Späť na všetky články
pred 11 mesiacov 445 videní | 4 minúty čítania

Aj kratšia dovolenka má svoje neopakovateľné čaro. Vyskúšajte relaxovať pár dní pri mori!

Aj kratšia dovolenka má svoje neopakovateľné čaro. Vyskúšajte relaxovať pár dní pri mori!
Oddýchnite si aspoň na malú chvíľku od ruchu každodennej rutiny!

Nemáte dostatok času, ale napriek tomu by ste si chceli odpočinúť, poleňošiť, podniknúť výlety za poznaním a vidieť nové miesta? Čo tak zrelaxovať sa v pokojnejšom období, mimo masových zástupov turistov, na malebných plážach? Objavte čaro krátkych dovoleniek a poďte sa s nami počas voľných dní pozrieť do magických destinácií, ktoré vám svojou krásou vyrazia dych.
 

Pár dní na gréckych ostrovoch vám umožní spoznať nové jedinečné miesta, ktoré dýchajú históriou a jedinečnými kultúrnymi pamiatkami. Inšpirujte sa našimi tipmi.

 

Foto: © shutterstock.com

 

Korfu: slnko, antická história a olivové háje

Tento ostrov bol už v minulosti často ospevovaný antickými básnikmi pre svoj jedinečný pôvab. Grécke báje vravia, že na Korfu pristál aj najvyšší zo všetkých gréckych bohov, mocný Zeus. Boh mora Poseidón ,opantaný láskou, si zase na Korfu priviedol svoju krásnu nymfu Korkyru. Vďaka ľúbeznej prírode, bohatej histórii, rôznorodým plážam a pulzujúcim letoviskám vám na „smaragdovom ostrove“ nedostatok zábavy rozhodne nehrozí. 

Foto: © shutterstock.com


Vydajte sa preskúmať ostrov opradený gréckou mytológiou! Úzke uličky, chrámy a pevnosti hlavného mesta Kerkyra vás prenesú späť do dávnej minulosti. Priaznivci histórie ocenia aj prehliadku nádherného zámku Achilleon, ktorý si tu dala postaviť cisárovná Sissi.

Vaše chuťové poháriky tiež neostanú na Korfu „nasucho“. Zahryznite sa do šťavnatého pomaranča alebo do skvelých nakladaných domácich olív, degustujte výborné víno alebo typický nápoj ouzo a vychutnajte si ryby a morské plody v miestnych tavernách. 
 

Foto: © shutterstock.com

 

Zakynthos: jaskyne, korytnačky a magické západy slnka

Najväčší z Iónskych ostrovov je populárny predovšetkým kvôli svojej unikátnej prírode. Zaleťte si na Zakythos aj vy a zistite, prečo je jednou z top cestovateľských destinácií! Voňavé kvety, liečivé bylinky, kilometre piesočnatých pláží, strmé útesy, stovky jaskýň a vzácne morské živočíchy lákajú dovolenkárov z celého sveta.

Foto: © shutterstock.com

 

Lodné výlety, vodné športy či šnorchlovanie patria k aktivitám, ktoré vás napumpujú pozitívnou energiou a zážitkami. Morské jaskyne Keri Caves a Blue Caves sú fascinujúce miesta, ktoré si jednoducho nemôžete nechať ujsť. Symbolom Zakynthosu je morská korytnačka Careta-careta. Grécky ostrov je totiž jedným z mála miest na našej planéte, kde sa plachá chránená korytnačka rozmnožuje. Vyskúšajte sa vybrať do Laganas Bay alebo na pláž Kalamaki na juhovýchode ostrova a zistite viac o tomto vzácnom zvieratku!

Foto: © shutterstock.com

 

Rhodos: tradičné dedinky, motýle a kúzelné zátoky

Najkrajšie zátoky na gréckom ostrove Rhodos lemované tyrkysovým morom a lesným porastom nájdete na východnom pobreží ostrova. Rhodos však okrem úchvatných pláží ponúka oveľa viac. Atmosféra mestečiek a dediniek ako Lindos alebo Siana si získali obdiv cestovateľov z celého sveta. 

Foto: © shutterstock.com
 


Za návštevu stojí aj Údolie motýľov, kde môžete vidieť vzácne druhy týchto krásnych živočíchov. Krídla motýľov hrajú skutočne všetkými farbami. Miesto sa nachádza na kopci a previevajúci vetrík vás príjemne schladí aj počas horúcich dní.

Nájdete tu reštauráciu aj obchod so suvenírmi. Odtiaľto už nie je dlhá cesta do viníc, kde sa vyrába lokálne víno vysokej kvality. Detičky potešíte výletom na blízku pštrosiu farmu. Antické a stredoveké pamiatky, príroda a taverny Rhodosu sú nezameniteľné a tento grécky ostrov si zamiluje každá cestovateľská duša.


Foto: © shutterstock.com

 


Pre vás, ktorí si chcete užiť slniečko a more už na jar, sme ušili skrátené jarné pobyty na mieru. Využite našu jedinečnú akciu na all inclusive dovolenky s leteckou dopravou doprajte si pár dní sladkého ničnerobenia!

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky. Tešíme sa na vaše otázky.

Súvisiace články
pred 1 rokom 2119 videní | 4 minúty čítania
pred 7 mesiacov 1694 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1603 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1417 videní | 4 minúty čítania