Späť na všetky články
pred 1 rokom 280 videní | 3 minúty čítania

Kúpanie na Maledivách je zážitkom do konca života

Kúpanie na Maledivách je zážitkom do konca života
Milujete more a teplo tak ako my? Nebaví vás sedieť doma a ohrievať sa pri radiátore, kým za oknom fúka a leje?

Milujete more a teplo tak ako my? Nebaví vás sedieť doma a ohrievať sa pri radiátore, kým za oknom fúka a leje? Preskúmajte s nami čarovné Maledivy, s rozprávkovými plážami a luxusnými hotelmi.

Vyberte sa na dovolenku na Maledivy skôr, ako ich pohltí more. Toto fascinujúce súostrovie sa totiž pomaly ale isto norí hlbšie a hlbšie do mora a je možné, že o 20-30 rokov už budú musieť filmové hviezdy ako Penelope Cruz, Kate Moss či Jude Law dovolenkovať inde…

 

Dnes tvorí Maledivy okolo tisíc malých ostrovov a ostrovčekov, z ktorých je obývaných len cca 200. Nádherné pláže s bielym pieskom a vyhriate, čisté more prilákali na Maledivy turistický ruch v podobe vskutku luxusných letovísk, ktoré ponúkajú dostatok súkromia a pohodlia zamilovaným párom aj rodinám s deťmi. Jediní, kto si tu nepríde úplne na svoje, sú nudisti, nakoľko v tejto moslimskej krajine vám za nahotu na pláži hrozí vysoká pokuta.
 

 

Raj pre potápačov

Ak vás nebaví klasické plávanie alebo odpočinok na nafukovačke v priezračnej, plytkej vode na rozprávkovej pláži, vyskúšajte plávanie, spojené s adrenalínom a spoznávaním podmorského sveta a jeho vzácnej fauny. Zašnorchlujte si alebo si požičajte potápačskú výbavu a zaplávajte si s farebnými rybičkami pri koralových útesoch. Vynikajúcou lokalitou na pozorovanie vzácnych druhov rýb je napríklad Banana reef. V Bluetribe Moofushi uvidíte aj obrie morské korytnačky či žraloky veľrybie.

 

Zábava vo vode pre celú rodinu

Ak sa nechcete potápať, ale radi by ste vedeli, čo sa ukrýva pod morskou hladinou, vyberte sa na výlet loďou s preskleným dnom, ktorá patrí medzi miestne vychytávky. Je to bezpečná voľba aj pre vaše malé deti, ktoré budú mať z pozorovania rybičiek celoživotný zážitok.

Alebo si radšej vyskúšate, aké to je, plaviť sa v naozajstnej ponorke? Na Maledivách môžete tiež absolvovať plavbu člnom, spojenú s pozorovaním delfínov (je tu vyše 20 druhov veľrýb a delfínov) alebo výlet malým lietadlom, kde preskúmate ostrovčeky z vtáčej perspektívy.

Ak vás viac bavia vodné športy, na Maledivách sa rozhodne nudiť nebudete. Požičajte si vodné lyže alebo skúter, vyskúšajte paddleboarding, surfing, parasailing či paragliding, kajak alebo kanoe, prípadne sa vyberte na vzrušujúcu morskú rybačku.


 

Závan exotiky v Male

Omrzelo vás kúpanie a chcete pre zmenu spoznať miestnu kultúru? Navštívte hlavné mesto Male a prejdite sa po rušnom trhu s rybami, ovocím a zeleninou. Pozrite si historickú mešitu so vstupnými dverami z koralu a národné múzeum s koralovou sochou Budhu z 11. storočia. Vychutnajte si skvelé miestne špeciality z tuniaka a dezerty s kokosovým mliekom. Na exotickú chuť Maledív budete ešte dlho spomínať. 
  


 

Ešte stále neviete, kde sa ubytujete počas vašej dovolenky na Maledivách? Radi vám odporučíme ten správny hotel. Napíšte nám! Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145116 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120554 videní | 6 minúty čítania