Späť na všetky články
pred 10 mesiacov 356 videní | 5 minúty čítania

Dovolenka v júni. Kam vycestovať?

Dovolenka v júni. Kam vycestovať?
Pohrávate sa s myšlienkou, oddýchnuť si od všedného pracovného stereotypu, každodenných povinností a dopriať sebe a svojej rodine príjemný oddych?

Pohrávate sa s myšlienkou, oddýchnuť si od všedného pracovného stereotypu, každodenných povinností a dopriať sebe a svojej rodine príjemný oddych? Dovolenka v júni môže byť tým pravým riešením pre všetky mamičky s deťmi, ktoré chcú spojiť príjemné s užitočným, vyhnúť sa davom dovolenkárov a vychutnať si príjemné teploty do 30 stupňov, ktoré ocenia najmä rodiny s menšími detičkami.

Dovolenka v júni je ideálnym kompromisom pre rodiny, ktoré si chcú užiť tie najkrajšie a najobľúbenejšie európske destinácie ako napríklad Taliansko, Španielsko či Grécko, relaxovať na menej zaľudnenej pláži a zároveň ušetriť alebo sa zmestiť do rodinného rozpočtu.


 

To najlepšie z Talianska, Španielska a Grécka

Španielsko – slnečné pláže Malagy

Milovníci pravej letnej pohody, relaxu na pláži alebo čvachtania sa v bazéne luxusného hotelového komplexu ocenia príjemnú atmosféru španielskej Malagy. Slnečná pláž Costa del Sol je ideálnym miestom na odpočinok a naberanie pozitívnej energie. Hrejivé slnečné lúče a príjemný júnový vánok od mora vám zaručene pozdvihnú náladu, zatiaľ čo vaše ratolesti sa budú tešiť okolitým atrakciám, ktoré táto lokalita ponúka. Pozorovanie delfínov, zábavný zvierací park Selwo Adventura, ktorý je domovom pre viac ako 2000 exotických zvierat z celého sveta, či obrovský krokodílí park v Malage v africkom štýle, zaručene zaujmú vašich malých dobrodruhov.

Rodinný výlet sa určite oplatí  naplánovať si aj do neďalekého malebného mestečka Benalmádena, ktoré okrem tradičnej španielskej architektúry ukrýva aj oceanárium a vodný svet s množstvom úchvatných morských živočíchov.

Pre mamičky, ktoré chcú na chvíľu vymeniť opaľovanie sa na pláži za adrenalín, prípadne pre ich športovo nadané polovičky, ponúka Malaga širokú škálu vodných aktivít. Chcete vyskúšať vodné lyže, potápanie sa, surfovanie alebo výlet na člne s rodinkou pozdĺž pobrežia Marbella? Žiadny problém!

 

Sardínia - Karibik Stredomoria

Či už chcete zažiť romantické chvíle s partnerom alebo vás skôr láka rodinná dovolenka v júni, plná zážitkov a prekvapení, Sardínia je ideálnou destináciou. Tento nádherný ostrov sa pýši čistým azúrovým morom, najkrajšími plážami v Európe, ktoré často cestovatelia prirovnávajú práve k tým Karibským, ale aj nedotknutou prírodou.

Jedno z najkrajších a najobľúbenejších letovísk na východe ostrova, Cala Gonone, vás osvieži prívetivou talianskou atmosférou, farbami a vôňou exotických kvetov. Vaše chuťové poháriky poteší výdatná rodinná večera v jednom z množstva luxusných hotelov v okolí, či v tradičnej prímorskej reštaurácii s bohatou ponukou čerstvých darov mora a pravou panna cottou.

Ak ste romantická duša a túžite objaviť skutočné poklady, ukryté v srdci tohto smaragdového ostrova, určite vás oslovia nádherné zákutia, ktoré doslova dýchajú romantikou, ako napríklad smaragdové pobrežie Costa Smeralda, panenská príroda v okolí pláže Cala Luna, či dokonale skrytá pláž Cala Goloritze, ktorá je zapísaná v zozname UNESCO. Vaše deti si prídu na svoje počas výpravy do mesta banditov Orgosolo, ktoré ukrýva tajuplné nuraghy, patriace k najzáhadnejším stavbám sveta.

 

Grécko – jedinečné Korfu

Korfu je jeden z najzelenších a najkrajších ostrovov Grécka a vďaka bujnej subtropickej vegetácii sa mu hovorí aj „smaragdový ostrov“. Korfu ponúka množstvo atrakcií, jedinečných výhľadov na priezračné more a fakultatívnych výletov pre rodiny s deťmi. Keďže Korfu je obľúbená turistická destinácia, na svoje si tu prídu nenároční hostia, ktorí uprednostňujú útulné rodinné hotelíky neďaleko pláží, ale aj rodiny, ktoré si chcú na dovolenke dopriať luxus.

Ak vaše deti milujú vodu, potom im určite splníte sen, keď ich zoberiete do jedného z najobľúbenejších vodných parkov v Európe, Aqualand Corfu, kde sa môžu do sýtosti vyšantiť. Aquapark sa nachádza neďaleko hlavného mesta, ktoré má bohatú históriu. Po vyčerpávajúcich športových aktivitách v aquaparkoch celej rodine dobre padne i výlet na zámoček Achillion s úchvatnou záhradou a dych vyrážajúcim výhľadom, kde sa pred viac ako storočím prechádzala aj krásna princezná Sissi.

 


Chcete zažiť príjemnú a bezstarostnú júnovú dovolenku v jednej z vyhľadávaných lokalít pre rodiny s deťmi a neviete sa rozhodnúť, ktorá destinácia by vám najviac vyhovovala? Kontaktujte nás a my vám s radosťou poradíme s výberom! Zavolajte nám alebo využite náš chat. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Poďte na dovolenku s IDEM

Súvisiace články
pred 1 rokom 2092 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1670 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1591 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1399 videní | 4 minúty čítania