9 tipov na krásnu letnú dovolenku na Slovensku

Letná dovolenka na Slovensku je ideálnym riešením pre tých, ktorým sa nechce cestovať ďaleko. Strávte toto leto doma, ušetrite peniaze za cestovanie a podporte slovenskú ekonomiku. Prírodné krásy a atrakcie sa predsa skrývajú aj za rohom...

Liptovský Mikuláš

Ubytujte sa v Liptovskom Mikuláši a vyberte sa do neďalekého Holiday Resortu Tatralandia. Navštívte spolu s deťmi  najväčší vodný areál v strednej Európe. V aquaparku Tatralandia nájdete až 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou - z toho 10 s celoročnou prevádzkou, 26 toboganov a šmýkačiek, saunový svet a množstvo letných akcií pre malé aj veľké deti. Alebo radšej dáte prednosť prírodnej Liptovskej mare?
 

Liptovský Mikuláš
 

Chopok

Ak sa nebojíte výšok a máte radi extrémy, ubytujte sa priamo pod hviezdami, v štýlovom hoteli na vrchole Chopku. Hore sa pohodlne vyveziete lanovkou a okrem fantastických výhľadov si budete môcť naplno užiť horskú turistiku. Vedeli ste, že okrem toho, že je Chopok jedným z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk, patrí i medzi najveternejšie miesta na Slovensku?
 

hotel Rotunda, Chopok
 

Demänovská dolina

Patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Nízkych Tatrách. Demänovské jaskyne boli známou a vyhľadávanou speleologickou lokalitou už pred viac ako 100 rokmi. Navštívte ich spolu s deťmi (nezabudnite sa však teplo obliecť). Ubytovať sa môžete v krásnom hoteli, zariadenom podľa feng šuej.
 

Bešeňová

Ubytujte sa v areáli športovo-relaxačného areálu GINO Paradise Bešeňová a vychutnajte si spolu s rodinnou letný relax. Nájdete tu vonkajšie bazény s geotermálnou vodou, vnútorné bazény s vodnými atrakciami vrátane tobogánu, vitálny svet, relaxačné centrum a množstvo atrakcií pre deti.
 

termálne kúpalisko Bešeňová
 

Jasná

Do Jasnej sa chodí lyžovať. Ale čo v lete? V lete sa do Jasnej uteká pred horúčavami a ruchom mesta, napríklad do fantastického horského wellness hotela. Vyberte sa na turistiku alebo sa vyšantite v Bike parku, kam vás spolu s bicyklom vyvezie sedačková lanovka.
 


 

Tatranská Lomnica

Do Tatranskej Lomnice, ktorá sa nachádza na úpätí Lomnického štítu, sa pohodlne dostanete aj vlakom. Ubytujte sa v jedinečnom a luxusnom Grandhoteli Praha, ktorý je zariadený v secesnom štýle a bol postavený v 20. rokoch minulého storočia. Okrem výstupu lanovkou na Lomnický štít si môžete urobiť výlet aj do zaujímavej botanickej záhrady, kde môžete vidieť až 270 druhov tatranských rastlín.
 

Starý Smokovec

Dokonalý oddych vo vysokohorskej prírode zažijete v Starom Smokovci, odkiaľ sa pozemnou lanovkou dostanete na populárny Hrebienok, kde si môžete vyskúšať adrenalínovú jazdu na bicykli. Vedeli ste, že výstup na Hrebienok zo Starého Smokovca absolvovala v roku 2008 aj anglická panovníčka Alžbeta II.? Na jej počesť pripravujú v Grandhoteli Starý Smokovec dezert, ktorý sa volá Čokoládová guľka Kráľovnej Alžbety.
 

Grandhotel Starý Smokovec
 

Štrbské pleso

Známe lyžiarske stredisko v nadmorskej výške 1 350 m.n.m nespí ani v lete. Doprajte si kvalitné ubytovanie v najkrajšej časti obce a choďte si spolu so svojou polovičkou užiť člnkovanie na jazere Štrbské pleso, ktoré má viac ako 130-ročnú tradíciu. Deti zoberte do Veveričieho lanového parku a ak si trúfate na adrenalín, vyskúšajte bungee jumping zo skokanského mostíka.
 

Bratislava

Aj v slovenskej metropole je čo objavovať. Výhodné ubytovanie neďaleko letiska bude vynikajúcim východiskovým bodom pre nákupy aj objavovanie Starého mesta, s mnohými pamiatkami, galériami a múzeami. V rámci Kultúrneho leta a Hradných slávností sa v uliciach Bratislavy odohráva množstvo hudobných koncertov a iných, zaujímavých kultúrnych podujatí. Mimochodom, z Bratislavy sa môžete vybrať na nekonvenčný výlet loďou do Čunova, Štúrova, Ostrihomu, Viedne aj do Budapešti.
 

Bratislavské nábrežie
 

Chcete, aby vaša letná dovolenka na Slovensku dopadla a jednotku a neviete sa rozhodnúť, kam vyraziť? Napíšte nám! Veľmi dobre poznáme hotely našich domácich partnerov a pomôžeme vám s výberom. Zavolajte nám alebo využite náš chat. Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.