Späť na všetky články
pred 11 mesiacov 2161 videní | 4 minúty čítania

Dovolenka snov na Korzike: Navštívte 7 najkrajších pláží!

Dovolenka snov na Korzike: Navštívte 7 najkrajších pláží!
Ostrov Korzika patriaci Francúzsku je ideálnym miestom na strávenie letnej dovolenky.

Ostrov Korzika patriaci Francúzsku je ideálnym miestom na strávenie letnej dovolenky.  Dovolenkári ostrov milujú najmä pre úchvatné hory a tiež kvôli rozmanitým plážam, ktorých je na Korzike až viac ako 200! Predstavujeme vám tie najkrajšie z najkrajších.

Foto: © shutterstock.com

 

St. Francois beach

Ak chcete spojiť svoju plážovú dovolenku práve aj s objavovaním kultúry a histórie, ubytujte sa blízko hlavného mesta Ajaccio. Blízko centra mesta, v rovnomennom zálive, nájdete okúzľujúcu pláž St.Francois, ktorej dominuje promenáda lemovaná palmami. Jedna z najväčších a najlepšie vybavených pláží v celom zálive je obľúbená najmä kvôli nezabudnuteľným západom slnka a večerným prechádzkam. Kvalitné a cenovo výhodné ubytovanie v blízkosti hlavné mesta nájdete v pohodovom hoteli Club Marina Viva.

Foto: © shutterstock.com

 

Rocapina beach

Ohromujúci biely piesok, čistučká voda a poloha v lone divokej prírody. Tieto slová najlepšie charakterizujú pláž Rocapina ležiacu na západnom pobreží Korziky. Aj napriek tomu, že pláž nemá veľkú rozlohu, pýši sa nevídanou krásou. Pokojné vody tyrkysového mora ocenia najmä rodičia s deťmi. Kým vaši neposedníci môžu bezpečne vystrájať vo vode, vy si zatiaľ môžete vychutnať chvíľky vytúženého odpočinku na slnkom vyhriatej pláži.

Foto: © shutterstock.com

 

Bodri Beach

Krásne miesto, ktoré je jednoducho a rýchlo dostupné z populárneho letoviska Calvi. Túto nedotknutú pláž ukrytú pod miernym svahom spoznáte podľa žiarivej azúrovej farby mora, ideálneho na šnorchlovanie alebo osvieženie počas horúceho dňa. Veľkolepú pláž lemovanú z jednej strany zelenými kopcami a z druhej strany čistými vodami Stredozemného mora si musí obľúbiť každý!

Foto: © shutterstock.com

 

Campomoro beach

Pokojné útočisko na západnom pobreží Korziky pre cestovateľov, ktorí sa chcú vyhnúť masám dovolenkárov. Malé a pôvabné letovisko Campomoro, obklopené čarovnými horami a zeleňou, prekvapuje cestovateľov svojou jasnou modrou vodou a rozľahlou plážou so skvostným bielym pieskom.

Foto: © shutterstock.com

 

Pinarello beach

Prvotriedna pláž, ležiaca iba na skok od prímorského mestečka Porto Vecchio, je doslova pobrežný drahokam. 

Užívajte si horúce lúče letného slniečka v objatí zlatistého piesku a teplých vôd Stredozemného mora, ktoré lemujú túto fantastickú pláž. Pobytom na pláži Pinarello potešíte aj najmenších dovolenkárov a rodičia sa vďaka plytkej vode nemusia obávať o bezpečnosť svojich ratolestí.

Foto: © shutterstock.com

 

Palombaggia beach

Na pláži Palombaggia budete mať pocit, že ste sa preniesli na karibské ostrovy. Na pláži ležiacej na chránenom území pocítite skutočný dotyk prírody. Nevynechajte pri svojom objavovaní Korziky túto 2-kilometrovú fascinujúcu pláž s pozvoľným vstupom do mora a s krištáľovo čistou vodou, ktorá hrá všetkými odtieňmi modrej. Pláž je ideálna pre rodinky s energickými deťmi, pre milovníkov prírody, ale aj pre priaznivcov vodných športov a šnorchlovania. 

Foto: © shutterstock.com

 

Calvi beach

To najlepšie nakoniec! Nádherný výhľad na starobylé mestečko Calvi a jeho citadely sa vám naskytne z pláže s pieskom jemným ako múka. Jedna z najčistejších zátok na svete ponúka na 6-kilometrov dlhom páse bielučkého piesku dovolenkárom dostatok priestoru na rozloženie plážovej deky.  Početné bary a reštaurácie zase zaistia, že nevyhladnete a po ruke bude vždy dostatok chladných nápojov.

Foto: © shutterstock.com

Okrem oslňujúco krásnych pláží a kúzelných mestečiek nájdete na Korzike aj majestátne hory s nenáročnými, ale aj ťažšími turistickými chodníčkami. Dovolenku na tomto francúzskom ostrove si preto vychutná naozaj každý.

Foto: © shutterstock.com

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145101 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120489 videní | 6 minúty čítania