Späť na všetky články
pred 7 mesiacov 426 videní | 3 minúty čítania

Kostarika – kúpanie a spoznávanie

Kostarika – kúpanie a spoznávanie
Čarovná Kostarika sa okrem fantastických pláží a fascinujúcej prírody vyznačuje aj tým, že jej obyvatelia sú podľa celosvetových štatistík mimoriadne šťastní a spokojní so svojím životom. Ako je to možné?

Čarovná Kostarika sa okrem fantastických pláží a fascinujúcej prírody vyznačuje aj tým, že jej obyvatelia sú podľa celosvetových štatistík mimoriadne šťastní a spokojní so svojím životom. Ako je to možné? Naplánujte si svoju exotickú dovolenku už teraz a zistíte to na vlastnej koži! Bez ohľadu na to, či sa vyberiete na Kostariku na poznávací zájazd alebo na pobyt pri mori, na túto pohodovú krajinu budete ešte dlho spomínať...
 

 

Preskúmajte prírodné krásy Kostariky

Costa rica znamená v preklade bohaté pobrežie. Bohatstvo tejto krajiny sa však neukrýva v peniazoch, ale v jej rozmanitej prírode. Okrem kávových a banánových plantáží tu nájdete aj vodopády, termálne pramene a množstvo národných parkov, kde môžete pozorovať exotické motýle, kolibríky, pestrofarebné vtáky, divoké mačky a opice, a to v takmer nedotknutom, ekologickom prostredí. Špecialitou na Kostarike je takzvané Safari na lodi, kde môžete z loďky sledovať kŕmenie krokodílov v močiari.

Veľkým lákadlom Kostariky sú aktívne sopky. Vyberte sa na výlet k tajomným kráterom, gejzírom a jazeru sopky Poás. V jej okolí nájdete jahodové a kávovníkové plantáže. Zaujímavý pohľad sa vám naskytne aj v Národnom parku Arenal, kde sa nachádza aj rovnomenná sopka, dažďový prales aj Arenalské jazero.
 

 

Kostarika je preslávená aj svojimi nádhernými vodopádmi, ktoré sa ukrývajú uprostred pralesa, a termálnymi prameňmi. Doprajte si príjemný kúpeľ v sopečných termálnych vodách Baldi, kde nájdete až 27 bazénov s rôznou teplotou vody. V blízkosti vodopádu La Paz sa nachádza záhrada, kde môžete pozorovať najväčšie motýle v Strednej Amerike.
 

 

Pobyt na pláži nemusí byť len o kúpaní...

Na Kostarike môžete sledovať morské korytnačky, ako kladú vajíčka do piesku. Stačí ak sa vyberiete do letoviska Tamarindo alebo na pláže Národného parku Manuel Antonio, s jemným bielym pieskom. Za najkrajšie pláže v tomto regióne sú považované Playa Tres a Playa Blanca.
 

 

Na Kostarike nájdete divokejšie pláže (na východnom pobreží) aj pokojnejšie a lepšie dostupné pláže (na západnom pobreží). Okrem plávania si tu môžete vychutnať aj bežné vodné športy, ako sú vodné lyže, potápanie, surfovanie či morské kajaky.

Navštívte krásnu pláž Playa Conchal so svetlým pieskom, Jaco s tmavým, sopečným pieskom, obľúbenú pláž na surfovanie Mal Pais, či pláž Cahuita, s výbornými podmienkami na šnorchlovanie a pozorovanie podmorského sveta.

 

 

Ideálnu dovolenku pri mori zažijete v romantickom hoteli v Guanacaste, kde si vychutnáte horúce slnko, jemné morské vlny, pokoj a all inclusive služby.

 

Potrebujete vedieť viac o dovolenke v Kostarike? Chcete získať podrobnejšie informácie o ubytovaní v tejto destinácii? Poraďte sa s nami! Napíšte nám alebo využite náš chat, ktorý je v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Súvisiace články
pred 1 rokom 1399 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1320 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 995 videní | 4 minúty čítania