Späť na všetky články
pred 1 rokom 381 videní | 4 minúty čítania

Slnečné Portugalsko: dovolenka ideálna aj pre singles

Slnečné Portugalsko: dovolenka ideálna aj pre singles
Túžite po dobrodružstve?

Potrebujete utiecť pred každodenným stresom? Alebo chcete dovolenkovať, ale nikto vo vašom okolí momentálne nemôže? Vydajte sa na cesty sami.


V posledných rokoch rastie trend single dovolenkárov. Prečo je to tak? Pri cestovaní single najlepšie spoznáte svet naokolo. Nikomu a ničomu sa nemusíte prispôsobovať. Dokonale vypnete a zabudnete na stres. Venujete sa svojim záľubám. Navštevujte vytúžené miesta a necháte sa voľne unášať ich atmosférou.  

 

Foto: © shutterstock.com


Chystáte sa na single dovolenku prvýkrát? Portugalsko je ideálna destinácia, kde spoznáte nových ľudí a zažijete kopec zábavy, ale aj úžasný relax v parkoch a na dlhočizných plážach. Uvoľnite svoju myseľ a vychutnajte si dovolenku v podmanivom Portugalsku!  

Foto: © shutterstock.com


Hlavné mesto plné farieb a zábavy

Nechajte sa vtiahnuť do tajov koloniálnej minulosti portugalského hlavného mesta Lisabon. Všadeprítomná farebnosť a originálne maľované kachličky azulejos robia z celého mesta jedno veľké umelecké dielo. Na stráži stojí Belémska veža, ktorá je spomienkou na všetkých portugalských moreplavcov a objaviteľov. 

Foto: © shutterstock.com


Symbolom Lisabonu je ohromujúci visutý Most 25. apríla cez rieku Tejo. Už na prvý pohľad vyzerá ako menšia verzia slávneho Golden Gate v San Francisku. Náhoda? Nie tak celkom. Mosty sú dielom rovnakej stavebnej firmy. 

A prečo je Lisabon ideálnou destináciou pre singles? Aj keď zo Slovenska odletíte samostatne, v Lisabone sa to môže rýchlo zmeniť. Uličky ozvučené smiechom a zábavou vo štvrti Bairro Alto, veselá nálada v kluboch, clivé fado, prívetiví domáci, ale aj otvorení cestovatelia z celého sveta. Prostredie ako stvorené na zoznámenie sa s kultúrou a novými priateľmi! 

Foto: © shutterstock.com

 

 

Portugalsko, raj surferov pri Atlantiku

Len rozprávková pláž, spenené more, vôňa oceánu a vietor vo vlasoch. To je portugalská realita. Žiarivá a slnečná. Neváhajte, pláže čakajú len na vás! 800 kilometrov portugalského pobrežia zvádza na vylihovanie, ale aj na športové aktivity. Vychýrenými surferskými dovolenkovými destináciami sú Peniche, Cascais, Costa da Caparica alebo Nazaré. Medzi odvážnymi surfermi majú tieto mestá svoje meno.

Foto: © shutterstock.com


Cez deň si v Portugalsku dobrodruhovia užívajú chytanie vĺn a v noci vibrujúcu atmosféru v kluboch a zábavu s pohárikom výborného portského. Že ste nikdy predtým nesurfovali? Nevadí, v surferskej škole sa to naučíte! Po adrenalínových pokusoch si pri oddychu na pláži nezabudnite osladiť život najznámejším portugalským koláčikom pastel de nata. 

 

 

Exotika na dosah ruky

Krása, kam len oko dovidí. Nádherný región Algarve na juhu Portugalska vám odhalí rozmanitosť portugalských pláží

Pláže Túnel a Peneco pri kozmopolitnom meste Albufeira sú plné života. Dovolenkárov je tu ako maku. Známym turistickým cieľom je aj mesto Portimao, odkiaľ je možné ísť na výlet loďkou k jednej z najkrajších morských jaskýň sveta - Benagil cave. Tá patrí na wish list každého cestovateľa. 

Foto: © shutterstock.com


Skutočným rajom na zemi sú exotické pláže a útesy v okolí mesta Lagos. Pri pohľade okolo seba budete krútiť hlavou od nadšenia nad fantáziou matky prírody! 

Foto: © shutterstock.com


Vnímajte krajinu všetkými svojimi zmyslami! Pri cestovaní single si dokonale prevetráte hlavu, spoznáte nových ľudí a zabudnete na starosti. Hoďte sa do pohody na utečte na veľký poznávací zájazd do Portugalska!


Máte akékoľvek otázky? Sem s nimi, už sa tešíme na pokec s vami! Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.
 
 
Súvisiace články
pred 1 rokom 4113 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1399 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 995 videní | 4 minúty čítania