Späť na všetky články
pred 11 mesiacov 1236 videní | 4 minúty čítania

Keď Taliansko, tak Kalábria. Vyrazte na dovolenku do citrónového raja!

Keď Taliansko, tak Kalábria. Vyrazte na dovolenku do citrónového raja!
Slnečná Kalábria leží v Taliansku, v najjužnejšej časti Apeninského poloostrova, a obmývajú ju dve teplé moria – Iónske a Tyrhénske. Prečo sa vybrať na dovolenku práve sem?

Úchvatná príroda, skvelá kuchyňa okorenená štipľavými papričkami, čistučké more, slnkom zaliate pláže a teplé podnebie, vďaka ktorému trvá príjemné počasie od začiatku apríla až do októbra. Existujú snáď lepšie in

grediencie pre prežitie dokonalej dovolenky?

Foto: © shutterstock.com

 

Radi obdivujete krásy prírody? V Kalábrii si prídete na svoje!

Olivovníky všade, kam len oko dovidí a majestátne vrcholky hôr. Nedotknutú stredomorskú prírodu môžete objavovať v niekoľkých chránených parkoch. Národné parky Aspromonte, Pollino a Sila sú skutočnými talianskymi pokladmi s vysokými horami a krištáľovo čistými jazerami.  V poslednom z vymenovaných sa týči najvyšší vrch Kalábrie - Botte Donato (1928 m.n.m.) Atraktívne prírodné scenérie uvidíte aj v okolí horských mestečiek Camigliatello alebo San Giovanni in Flore.

 

Okrem hôr však v Kalábrii nájdete aj panenské nepreplnené pláže so zlatistým alebo bielym pieskom, obklopené jasným tyrkysovým morom. Patria k najkrajším na svete. Členité pobrežie ponúka perfektné možnosti na potápanie a surfovanie najmä v blízkosti mestečiek Tropea a Capo Vaticano na pobreží priezračného Iónskeho mora.Foto: © shutterstock.com

 

Ideálna dovolenka pre milovníkov kultúry

Kalábria však nie je známa iba ako prímorský taliansky raj s krásnymi plážami. Oblasť je populárna aj kvôli svojej bohatej kultúre a tradíciám. Typické talianske mestečká a dedinky s úzkymi uličkami sú plné kvetov, ale i ovocných stromov, ako sú citrónovníky a pomarančovníky. Rastú tu doslova na každom kroku. Zahaľte sa do ich omamnej vône počas večernej prechádzky!

 

Nenechajte si ujsť výlet do historického mestečka Amantea, kde vám neuveriteľný výhľad zo zámku ponúkne okolitú krajinu ako na dlani. Mimoriadne krásny je najmä pri západe slnka. Na tomto výlete vám odporúčame ochutnať špeciálne miestne pečivo Bocconotto.

Foto: © shutterstock.com

 

Okrem toho v Kalábrii lákajú dovolenkárov aj bohaté možnosti agroturistiky. Na miestnych usadlostiach a farmách sa môžete zoznámiť s vidieckym životom, ktorý je plný výborných miestnych špecialít. Ochutnať môžete napríklad domáce paradajky, červené cibule alebo typické feferónky.

 

Foto: © shutterstock.com

 

Netradičný výlet na Liparské ostrovy

Keďže Kalábria sa nachádza na samotnej špičke talianskej čižmy, na Sardíniu, Sicíliu či Liparské ostrovy je to už len na skok. Spojenie s talianskou pevninou zabezpečujú trajekty a rýchle člny. Exotické Liparské ostrovy sú naozajstným vulkanickým skvostom Talianska. Umožnia vám zažiť nevšedné dobrodružstvo, s kopou prírodných zvláštností a archeologických vykopávok.

 

Vystúpte na Veľký kráter a okúpte sa v termálnom sírnom bahennom jazierku na najjužnejšom ostrove Vulcano. Navštívte čiernu sopečnú pláž pod známou sopkou Stromboli. Oboplávajte Liparské ostrovy a prehliadnite si Konskú jaskyňu! Chcete vidieť to najlepšie zo sopečnej Sicílie a Liparských ostrovov za krátky čas? Vyberte sa objavovať a vyskúšajte 8-dňový poznávací zájazd!

Foto: © shutterstock.com

Preferujete rýchlu dopravu letecky alebo radšej uprednostníte výlet vlastným autom? Nech už sa rozhodnete akokoľvek, sme tu pre vás! Príjemný camping, pokojný apartmán, hotel priamo na pláži alebo prázdninový komplex? Vyberte si z našej ponuky výhodného ubytovania. Máj a jún sú vďaka príjemným teplotám ako stvorené pre prežitie čarovnej dovolenky v Kalábrii. Okrem toho sa po celom Taliansku nachádzajú pobočky spoľahlivej požičovne áut Europcar, ak by ste radi spoznávali krajinu autom, no vlastné radšej nechávate doma.

Foto: © shutterstock.com

 

Máte akékoľvek otázky? Tešíme sa na v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Vychutnajte si Kalábriu s Idem.sk

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145102 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120494 videní | 6 minúty čítania