Späť na všetky články
pred 1 rokom 324 videní | 3 minúty čítania

Najkrajšie pláže a skvelé drinky nájdete len v Cancúne v Mexiku

Najkrajšie pláže a skvelé drinky nájdete len v Cancúne v Mexiku
Exotický Cancún je doslova magnetom pre turistov a niet sa čomu čudovať. Tu si totiž každý nájde to svoje.

Exotický Cancún je doslova magnetom pre turistov a niet sa čomu čudovať. Tu si totiž každý nájde to svoje. Či už obľubujete ničím nerušené vylihovanie na pláži, pulzujúci nočný život alebo aktívnejšiu dovolenku, plnú spoznávania pamiatok a vodných športov, Cancún, konkurujúci slávnemu Acapulcu, je tou pravou luxusnou destináciou pre vás. All inclusive hotel, kde o vás bude dokonale postarané, je v Cancúne samozrejmosťou. A okrem toho sa tu nikdy nebudete nudiť…

 

 

Toto významné turistické stredisko, ktoré vyrástlo z malej rybárskej dedinky, vám ponúka cca 20 km pobrežia s tými najkrajšími plážami v Mexiku. Pozvoľný vstup do mora je vhodný aj pre menej zdatných plavcov a malé deti. Vyberte sa s rodinou na nádhernú čistú pláž Playa Delfines alebo si dajte drink a nakúpte suveníry na rušnejšej Playa Tortugas. Vyšantite sa vo vlnách na nádhernej Playa Ballenas a urobte si tie najkrajšie fotky na populárnej Playa Gaviota Azul.
 

 

Všetky pláže v Cancúne, s bielym pieskom a azúrovou vodou, majú svoje čaro. Môžete si tu užiť veľké množstvo aktivít: parasailing, vodné lyžovanie, kajaky, potápanie aj šnorchlovanie. Ak cestujete s deťmi, odporúčame vám navštíviť akvapark "Wet´n Wild", kde si môžete zaplávať s delfínmi alebo sa vybrať na výlet (napr. vyhliadkovou loďou s preskleným dnom) po okolí, napríklad na slávny ostrov Isla Mujeres. Ak máte radšej suchozemské aktivity, vychutnajte si chvíle relaxu v niektorom z početných klubov, barov, reštaurácií či obchodov. Bez problémov sa tu dohovoríte po anglicky.

 

Mexiko je preslávené svojimi skvelými miešanými nápojmi s tequilou. Tento tradičný destilát zo šťavy agáve sa tradične pije s citrónom a soľou. Kvalitná tequila sa dá popíjať pomaly ako whiskey. Častejšie sa s ňou však stretnete v drinkoch ako sú Jimarita (obsahuje aj pomarančový likér Ciontreau) alebo Paloma (s tonikom a limetkou). Ak vám nechutí tequila, ochutnajte mexické pivo s limetkou, mexickú sangriu či vskutku osviežujúci exotický koktejl z darov mora (niečo pre tých, čo majú radi štipľavé a neboja sa experimentovať).
 

 

Nebaví vás vysedávať v bare a radšej by ste spoznávali mexickú kultúru? Zoberte rodinu do Museo Maya de Cancún, kde sa dozviete množstvo zaujímavostí o mayskej kultúre. Za návštevu stojí aj komplex mayskych ruín Chichén Itzá, ktorý patrí medzi novodobých 7 divov sveta. Novodobou atrakciou Cancúnu je najväčšie podmorské múzeum na svete: v hĺbke deväť metrov pod hladinou mora tu nájdete 400 sôch postáv v životnej veľkosti.
 
 


 

Láka vás luxusný a okázalý Cancún? Chcete vedieť o exotickom Mexiku viac? Prečítajte si náš blog. Potrebujete poradiť s výberom ubytovania? Obráťte sa na nás. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145098 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120489 videní | 6 minúty čítania