Späť na všetky články
pred 7 mesiacov 1455 videní | 3 minúty čítania

Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami. Takúto kombináciu superlatív nájdete iba na jednom jedinom mieste na svete, a tým miestom je práve Thajský ostrov Koh Samui.

Koh Samui patrí k jednému z najkrajších a najvyhľadávanejších ostrovov Thajska. Je tretím najväčším ostrovom Thajska, leží v Thajskom zálive 20 km východne od pobrežia a obklopuje ho približne 60 menších ostrovov a mini ostrovčekov. Ostrov Koh Samui je ako stvorený pre moderného Robinsona. Ktorý milovník dobrodružstva by sa nechcel zatúlať v pravej tropickej džungli, vyjsť si až na vrchol zelenej hory, vykúpať sa vo vodopáde, objaviť starobylé chrámy zabudnuté hlboko v pralese, či pozorovať krokodíly? Je až neuveriteľné, že takýto krásny tropický raj je od Bangkoku vzdialený iba hodinku lietadlom.

 

Exotika a dobrodružstvo ako sa patrí, a to všade na ostrove

Ak ste aj vy z tých ľudí, ktorých nebaví celodenné vylihovanie na pláži alebo pri hotelovom bazéne, potom si na Koh Samui určite prídete na svoje. Každá časť ostrova je špecifická a ukrýva množstvo miestnych zaujímavostí.

 

Vo vnútrozemí vás očarí tropická džungľa, kde máte možnosť navštíviť korytnačie, kobrie a krokodílie farmy. Narazíte tu aj na opice, cvičené na zber kokosových orechov, slony a ďalšie druhy exotických zvierat i rastlín. V tropickom pralese sa môžete dokonca odfotiť so živými tigrami alebo si zajazdiť na slonoch. Pri jednom z najvyššie položených bodov Koh Samui sa nachádza aj unikátna ZOO, kde zvieratá žijú skoro ako vo svojom prirodzenom prostredí.

Ďalším lákadlom, ktoré sa oplatí navštíviť, je vodopád Namuang. Nájdete ho v južnej časti ostrova a môžete sa v ňom s radosťou aj vykúpať. Skladá sa z dvoch vodopádov, ku ktorým sa dostanete zdolaním strmšieho stúpania smerom na vrchol hory. Táto menšia turistika rozhodne stojí za to, lebo výhľady, aké sa vám naskytnú, vám vyrazia dych.  

Na Thajskom Koh Samui si rozhodne nenechajte ujsť ani návštevu obrovskej zlatej sochy Buddhu. Je to najväčšia budhistická svätyňa na ostrove a nachádza sa na severovýchode v časti Bo Phut. Zastaviť sa oplatí aj na neďalekom známom trhovisku pri Wat Leam Suwanaram – nájdete tam krásne gýčové sochy vysmiateho tučného Budhu.

 

 

Ak sa vám po náročných dobrodružných aktivitách zažiada príjemný oddych na pláži, potom určite navštívte Chaweng Beach. Je to najdlhšia a jedna z najkrajších pláží ostrova s celkovou dĺžkou 7 km. Nájdete ju na východnom pobreží Thajského Koh Samui. Súbežne s plážou sa tiahne rušné mestečko Ban Chaweng známe svojím veľkým výberom barov, reštaurácií, obchodov so suvenírmi, supermarketov, krajčírskych dielní či cestovných agentúr. K tradičným atrakciám, a to nielen na pláži, už so samozrejmosťou patria thajské masáže a pedikúra. Ako sa hovorí, kto neokúsil, akoby ani nebol v Thajsku.
 

 

Ak aj vy chcete zažiť exotický ostrovný život na Thajskom Koh Samui, radi vám zodpovieme akékoľvek ďalšie otázky a poradíme, ako si s nami užiť tú najkrajšiu dovolenku.

Napíšte nám. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145205 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120947 videní | 6 minúty čítania