Späť na všetky články
pred 1 rokom 522 videní | 4 minúty čítania

Najlepšie poznávacie zájazdy po celom svete od Idem

Najlepšie poznávacie zájazdy po celom svete od Idem
Nebavia vás klasické poznávačky? Je vám jedno, kde žil aký šľachtic a koľko rokov má ktorá zrúcanina? Nebaví vás tlačiť sa s davmi turistov s paličkami na selfie a počúvať suché fakty o starých budovách? Zmeňte kurz spolu s Idem.sk!

Nebavia vás klasické poznávačky? Je vám jedno, kde žil aký šľachtic a koľko rokov má ktorá zrúcanina? Nebaví vás tlačiť sa s davmi turistov s paličkami na selfie a počúvať suché fakty o starých budovách? Zmeňte kurz spolu s Idem! Vyberte si zájazd, na ktorom určite nebudete zívať od nudy. Najlepšie poznávacie zájazdy sú také, na ktorých sa prejdete aj po nevyšľapaných chodníčkoch…

 


 

Odskočte si na víkend do Kanady

Áno, čítate správne, do Kanady sa dá ísť aj na predĺžený víkend! Lietadlom sa dopravíte do Toronta a odtiaľ si spravíte výlet k fascinujúcim Niagarským vodopádom. Pomocou lode Hornblower sa dopravíte aj k srdcu vodopádov – Horseshoe Falls. Okrem toho si vychutnáte aj prechádzku malebným viktoriánskym mestečkom Niagara-on-the-Lake. Ak si Kanadu zamilujete tak ako my, budete sa do nej chcieť vrátiť! Ak si vyberiete dvojtýždňový zájazd, uvidíte ešte oveľa viac krás tejto prívetivej krajiny: vinárske údolie Okanogan Valley, národné parky Glacier a Banff s nádhernými výhľadmi, ľadovú diaľnicu Ice Fields Parkway, smaragdovo zelené ľadovcové jazierka Louise, Hector, Bow či Peyto. Neobídeme ani mestá s pulzujúcim životom: Quebec, Vancouver, Ottawu a Montreal.


 

Pozdravte domorodcov vo Venezuele

Na Venezuele vás čaká poznávací zájazd plný netradičných dobrodružstiev. Navštívime spolu domorodý kmeň Warao, ktorého členovia žijú tradičným spôsobom na brehoch spletitých tokov v dedinkách na koloch a venujú sa lovu, rybolovu, zberu a pestovaniu miestnych plodín. Prejdeme sa po džungli, kde žijú exotické opice, papagáje či motýle, ktoré by ste inak uvideli len v ZOO. Oddýchneme si na pikniku na pláži s bielym pieskom v koralovom súostroví Los Roques, ktoré sa skladá z 55 malých ostrovčekov, ktoré sú obklopené krištáľovo čistou vodou, vhodnou na šnorchlovanie. Neobídeme však ani rušné hlavné mesto Venezuely Caracas a pôvabný ostrov Isla Margarita, známy aj ako tropický Ostrov perál.

 

Pobaľte sa na Bali

Poznáte knihu Jedz, modli sa a miluj od Elizabeth Gilbertovej? Ak ste ju čítali alebo videli jej filmovú adaptáciu, Bali budete chcieť navštíviť (a nie raz). Spoznajte spolu s nami Ostrov bohov, plný nádherných chrámov a priateľských ľudí, počas zájazdu s nabitým programom. Pozrieme si mestečko umelcov Ubud, najfotografovanejší chrám na Bali Ulun Danu Temple, jazero Brantan, vodopády Git Git, tradičnú balijskú dedinu Tenganan, typické terasovité ryžové políčka a počas výletu na more budeme pozorovať delfíny a úžasne farebný východ slnka. Nebude chýbať ani návšteva najznámejšiemu chrámu na Bali Tanah Lot, ktorý bol postavený na skalnatom výbežku. Tešiť sa môžete aj na relax na pláži.

 

Pozorujte medvede na Aljaške

Máte radi zimu? Tu si prídete na svoje. Veľký okruh Aljaškou, ktorý sa nesie v znamení drsného podnebia a ľadovcov, je určený pre dobrodružné povahy. Navštívite s nami mesto Anchorage, uvidíte zblízka mohutný ľadovec Portage Glacier a zažijete let plavákovým lietadlom s prekrásnym výhľadom na Cookovú zátoku. Na Redoubt Bay budete môcť z bezpečnej vzdialenosti sledovať aljašské medvede v ich prirodzenom prostredí. Spoznáte starodávnu athabascanskú indiánsku kultúru v Chena Indian Village. Vychutnáte si scénickú plavbu trajektom v majestátnych vodách Prince William Sound, počas ktorej budete míňať ľadové kryhy z masívneho ľadovca Columbia, najrýchlejšie sa pohybujúceho ľadovca na svete. Ak budete mať šťastie, zbadáte tu aj morské vydry, tulene či kosatky. Návšteva Aljašky je zážitkom, na ktorý tak skoro nezabudnete.

 

Čína z netradičného rýchlika

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek zájazd do Číny, veríme, že si ho užijete naplno. Ak chcete vidieť z tejto pozoruhodnej krajiny čo najviac, zvoľte si 12-dňový zájazd, počas ktorého spoznáte Veľký čínsky múr, navštívite Zakázané mesto, Kláštor Shaolin, jaskynný komplex Longmen, starobylé mesto Suzhou s vodnými záhradami, továreň na spracovanie hodvábu a povozíte sa moderným vysokorýchlostným vlakom, ktorý dosahuje rýchlosť až 300 km/hod. Ak patríte medzi milovníkov vlakov, odporúčame vám aj náš špeciálny zájazd Čínske metropoly rýchlovlakom, v rámci ktorého navštívite Peking aj Šanghaj a zistíte, ako úžasne šetrí čas doprava vysokorýchlostnou dráhou Maglev.

 

Ešte stále ste sa nerozhodli, kam pôjdete tento rok na poznávací zájazd? Napíšte nám a poraďte sa s nami! Radi vám bližšie predstavíme naše najlepšie poznávacie zájazdy, ktoré sa budú najviac hodiť práve vám a vašej rodine.

Súvisiace články
pred 1 rokom 4703 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1727 videní | 4 minúty čítania
pred 1 rokom 1240 videní | 4 minúty čítania