Späť na všetky články
pred 1 rokom 266 videní | 3 minúty čítania

Dominikánska republika – kvalitná dovolenka po každej stránke

Dominikánska republika – kvalitná dovolenka po každej stránke
Omrzel vás pohľad na dážď či sneh za oknom a leto je ešte ďaleko? Urobte si leto už teraz!

Omrzel vás pohľad na dážď či sneh za oknom a leto je ešte ďaleko? Urobte si leto už teraz! Zahoďte starosti a odleťte do teplých krajín. Napríklad do slnkom zaliatej Dominikánskej republiky, kde sa teploty v zime pohybujú okolo príjemných 25-30°C. Cesta z Viedne vám potrvá iba cca 12 hodín a rozhodne sa oplatí. Čo vás čaká v tomto tropickom raji?
 

 

Nádherné pláže a čisté more

Pláže v Dominikánskej republike ponúkajú skutočne luxusný oddych pri mori. Tyrkysové more a jemný biely piesok pláže Bavaro vytvárajú typické karibské scenérie, ktoré si môžete vychutnať v letovisku Punta Cana. Ak hľadáte pokojnejšiu pláž v prírodnom prostredí, vhodnú pre rodiny s malými deťmi, odporúčame vám ubytovať sa v komornejšom letovisku Bayahibe, ktoré sa nachádza na okraji prírodnej rezervácie alebo v romantickom rezorte Samana.


 

Kultúrne pamiatky a miestne špeciality

Kto navštívi Dominikánsku republiku, mal by určite preskúmať jej hlavné mesto Santo Domingo s najstaršou katedrálou Ameriky, domom Diega Kolumbusa a slávnou pešou zónou El Conde, ktorá zvádza k výhodným nákupom. Ak vás zaujíma, ako žijú obyvatelia Dominikánskej republiky, vyberte sa na výlet otvoreným džípom a navštívte napríklad plantáž cukrovej trstiny. Ochutnajte miestne tropické ovocie, čokoládu, kávu a nápoj Mamajuana, ktorý je považovaný za účinné afrodiziakum. Preskúmajte malebný ostrovček Bacardi (áno, práve odtiaľ pochádza slávny rum, ktorý by ste rozhodne mali ochutnať), kde je vraj zakopaný veľký pirátsky poklad alebo útulné mestečko umelcov Altos de Chavon, postavené v talianskom štýle.

 

Zábava pre celú rodinu

Zúčastnite sa na niektorom z fakultatívnych výletov a odneste si domov jedinečné zážitky. Dominikáska republika ponúka vychytávky ako chodenie po morskom dne v skafandri (Seaquarium), šnorchlovanie so žralokmi a rajami, zip-line, výlet na helikoptére či plávanie s delfínmi (Manatí park, Dolphin island park). Vaše deti sa potešial aj dobrodružnému výletu na katamaráne či návšteve múzea čokolády v letovisku Punta Cana. A čo tak vybrať sa na prieskum jaskyne?


 

Široké možnosti športového vyžitia

Romantické pláže s bohatým podmorským životom priam zvádzajú k šnorchlovaniu a potápaniu. Dominikánska republika praje aj tradičným vodným športom ako je surfovanie, windsurfing, plachtenie, vodné bicyklovanie a morské kajaky. Ak vám viac vyhovuje športovanie na brehu, môžete si zajazdiť na koni, zahrať plážový volejbal či tenis, vypožičať si bicykel alebo vyskúšať niektoré z početných golfových ihrísk.

 

Príjemným bonusom k dovolenke v Dominikánskej republike je aj fakt, že táto krajina sa vyznačuje nízkymi cenami jedla a dopravy. Okrem toto, že si vynikajúco oddýchnete, teda aj ušetríte.

Ešte stále ste sa nerozhodli, v ktorom hoteli strávite svoju dovolenku v Dominikánskej republike? Napíšte nám ešte dnes a my vám poradíme! Náš chat nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Zažite si Dominiku s Idem.sk

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145690 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 122186 videní | 6 minúty čítania