Späť na všetky články
pred 10 mesiacov 1955 videní | 5 minúty čítania

Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?

Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Pre tých z vás, ktorí si ho však chcú ešte predĺžiť a dopriať si viac pohody pod palmami, viac hrejivých slnečných lúčov, mora a čarokrásnych pláží, máme dobré správy.

Leto sa v našich zemepisných šírkach pomaly ale isto končí. Pre tých z vás, ktorí si ho však chcú ešte predĺžiť a dopriať si viac pohody pod palmami, viac hrejivých slnečných lúčov, mora a čarokrásnych pláží, máme dobré správy. Ak ste sa i vy začali pohrávať s myšlienkou na atraktívne dovolenkové destinácie s príchuťou luxusu, potom je tento článok vyzdvihujúci exotické ostrovy Indického oceána venovaný práve vám...

Keď sa hovorí o súostroviach ako sú Seychely, Maldivy či Maurícius, človek si často nevie vybrať z očarujúcej krásy, ktorú tieto exotické ostrovy s rovnako priaznivými letnými teplotami takmer počas celého roka ponúkajú. Napriek tomu každý z nich má svoje jedinečné špecifiká.  

 

Seychely: raj pre romantikov

Seychely, ktoré ležia uprostred Indického oceánu, sú ozajstným tropickým rajom, ktorý sa skladá zo 41 ostrovov s panenskou prírodou a bielozlatým pieskom. Najznámejším a najväčším ostrovom na Seychelách je ostrov Mahé, ktorý je ako stvorený pre tých najnáročnejších. Nachádza sa tu totiž jedna z najkrajších a najslávnejších pláží na svete, Bea Vallon.

Dámy s romantickou dušou si tu iste prídu na svoje pri návšteve hlavného mesta Victoria s krásnou botanickou záhradou a historickým ostrovným kostolom St. Paul´s Cathedral. Za návštevu rozhodne stojí i prales Vallée de Mai, kde rastie jedinečná palma Coco de Mer, ktorej plod pripomína ženské lono. Seychelské ostrovy vám odporúčame najmä ak ste milovníkom pokoja a väčšieho súkromia na menej zaľudnených plážach, ktoré si tu vychutnáte najviac, v porovnaní s ďalšími exotickými ostrovmi Indického oceánu.

 

Maldivy: preskúmajte fascinujúci podmorský svet

Maldivy, nachádzajúce  sa v severnej časti Indického oceánu, je súostrovie  skladajúce sa z 1190 exotických ostrovov rôznej veľkosti, z ktorých je len 202 trvalo obývaných. Je to skutočný raj pre milovníkov exotickej prírody a oslnivo krásnych pláží. Ak vás lákajú tajomstvá podmorského sveta a chceli by ste si vyskúšať šnorchlovanie či potápanie, potom určite navštívte Maldivy. Nachádzajú sa tam totiž vzácne druhy koralov. Práve kvôli ochrane koralov väčšina rezortov neprevádzkuje žiadne motorizované športy. Môžete tu tiež pozorovať žraloky, manty, korytnačky a množstvo pestrofarebných rybičiek, ktoré sa spolu s nádhernými koralmi podieľajú na rozprávkovej atmosfére ostrovov. Nie každý však na Maldivy prichádza kvôli potápaniu.

 

Dámy, čo tak dopriať svojim polovičkám zašnorchlovať si, zatiaľ čo si vy môžete užívať dámsku jazdu počas výletu loďou s preskleným dnom, ktorá je jednou z obľúbených atrakcií ostrovov? Náročnejších dovolenkárov na Maldivách milo prekvapia aj luxusné hotely. Zaujímavosťou ostrovov je, že sa postupne vnárajú stále hlbšie a hlbšie do mora a je možné, že sa o 20 rokov pod vodou ocitne až polovica ostrovnej pevniny. Tento fakt je možno ďalší dôvod na ich návštevu, kým sa ešte dá!
 

 

Maurícius: ako stvorený pre aktívny oddych

Maurícius, ostrov vulkanického pôvodu s pôvabnými plážami a priezračným morom, nájdete v južnej časti Indického oceánu. Exoticky ostrov poskytuje široké možnosti spoločenského a kultúrneho vyžitia s mimoriadne kvalitnými službami a skutočným luxusom za ekonomické ceny. Maurícius je vhodný najmä pre tých z vás, ktorí obľubujú aktívnejšiu luxusnú dovolenku spojenú s oddychom v exotickej prírode. Ostrov jednoznačne odporúčame najmä ak obľubujete dovolenkové športy. Takmer vo všetkých hoteloch si viete vybrať z bezplatnej ponuky zahŕňajúcej vodné lyžovanie, tenis, squash, windsurfing, vodné bicykle, fitness, aquaerobik, potápanie a iné. Nájdete tu vynikajúce podmienky pre golf, je tu päť skvelých 18 jamkových ihrísk.

Dámy, ktoré radi nakupujú, sa zasa iste potešia hlavnému mestu Maurícia, Port Louis, ktoré je vyhľadávanou nákupnou zónou. Okrem širokého výberu obchodných pasáží Maurícius ponúka aj niekoľko zaujímavých kultúrnych atrakcií. Múzeum Blue Penny, Natural History Museum, Múzeum koloniálnej architektúry. Pre romantické duše je ako stvorená botanická záhrada Pamplemousses, ktorá je najstaršou botanickou záhradou na južnej pologuli. Nemali by ste obísť ani vodopád Chamarel, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest ostrova, či najväčší národný park v okolí, Black River Gorges, kde z bezpečnej vzdialenosti budete môcť sledovať napríklad aj kŕmenie krokodílov.

 

Vybrali ste si z našich tipov, alebo ešte stále váhate a potrebujete poradiť, ktorý z týchto troch exotických ostrovov najviac spĺňa vaše tajné želania? Kontaktujte nás v pravom dolnom rohu vašej obrazovky a radi vám pomôžeme s výberom.

 

Exotika s Idem.sk

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145807 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 122262 videní | 6 minúty čítania