Späť na všetky články
pred 1 rokom 1507 videní | 3 minúty čítania

Biele pláže a morské jaskyne na Sardínii: malebné zákutia oblasti Cala Gonone stoja za návštevu!

Biele pláže a morské jaskyne na Sardínii: malebné zákutia oblasti Cala Gonone stoja za návštevu!
Je Sardínia aj Vašou srdcovkou?

Zamilovať sa do Sardínie je také ľahké! Vyrazte na cesty a presvedčte sa sami. Magnetom pre dovolenkárov je najmä východná časť Sardínie. Všetky pláže na tomto talianskom ostrove sú skutočne fascinujúce. Krása tých v oblasti Cala Gonone vám však jednoducho vyrazí dych.

Foto: © shutterstock.com                  


Vedeli ste, že predtým ako sa Cala Gonone stalo populárnou turistickou destináciou, bolo to malé rybárske mestečko? Nenechajte si ujsť možnosť ochutnať ryby a lahodné morské plody pripravené tradičným spôsobom v miestnych reštauráciách. Gurmáni a 

milovníci pizze si v Cala Gonone prídu na svoje!
 

Foto: © shutterstock.com


Najlepším spôsobom, ako spoznať všetky krásy oblasti Cala Gonone, je vydať sa na lodný výlet a pozrieť si celé ohromujúce pobrežie s osamelými plážami a bujnou vegetáciou. Bude na vás čakať priezračná voda, prekrásne jaskyne a chvíľky oddychu v lone panenskej prírody. Spoznajte zábavným spôsobom nádhernú zátoku Orosei, divoké pláže obkolesené dramatickými vápencovými útesmi a morské jaskyne, z ktorých najznámejšia je Grotta Bue Marino. Medzi najkrajšie pláže patria Cala Luna a Cala Sisine. Čarovné prírodné scenérie sa vám určite vryjú do pamäti!


 

Pláž Cala Luna

Zátoka, ktorá je mnohými považovaná za najkrajšiu nielen na ostrove Sardínia, ale aj v celom Stredomorí. Dostanete sa sem už spomínanou loďkou alebo nádhernou turistickou cestičkou popri pobreží. Treba však počítať s tým, že cesta pešo trvá niekoľko hodín. Idylická pláž v tvare polmesiaca s jemnučkým bielym pieskom očarí každého cestovateľa.

Foto: © shutterstock.com

 

Už ste videli jaskyňu, do ktorej vojdete od mora a vyjdete vo vnútrozemí? Na pláži Cala Luna takýchto jaskýň nájdete až šesť. Nachádzajú sa na nej jaskyne, aké ste ešte nevideli! Bujné oleandrové lesy obkolesujúce pláž poskytujú cestovateľom príjemný tieň aj počas horúceho leta.

Foto: © shutterstock.com

 

Cala Sisine

Iba kúsoček od pláže Cala Luna sa pri kúzelnom kaňone rozprestiera jej menšia kamarátka Cala Sisine. Navštívte krásny kaňon Sisine a zažite fascinujúcu exkurziu jedinečnou a nedotknutou krásou prírody. Na Cala Luna aj na Cala Sisine sa nachádza priestor s občerstvením v príjemnom tieni stromov.

Foto: © shutterstock.com

 

Cala Mariolu

Pás piesku skrytý medzi veľkými skalami a obmývaný tyrkysovým morom. To je pláž Cala Mariolu. Ponorte sa pod vodu a sledujte morské rybičky, ktoré nemajú strach z ľudí! Po veselom šnorchlovaní sa môžete na pláži osviežiť vynikajúcou talianskou zmrzlinou.

Foto: © shutterstock.com
 
 

Cala Goloritzé

Prírodná pláž, ktorá je obkolesená vysokými útesmi, patrí pod ochranu UNESCO. Je skutočným skvostom Sardínie. Na pláž sa dá dostať iba pešo. Ak ste priaznivcom turistiky, prechádzka na túto belostnú pláž s unikátnymi skalnými útvarmi bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom.

Foto: © shutterstock.com


Pripravte sa na nezabudnuteľné leto plné vzrušenia a zábavy! Povedzte „sí“ Taliansku a spoznajte Sardíniu, malý raj na zemi, prezývaný aj Karibik Stredomoria.

Foto: © shutterstock.com


Chcete vedieť viac? Sme tu pre vás. Tešíme sa na vaše otázky v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Sardínia s Idem.sk

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145318 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 121409 videní | 6 minúty čítania