Späť na všetky články
pred 11 mesiacov 432 videní | 3 minúty čítania

Dovolenka na Korfu je jednoducho úžasná

Dovolenka na Korfu je jednoducho úžasná
Vysoké útesy, nádherné pieskové pláže, romantické zátoky, množstvo zelene, zaujímavé pamiatky, vynikajúce grécke špeciality a uvoľnená atmosféra.

Vysoké útesy, nádherné pieskové pláže, romantické zátoky, množstvo zelene, zaujímavé pamiatky, vynikajúce grécke špeciality a uvoľnená atmosféra. Kto hľadá únik pred každodennými starosťami, na Korfu nájde pohodu, pokoj a ešte oveľa viac…

Hlavné mesto Korfu (s rovnomenným názvom, no známe i ako Kerkyra) vás ohúri zachovalou benátskou architektúrou, s úzkymi uličkami, tržnicami, obchodíkmi a reštauráciami. Jeho pôvodná, stará časť je dnes súčasťou svetového dedičstva UNESCO a je tu rozhodne na čo pozerať. Vo dne i v noci má toto mestečko svoje romantické čaro. Navštívte mesto Korfu v rámci fakultatívneho výletu a odnesiete si domov nezabudnuteľné zážitky.
 

 

Ani pláže na ostrove Korfu vás nenechajú chladnými. Navštívte pokojné letovisko Agios Ioannis Peristeron s krištáľovo čistou vodou a pieskovo-kamienkovou plážou. Je to skvelá destinácia pre dovolenku s malými deťmi. Romantiku si môžete vychutnať aj v letovisku Kontokali, ktoré sa nachádza v zálive, s príjemným výhľadom na mesto. Pokojnú rodinnú dovolenku zažijete aj v malebnom Agios Petros s pieskovou plážou.
 

 

Ak máte radšej aktívnejší oddych, nočný život a adrenalínové športy, vyberte sa radšej do Gouvie, kde to v baroch a na diskotékach žije až dlho do noci alebo do Dassie, kde sa môžete venovať vodným športom i cyklistike. K vyhľadávaným rušnejším strediskám patrí aj Moraitika, s kamienkovo-pieskovou plážou.

Ak rozmýšľate, aký program vymyslíte na Korfu pre vaše deti, odporúčame vám navštíviť akvapark pri dedinke Agios Ioanis. Nájdete tu bazény, šmykľavky, tobogany a rôzne atrakcie pre malých aj veľkých. Veľa zábavy si užijete aj počas niektorej z okružných plavieb výletnou loďou, či už pri návšteve známej Modrej lagúny alebo na plážach v okolí ostrovov Paxos a Antipaxos, ktoré sú prístupné iba z mora.

Ostrov Korfu milovala aj rakúska cisárovná Sissi, po ktorej tu ostal pôvabný letný zámoček Achillion. Dnes tu nájdete múzeum a príjemný tieň v pekne upravenej v záhrade. Z areálu budete mať naviac krásny výhľad na okolie.
 

 

Ak sa chcete o Korfu dozvedieť viac, prečítajte si náš blog a vyberte si z našej ponuky to správne letovisko pre vás.

Neviete sa rozhodnúť pre ten najvhodnejší hotel na Korfu? Potrebujete bližšie informácie o našich letoviskách a službách? Napíšte nám a my vám s radosťou poradíme.

Náš chat nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Úžasná dovolenka na Korfu s Idem.sk

Súvisiace články
pred 1 rokom 3791 videní | 4 minúty čítania
pred 10 mesiacov 2281 videní | 4 minúty čítania
pred 11 mesiacov 944 videní | 4 minúty čítania