Späť na všetky články
pred 10 mesiacov 536 videní | 3 minúty čítania

Dovolenka v Paname – nádherné pláže a príroda

Dovolenka v Paname – nádherné pláže a príroda
Panama je rajom pre dobrodružných dovolenkárov aj pre tých, ktorí si radi vychutnajú pokoj pri mori.

Panama je rajom pre dobrodružných dovolenkárov aj pre tých, ktorí si radi vychutnajú pokoj pri mori. Nádherné pláže, dažďový prales, termálne pramene, kávové plantáže, vodné športy, veľkolepé západy slnka nad oceánom, pôvodné indiánske kmene v zapadnutých dedinkách aj ruch veľkomesta: to všetko nájdete v tejto krajine, ktorá láka čoraz viac turistov i zo Slovenska.

Do Panamy sa z Bratislavy dostanete za cca 13 hodín a táto cesta sa vám rozhodne oplatí. Jedinečná poloha Panamy, medzi Severnou a Južnou Amerikou, vám umožní spoznať v jednej krajine rovno dva oceány: Tichý a Atlantický.

K Paname patrí aj približne tisícka ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najväčší je Isla de Coiba. Tento ostrov sa nazýva aj Galapágmi Panamy, nakoľko sa tu môžete venovať potápaniu a zaplávať si spolu s korytnačkami či obrími rajami.

 

Čo by ste si na Paname nemali nechať ujsť?

  • Významný dopravný uzol Panamský prieplav, cez ktorý sa premávajú veľké lode a historickú železnicu, ktorá vedie z Panama City do obce Colón a je najstaršou funkčnou železnicou na svete.
  • Kozmopolitnú metropolu Panama city, kde môžete obdivovať vysokánske mrakodrapy alebo sa prejsť po koloniálnej štvrti Casco Viejo, kde nájdete kostoly, múzeá i prezidentský palác.

 

  • Výstup na aktívnu sopku Vulkán Barú (3475 m. n. m.), ktorá sa nachádza v pohorí Cordillera de Talamanca.
  • Národné parky Soberania a Metropolitan park, s bohatou faunou a flórou. Mnohé druhy tropických rastlín a živočíchov (predovšetkým motýľov) nenájdete nikde inde na svete, iba tu.
 
  • Termálne pramene, ktoré sa nachádzajú v okolí tzv. Údolia motýľov (Boquete).
  • Potápanie a šnorchlovanie v Karibskom mori, kde môžete pozorovať množstvo farebných rybičiek.
  • Vynikajúce panamské banány a skvelú miestnu kávu, ktorú môžete ochutnať aj priamo pri návšteve kávových plantáží.

 

Ak hľadáte na Paname príjemné a pokojné pláže, odporúčame vám ubytovať sa v Colce a vychutnať si čaro Tichého oceánu. Nechajte sa rozmaznávať kvalitnými službami v hoteli priamo na piesočnatej pláži, s jedným z najväčších bazénov s morskou vodou v Strednej Amerike a Karibiku.

Vychutnajte si luxus na pláži Santa Clara, kde si môžete vyskúšať vodné športy aj zahrať golf. Odporúčame vám tiež navštíviť pláže Farallon, Playa Blanca, či Playa Rio Mar, kde si na svoje prídu aj surfisti. Na takmer 2 500 km dlhom pobreží Panamy budete mať čo objavovať a ktovie, možno sa sem budete chcieť vrátiť aj o rok?
 

 

Neviete sa rozhodnúť pre najvhodnejšie ubytovanie v Paname? Potrebujete sa poradiť? Napíšte nám. Ochotne vám odpovieme. Zavolajte nám alebo využite náš chat (v pravom dolnom rohu vašej obrazovky).

Súvisiace články
pred 1 rokom 1582 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1470 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 1138 videní | 4 minúty čítania