Späť na všetky články
pred 1 rokom 1752 videní | 4 minúty čítania

10 najobľúbenejších nudistických pláží v Európe

10 najobľúbenejších nudistických pláží v Európe
Čo nehrozí na nuda pláži? No predsa nuda!

Na nuda pláži nuda rozhodne nehrozí! Na top nudistických plážach v Európe vládne uvoľnená a tolerantná atmosféra a každý si tu môže bez problémov užívať šumiace more. 
 

Foto: © istock.com


Väčšina nudistických pláží leží v objatí nádhernej prírody. Návšteva nudistickej pláže je preto skvelý spôsob, ako sa bezchybne opáliť, užiť si pokojnú a ničím nerušenú dovolenku a popri tom obdivovať krásy našej „matky Zeme“. 
Predstavujeme vám výber najkrajších nudistických pláže v Európe, na ktorých môžete s ľahkosťou zahodiť starosti (aj plavky) za hlavu:
 

Foto: © istock.com
 
 

Nudistické pláže v Grécku

Ostrov Kréta ukrýva skutočný prírodný poklad. Kombinácia červenej pláže medzi nádhernými pieskovcovými skalami a mora hrajúceho žiarivými modrými a zelenými odtieňmi vytvára jedinečnú symfóniu farieb.

  • Filaki Beach, Kréta

Čarovná pláž je rozdelená na dve časti. Do prvej časti majú povolený vstup všetci dovolenkári. Druhá časť je vyhradená pre nudistov. Pláž Filaki je jedinou oficiálnou nudistickou plážou na ostrove Kréta. Tých neoficiálnych sa tu však nachádza omnoho viac. 

  • Paradise Beach, Mykonos

Presunieme sa na grécky ostrov Mykonos. Raj pre nudistov je obľúbená pláž Paradise Beach. Už jej názov prezrádza, že určite nesklame. Dva plážové kluby a párty, ktoré roztancujú nôžky vo dne aj v noci, sú ideálne pre milovníkov zábavy.

Foto: © shutterstock.com

 

Nudistické pláže vo Francúzsku

  • Plage Linguizeta, Korzika

Najdlhšia nudistická pláž na Korzike ponúka bohaté možnosti na letné radovánky. Najmä mimo hlavnej sezóny je pláž oázou pokoja a pohody s jemným pieskom a čistučkou vodou.

  • Cap d´Agde, Agde

Cap d´Agde je viac ako len pláž.  Jedná sa o nudistické mestečko! Nájdete tu všetko, čo potrebujete pre každodenný život, vrátane obchodov, reštaurácií, nočných klubov a nechýba dokonca ani banka.

Foto: © shutterstock.com

 

Nudistické pláže v Španielsku

Kúsok raja v podobe pláže na najznámejšom Baleárskom ostrove sa vryje do pamäti každému návštevníkovi. A tá super rozloha! Na troch kilometroch bieleho piesku je dosť miesta pre všetkých. Plytkú vodu ocenia najmä rodinky s deťmi.

  • Playa de Ses Illetes, Formentera

Pláže najmenšieho Baleárskeho ostrova sú známe krištáľovočistou vodou a úchvatnými bielymi plážami. A to zväčša nudistickými! Jednou z najpopulárnejších je Playa de Ses Illetes. Ak si na Formenteru plánujete iba odskočiť na kratší výlet z Mallorky alebo Menorky, na menšiu susedku týchto ostrovov sa dopravíte trajektom. 

  • Playa de los Muertos, Andalúzia

Pláž Playa de los Muertos splní vaše dovolenkové očakávania do bodky. Obrovská rozloha pláže, neuveriteľne čistá voda a poloha na okraji prírodného parku Cabo de Gata-Níjar poteší všetky nespútané duše.

Foto: © shutterstock.com

 

Nudistické pláže v Chorvátsku

  • Valalta, Rovinj

V Chorvátsku nájdete až 30 nudistických oblastí. Oficiálne nudistické pláže sú označené ako FKK. Jednou z nich je aj krásna Valalta , ktorá ponúka odpočinok na prvotriednej úrovni.

  • Nugal Tučepi, Makarská Riviéra

Taký dobrý biely piesok nikdy nie je zlý, však? Nájdete ho aj v Chorvátsku. Na východe od Makarskej riviéry, pred letoviskom Tučepi, leží obklopená strmými útesmi v kamienkovej zátoke nádherná pláž Nugal Tucepi.

Foto: © shutterstock.com

Nudistické pláže sú horúcim trendom. Mnoho dovolenkárov takéto pláže vyslovene vyhľadáva. Ak patríte medzi nich aj vy, inšpirujte sa našimi tipmi a prežite skvelú dovolenku na vychýrených miestach v Grécku, Francúzsku, Španielsku alebo Chorvátsku. Ak ste nováčik a nudistickú pláž sa chystáte vyskúšať prvýkrát, pozor na fotografovanie, je tabu.

 

Vyskúšajte si to počas pobytu s Idem.sk

 

Súvisiace články
pred 2 rokmi 145116 videní | 5 minúty čítania
pred 1 rokom 120554 videní | 6 minúty čítania