Nezabudnuteľné Španielsko: prežite aktívnu dovolenku v rytme flamenca!

Španielsko je rovnaké ako ich ľudové hudobno-tanečné umenie flamenco: zvodné, vábivé a zároveň pôvabné. V Španielsku uvidíte, čo je to vychutnávať si život naplno. Navštívte ho aj vy! Prezradíme vám dôvody, prečo je Španielsko také obľúbené a milujú ho cestovatelia bez ohľadu na vek.  

ŠpanielskoFoto: © shutterstock.com

Všadeprítomné slniečko

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorým slniečko dodáva energiu? Celá krajina patrí štatisticky medzi najslnečnejšie v Európe a najmä na juhu Španielska prší len výnimočne. Pobrežné letoviská ako Costa del Sol alebo Costa de Almeria majú v priemere viac ako 300 slnečných dní ročne. Žiarivé slnko ostáva na oblohe aj na jeseň či v zime!

Španielsko
Foto: © shutterstock.com

Nespútaná španielska kultúra

V krásnej Andalúzii vzniklo umenie také temperamentné, ako Španieli sami. Flamenco, to nie je iba tanec. Je to súčasť španielskeho umenia a nespútanej kultúry. Dokonalá súhra hry na gitare (toque), spevu (cante) a tanca (baile) vám predvedie, čo je to prirodzenosť a rytmika. Pretancujte v Španielsku v rytme flamenca kľudne aj celú noc!

Španielsko

Foto: © shutterstock.com

Geniálna architektúra

Vydajte sa prebádať stavby, ktoré navrhli svetoznámi španielski architekti. Antonio Gaudí v Barcelone alebo Santiago Calatrava vo Valencii vdýchli týmto mestám punc výnimočnosti.

Objaviť španielsku architektúru!


Architektonickým skvostom v Bilbao je múzeum Guggenheim výnimočný svojimi zakrivenými líniami. Okrem týchto miest sa zaľúbite aj do bielych domčekov v Andalúzii, do fantastického mostu v Ronde, orientálneho paláca v Alhambre či starobylého Cádizu.

ŠpanielskoFoto: © shutterstock.com

Svetoví umelci

Umelecké diela jedinečného maliara Pabla Picasa, ktorý pochádza zo Španielska, pozná celý svet. V Malage môžete navštíviť jeho rodný dom Casa Natal. V barcelonskej historickej štvrti z 15. storočia Barri Gotic môžete navštíviť múzeum, ktoré je venované jeho tvorbe.

Španielsko

Foto: © shutterstock.com

Ďalším známym rodákom zo Španielska je surrealistický maliar Salvador Dalí, ktorého diela si môžete pozrieť v múzeu v jeho rodnom meste Figueres. Ak nemáte múzeá príliš v láske, ale máte radi umelecké diela, úzke uličky malých mestečiek sú umením samé o sebe. V úzkych uličkách stretnete aj talentovaných ľudí, predvádzajúcich pouličný tanec a hru na hudobných nástrojoch.

ŠpanielskoFoto: © shutterstock.com

Najkrajšie pláže v Európe

Španielsko má tisícky nádherných pláží - od maličkých skalnatých nedotknutých zátok, až po dlhé pláže ligotajúce sa zlatistým pieskom. A to čistučké more!


Stovky pláží v Španielsku každoročne získavajú Modrú vlajku, ktorá je znakom kvality vody v mori. Vyberiete si tie v Andalúzii, v Katalánsku alebo vo fantastickej Galícii?

ŠpanielskoFoto: © shutterstock.com

Lahodné jedlo a pitie

Malé a lahodné porcie jedla tapas, ktoré sú súčasťou španielskej kultúry, vám umožnia vybrať si a ochutnať viacero druhov jedál a zdieľať jedlo aj s ostatnými pri stole. Ak predsalen uprednostňujete veľkú porciu, špeciality ako paella, vyprážané kalamáre, pečené zemiaky v šupke a k tomu fľaška výborného španielskeho vína, to je dokonalá kombinácia pre gurmánsky večer v Španielsku. Strávte prázdniny objavovaním regiónov, kde sa vyrába vaše obľúbené víno, pestuje sa šťavnaté ovocie a domáci produkujú lokálne potraviny.

ŠpanielskoFoto: © shutterstock.com

Netradičná architektúra, živelná kultúra, nádherné pamiatky, kilometre krásnych pláží a skvelé jedlo. Vydajte sa do slnečnej Andalúzie, farebnej Barcelony, kráľovského Madridu alebo modernej Valencie a prežite dovolenku v rytme temperamentného flamenca!

ŠpanielskoFoto: © shutterstock.com

Či už sa rozhodnete pre oddychovú letnú dovolenku alebo pre dobrodružný poznávací zájazd, na ktorom vyskúšate všetko možné aj nemožné, Španielsko nikdy nebude zlou voľbou.

ŠpanielskoFoto: © shutterstock.com