Neodporúča sa v nich zostať dlhšie ako jednu noc a malé deti treba radšej nechať doma. Ak vám však nevadí mráz a v detstve ste si radi predstavovali pobyt v snežnom iglu, v týchto hoteloch určite budete chcieť aspoň raz prenocovať. Možno vám tu trochu zamrznú prsty na rukách, určite vám však nezamrzne úsmev na tvári.

1. Snow Village – Kittilä, Fínsko

Snežná dedinka vo fínskej obci Kittilä sa nachádza približne 200 kilometrov nad severným polárnym kruhom. Hostia tu majú k dispozícii niekoľko izieb z ľadu, v ktorých sa nachádza vyrezávaný ľadový nábytok a nádherné snehové rezbárske práce. Okrem toho sa tu nachádza aj reštaurácia a ľadový bar v snehovom iglu, ktoré má výšku až 10 metrov.

A ako sa tu vlastne dá zvládnuť ľadová noc? Každý návštevník dostane od personálu presné pokyny na spanie spolu s prehliadkou priestorov, zateplený spací vak a osobné ranné prebudenie teplým nápojom.

ladovy-hotel-kitille-finskoZdroj: Booking.com

Zábavu návštevníkov v SnowVillage navyše zabezpečuje pestrý program. Hostia sa môžu zapojiť do aktivít, ako sú ľadový rybolov, výlety na psie záprahy či jazda na snežnom skútri.

ladovy-hotel-kitille-finskoZdroj: Booking.com

2. Icehotel – Jukkasjärvi, Švédsko

V dedinke Jukkasjärvi na severe Švédska sa nachádza ďalší ľadový hotel, ktorého miestnosti sú kompletne vytesané z ľadu zo susednej rieky Torne. Teplota v izbách sa pohybuje medzi -5 až -8 °C, vďaka čomu si môžu návštevníci vyskúšať tamojší ručne vyrezávaný ľadový nábytok.


Zdroj: Booking.com

Spánok na ľadovej posteli s názvom “Carpe Diem” hosťom spríjemňuje sobia koža, ktorou je posteľ pokrytá, ako aj termálne spacie vaky. Po ľadovej noci čaká na ubytovaných teplá ranná sauna.

A komu by sa mrazu v hotelovej izbe predsa len málilo, v miestnom bare si môže vychutnať aj lahodný kokteil v pohári z ľadu.

icehotel-svedsko

3. Kirkenes Snowhotel – Kirkenes, Nórsko

Približne 10 km od nórskeho mesta Kirkenes sa nachádza Kirkenes Snowhotel. Okrem toho, že svojim hosťom celoročne ponúka pobyt v útulných drevených chatkách s výhľadom na hory, v zime otvára aj snehové apartmány.

V mrazivých izbách sa nachádzajú snehové sochy, ľadové postele s termálnymi prikrývkami a spacími vakmi. Sociálne zariadenia sú, podobne ako vo väčšine podobných hotelov, umiestnené v neďalekej budove.

Zážitok z pobytu v tomto ľadovom hoteli rozhodne umocňuje túra za polárnou žiarou, ktorá patrí k častým aktivitám ubytovaných hostí.

ladovy-hotel-kirkenes-norskoZdroj: Booking.com

ladovy-hotel-kirkenes-norskoZdroj: Booking.com

4. Hotel de Glace – Quebec, Kanada

Unikátny ľadový hotel majú aj v Kanade. Hoci sa využíva najmä na exkurzie, fotografovanie, filmovanie či realizáciu eventov, ponúka tiež možnosť stráviť tu noc. Pripravte sa však na to, že ide o naozaj drahú záležitosť. Noc na tomto mieste vás môže vyjsť približne 500 dolárov.

Skúsenosti hostí však hovoria o tom, že to stojí za to. „Nejde práve o najlacnejší hotel, ale určite stojí za to vyskúšať ho aspoň na jednu noc. Dostanete arktické spacie vaky a ešte predtým, ako si pôjdete ľahnúť do postele, sa môžete ísť zohriať do víriviek, ktoré sú sprístupnené aj v noci. Vnútri je síce stále chladno, ale dá sa to zniesť,” opisuje svoj zážitok na portáli Tripadvisor Rebecca z New Yorku.

Či už sa rozhodnete v tomto ľadovom hoteli prespať, alebo si ho prídete iba obzrieť, vďaka jeho interiéru s umeleckými dielami z ľadu sa jeho návšteva určite stane zážitkom na celý život.

ladovy-hotel-de-glace-kanada

ladovy-hotel-de-glace-kanadaZdroj: www.facebook.com/hoteldeglace

5. Sorrisniva Igloo Hotel – Alta, Nórsko

Hotel Sorrisniva Igloo v Nórsku je splneným destkým snom. Tento špeciálny iglu hotel sa nachádza 20 km od centra mesta Alta a hosťom ponúka ľadové ubytovanie na rozlohe úctyhodných 2000 m².

Každá izba v tomto rozľahlom iglu hoteli je vybavená ultra teplými spacími vakmi a, ako inak, nádherným ľadovým nábytkom. Sprchy, šatne a úschovne batožiny sa nachádzajú vo vedľajšej budove.

Zohriať sa tu dá aj v hotelovej reštaurácii, saune, ako aj vo vonkajších vírivkách s teplou vodou, ktoré si môžu hostia vopred rezervovať.

ladovy-hotel-igloo-norskoZdroj: Booking.com

ladovy-hotel-igloo-norskoZdroj: Booking.com

6. The SnowCastle – Kemi, Fínsko

Ako posledný z nášho výberu sme si nechali The SnowCastle vo Fínsku, ktorého názov dokonale korešponduje s jeho vzhľadom. V priestoroch tohto hotela sa totiž naozaj budete cítiť ako v rozprávkovom snežnom hrade.

Tento ľadový hotel sa síce vybavením veľmi neodlišuje od všetkých tých, ktoré sme spomínali vyššie (k dispozícii sú teplé spacie vaky, ľadový bar, vykurované sociálne zariadenia a reštaurácia), má však svoje neopakovateľné čaro.

Okrem snehového hradu totiž ukrýva aj snežnú kaplnku, v ktorej sa konajú svadobné obrady, a hneď niekoľko veľkolepých sôch so svetelnými efektmi.

Ak by sme si teda mali predstaviť skutočné ľadové kráľovstvo, určite by nám na um prišiel práve tento fínsky hotel.

ladovy-hotel-snowcastle-finskoZdroj: Booking.com

ladovy-hotel-snowcastle-finskoZdroj: Booking.com

Autor: Hana Ivanová

mohlo by vás zaujímať

Čítať článok
26.10.2021
7703
Rozhýbte sa pred zimným spánkom: 3 tipy na čarovnú jesennú turistiku na Slovensku

Využite posledné teplé dni a spravte si výlet do Slovenského raja, Malej Fatry či Vysokých Tatier.

Čítať článok
29.10.2019
4672
Milujete výšky? Tieto miesta budete chcieť zažiť na vlastnej koži

Nič pre slabé povahy, dokonalé zážitky pre adrenalínových nadšencov. Pozrite sa s nami pozrieť na svet z poriadnych výšok.