Všeobecný popis hotela LONGOSA:

 

 • O hoteli
  Rodinný hotel v južnej časti letoviska Slnečné pobrežie je ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku. Svojou polohou v pokojnej časti, zároveň však len 900 m od živého centra, poskytuje ideálnu rovnováhu medzi odpočinkom a zábavou. Jeho rozsiahle zrekonštruované priestory sú prispôsobené pre komfortnú dovolenku rodín s deťmi.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v južnej časti Slnečného pobrežia, len 200 m od dlhej piesočnatej pláže. Nákupné možnosti, reštaurácie, bary a zábavu hostia nájdu v centre letoviska, ktoré je vzdialené 2 km. Transfer z medzinárodného letiska Burgas trvá približne 30 minút.
   
 • Ubytovanie
  Elegantne zariadené dvojlôžkové izby sú vybavené kúpeľňou, klimatizáciou, TV/sat, telefónom a minichladničkou. K dispozícii sú aj rodinné izby s oddelenou spálňou posuvnými dverami, štúdia a apartmány pre väčšie skupiny alebo rodiny. Všetky izby majú balkón alebo terasu.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka viacero služieb vrátane priestranného vstupu s recepciou, trezorov, zmenárne, výťahu, lobby baru, reštaurácie, kaderníctva, minimarketu a strešnej terasy. K dispozícii je vnútorný aj vonkajší bazén s ležadlami a slnečníkmi zadarmo, osuškami za kauciu a barom pri bazéne. Hotel poskytuje aj bezplatné Wi-Fi pripojenie v lobby.
   
 • Možnosti stravovania
  All Inclusive služba zahŕňa raňajky, obed a večeru formou bufetu, popoludňajšie občerstvenie vrátane zákuskov a zmrzliny, ako aj vybrané nealkoholické a alkoholické nápoje miestnej výroby. Pre deti je k dispozícii detský bufet a jedálenské stoličky.
   
 • Pláž
  Piesočnatá pláž sa nachádza len 200 m od hotela, za piesočnými dunami. Na pláži sú k dispozícii ležadlá a slnečníky za poplatok, ako aj bar na pláži.
   
 • Okolie
  V blízkosti hotela sú rôzne reštaurácie, bary a obchody (150 m). Pre milovníkov histórie je zaujímavý historický Nessebar vzdialený cca 3 km. Okolie ponúka tiež široké možnosti pre zábavu a aktívny odpočinok.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 200 m
  Najbližšieho letiska: 25 km
  Centra mesta: 900 m
  Nákupov: 150 m     
Lokalita
Bulharsko

Bulharsko

Bulharsko

Láka Vás predstava dovolenkovej pohody, zábava v blízkych vodných parkoch, spoznávanie histórie, večerné prechádzky po promenádach s možnosťami výhodných nákupov a nespočetné možnosti športového vyžitia? Potom bude Bulharsko tou správnou voľbou.

Krajina nachádzajúca sa na Balkáne, ktorá prepája Európu a Áziu geograficky ale aj kultúrou.  Preto sú pamiatky naprieč celou krajinou rôznorodé, zastúpene krajinnými vplyvmi už z dávnej histórie. Najväčší vplyv zanechali starovekí Rimania, Gréci, či predkovia ešte z dávnej Byzantskej ríše. Zachovali sa mnohé kostoly, chrámy, opevnenia, hrobky či kúpele. Krajinné scenérie sú taktiež rôznorodé. Stred krajiny je zastúpený lesnými porastmi, horami, údoliami a jaskyniarmi. Naopak letoviská majú krásne dlhé piesočnaté pláže.

Vybrali sme pre vás tie najkrajšie letoviská v Bulharsku. Objavte ich s nami..

Slnečné pobrežie 

Slnečné pobrežie alebo po bulharsky Slânchev Bryag je najobľúbenejším a najväčším letoviskom v krajine pri Čiernom mori s kilometrami krásnych pláží. Viacere z nich získali ocenenie Modrej vlajky, čo značí, že ide o pláže s krásnou čistou vodou spĺňajúce štandardy týkajúce sa ochrany životného prostredia. V porovnaní s ďalšími letoviskami sú tu pláže najširšie.

Športoví nadšenci a milovníci vodných športov budú nadšení, pretože na plážach sa ponúka plno aktivít od mini-golfu až po parasailing.

So stovkami reštaurácií, barov a množstvom obchodíkov ponúka rezort veľa možností na zábavu a gastronomické zážitky. Nezabudnite ochutnať rôzne druhy grilovaného mäsa, šopský šalát, plnené listy vínnej révy, či víno.

Letovisko je výborným miestom nielen pre milovníkov nočného života, ale i pre rodiny s deťmi. Na Slnečnom pobreží sa nachádza mini-gol, motokáry, akvapark, či zábavný park pre deti. 
V okolí rezortu je rovnako veľa zaujímavých miest ako starobylý Nesebar, ktorý je vzdialený len 5 km, či St. Vlas, ktorý je známym prístavom pre jachty. Zábava je tu garantovaná 24 hodín denne.

Transfer z letiska: približne 40 min.
 

Pomorie

Pomorie sa rozprestiera na úzkom poloostrove, jeho staré centrum je umiestnené na pevnine. Ide o stredisko pokojnejšieho rázu v porovnaní so Slnečným pobrežím a vyhľadávajú ho aj miestni turisti.

Staré mesto stojí za návštevu, budete mať možnosť vrátiť sa v čase a vidieť starú architektúru regiónu pri Čiernom mori.
V letovisku je tiež promenáda s množstvom obchodíkov, barov a reštaurácií, kam sa môžete vybrať po dni strávenom na pláži, či poznávaním okolia.

Pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora sa rozprestierajú približne na 5 km. Zo severnej strany je pobrežie chránené balkánskymi horami, smerom na východ a západ je horizont otvorený. Pláže ponúkajú široké možnosti vodných športov.

Zaujímavosťou letoviska je jazero Pomorie, ktoré sa nachádza od letoviska asi 2 km severne. Ide o prírodnú soľnú lagúnu, kde sa produkuje morská soľ a extrahuje sa liečivé bahno. Vďaka nemu a minerálne vode je Pomorie známe ako kúpeľný rezort navštevovaný v lete i zime.
Miesto je zaujímavé aj z hľadiska fauny a flóry. Pri jazere sa nachádza vzdelávacie centrum, kde môžu návštevníci pozorovať život miestneho vtáctva, či objaviť zaujímavé rastlinstvo.

Pomorie leží od Burgasu len 22 km a veľmi blízko je to aj do UNESCOm chráneného Nessebaru.

Transfer z letiska: približne 20 min.
 

Mena:BGN - Bulharský lev
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Bulharský
Hlavné mesto:Sofia

Letoviská Bulharsko

12
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1638 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2504 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 7978 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7400 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1743 videní | 5 minúty čítania