodnúť, kam na dovolenku k moru? Toto sú najhorúcejšie dovolenkové hity!
Kam na tú najlepšiu dovolenku?

Za skvelou dovolenkou netreba ísť ďaleko. V Európe máme prírodných krás, kultúrnych pamiatok a fantastických pláží neúrekom.

Foto: © shutterstock.com
 


Pripravili sme pre vás dovolenkové hity pre tento rok. Toto je TOP 10 európskych destinácií, kam by ste sa mali aspoň raz v živote určite vybrať:      


Cyprus

Nádherné pláže s jemným pieskom, čisté more, ovocné záhrady a divoké vnútrozemie. Spravte si nezabudnuteľný výlet ku kláštoru Trodos alebo si užite relax v jedinečných rímskych kúpeľoch. Ostrov, na ktorom sa zrodila bohyňa lásky Afrodita, si aj vy zamilujete na prvý pohľad a zaručene si domov odnesiete tie najkrajšie zážitky. Rodinky s deťmi sa na Cypre vyšantia dosýtosti a zaľúbené páriky si užijú romantickú dovolenku. Ak milujete kluby a nočnú zábavu, skvelo si môžete vyhodiť z kopýtka v živom letovisku Ayia Napa.

Foto: © pixabay.com
 

Andalúzia

Najkrajšie letoviská Costa de AlmeriaCosta del Sol ponúknu každému dovolenkárovi to, po čom jeho srdce piští. Biele pláže ocenené za čistotu, osviežujúci vánok, temperamentné flamenco, fantastické záhrady, zaujímavá architektúra, historické pamiatky a žiarivé slniečko. Stále nestačí? Vychýrená gastronómia, kde v ktorej hrá hlavnú rolu lahodná paella s plodmi mora a malými lahodnými kúskami tapas vás presvedčí o tom, že je len málo miest na svete, ktoré sa vyrovnajú úžasnej Andalúzii.

Foto: © pixabay.com

 

Rhodos

Sú vaše ratolesti „živé striebro“ a už teraz rozmýšľate, ako ich na dovolenke zabavíte? Poďte si oddýchnuť spolu so svojimi zlatíčkami na Rhodos! Malebný grécky ostrov je na rodinnú dovolenku ako stvorený. O hotely pre rodiny s deťmi tu skutočne nie je núdza. Nevynechajte návštevu pláže Faliraki s najväčším vodným parkom v Európe a nespočetnými atrakciami. O zábavu rozhodne nebude núdza!

Foto: © shutterstock.com

 

Zakynthos

Zakynthos sa ostrovom vôní nenazýva náhodou. Jeden z najzelenších ostrovov v Grécku vás očarí bujnou vegetáciu a záhonmi kvetov. Príjemný teplý vánok vám každú chvíľku pošteklí noštek závanom byliniek či eukalyptu. Navštívte aj vy tento grécky skvost! Úchvatné pieskové pláže ale i skalné zátoky, bohatý podmorský svet, chránené korytnačky, morské jaskyne a neopakovateľná atmosféra malebných prímorských mestečiek - to všetko charakterizuje ostrov Zakynthos. Preskúmajte ho aj vy!

Foto: © pixabay.com
 
 

Menorca

Menorca patrí k najväčším unikátom spomedzi európskych ostrovov. Celý baleársky ostrov bol v roku 1993, kvôli svojej divokej a neopakovateľne krásnej prírode, vyhlásený za biosferickú rezerváciu UNESCO. Pýši sa nedotknutými plážami, skrytými pod ohromujúcimi skalnými útesmi, ktoré sú popretkávané čarovnými jaskyňami.  Pred silným slniečkom sa môžete schovať v príjemnom tieni borovicových hájov. Že ste už raz na Menorce boli? Potom viete, že ostrov ponúka toľko krás, že jedna dovolenka stačiť nebude!

Foto: © shutterstock.com
 

Kréta

Na Kréte leto trvá skutočne dlho, príjemné teploty vás potešia od apríla až do novembra. Užite si slnečnú dovolenku na jednom z najkrajších gréckych ostrovov. Kréta ukrýva aj mnoho tajomstiev z gréckej mytológie. Hovorí sa, že na tomto ostrove sa narodil v jaskyni pod majestátnou horou Ida najvyšší z gréckych bohov, samotný Zeus. Ďalší dôvod, prečo na Krétu ročne zavíta obrovské množstvo turistov, sú prvotriedne pláže. Najatraktívnejšou z nich je Elafonisi. Pohľad na ňu je nádhernou hrou farieb, kde sa miešajú odtiene belostného a ružovkastého piesku so zelenou farbou cédrových hájov a azúrovomodrou farbou v maličkých lagúnach.

Foto: © shutterstock.com

 

Korzika

Máte dilemu, či ísť tento rok k moru alebo na hory? Vyriešte to výberom destinácie, kde nájdete oboje! Výborná francúzska kuchyňa, mnoho pamiatok a zaujímavostí, azúrovomodré more a hory, kam len oko dovidí. Taká je Korzika - kúsok Francúzska ležiaci v Stredozemnom mori.  Idylku dopĺňa viac ako 200 rozličných pláží! Rozľahlé aj maličké, každý si nájde to pravé pre seba. Spojte plážovú dovolenku s horskou turistikou a vychutnajte si chvíľky vytúženého oddychu na Korzike!

Foto: © shutterstock.com
 

Malorka

Najobľúbenejší baleársky ostrov si svoje naj nevyslúžil náhodou. Pláže v zálive Alcúdia vyzerajú ako vystrihnuté z dovolenkového sna. Nádherná príroda a výnimočná architektúra sa podpísali pod atraktívnosť tohto krásneho španielskeho ostrova. Hlavné mesto Palma de Malorka je plné kultúry a histórie. Priamo v jeho srdci stojí symbol celého ostrova – majestátna katedrála La Seu. Objavte čaro Malorky, ktorá je skutočným španielskym klenotom a vydajte sa na nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov. 

Foto: © shutterstock.com
 

Korfu

Pestrý ostrov Korfu je lákadlom pre dovolenkárov nielen z Európy, ale z celého sveta. Legendárny ostrov opradený bájnymi gréckymi mýtami ponúka cestovateľom magické zákutia a široké možnosti výletov za poznaním a rôznorodými plážami s pozvoľným vstupom do mora. Dovolenkári milujú na „smaragdovom ostrove“ najmä pláž Paleokastritsa, ktorú obklopujú útesy z každej strany. V hlavnom meste Kerkyra sa zase môžete romanticky zatúlať v malebných úzkych uličkách. Nenechajte si ujsť ani návštevu čarovného zámku Achilleon s krásnymi záhradami a výhľadmi do okolia.  Doprajte si sladké chvíľky ničnerobenia na krásnom ostrove snov!

Foto: © shutterstock.com
 

Sardínia

Asi nikoho neprekvapuje, že najobľúbenejším európskym ostrovom dovolenkárov je práve čarovná Sardínia. Že ste tento taliansky ostrov ešte nikdy nenavštívili? Je čas to napraviť! Bohatá kultúra, antická história, pobrežie s divokými útesmi a plážami s jemným pieskom na vás volajú a chcú, aby ste ich objavili! Podľahnite vábeniu a spoznajte ostrov plný kvalitných vín, fantastických hôr, snehobielych pláží a netradičnej architektúry! Vyskúšajte kvalitné vína, vynikajúcu zmrzlinu a dobroty z prvotriednej talianskej kuchyne. Navštívte ružovú pláž Spiagga Rosa a stretnite na prechádzke v divočine miniatúrnych oslíkov.

Foto: © shutterstock.com

 

Už viete kam sa tento rok vyberiete? Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť, radi vám s výberom pomôžeme! Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Poraďte sa s nami kam!

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145494 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 122120 videní | 6 minúty čítania