Späť na všetky články
pred 1 rokom 6298 videní | 1 minúty čítania

Ako dobre poznáte lyžiarske strediská na Slovensku?

Ako dobre poznáte lyžiarske strediská na Slovensku?
Niektoré strediská patria k tým najvyhľadávanejším, iné sú populárne skôr medzi miestnymi lyžiarmi. Dokážete uhádnuť ich názov podľa krátkeho popisu a fotografie?

Ak počas zimy okrem ciest brázdite aj po slovenských zjazdovkách, spoznať ich podľa krátkeho popisu a fotografie pre vás určite nebude problém. Niektoré patria k tým najvyhľadávanejším, iné sú populárne skôr medzi miestnymi lyžiarmi.

Začnime veľkolepo. Stredisko na obrázku je totiž najväčším na Slovensku. Ponúka až 46 km zjazdoviek rôzneho druhu a množstvo moderných lanoviek. Jeho charakteristickou črtou sú jedinečné výhľady na štíty Vysokých Tatier, ale aj kvalita snehu. O tú sa okrem nadmorskej výšky 2 004 m n.m. stará vyše 430 snežných diel.

Takýto pohľad sa vám naskytne len z jediného miesta. Tým je lyžiarske stredisko s medzinárodným významom, v ktorom sa nachádza 9 km zjazdoviek a 26 km bežkárskych tratí. Stredisko zároveň nesie názov jednej z najvyššie položených tatranských obcí. Uhádnete, ktorej?

Ide o najjužnejšie lyžiarske stredisko na Slovensku, no i napriek tomu ho majú v obľube aj lyžiari z iných kútov Slovenska. Z Bratislavy sa sem dostanete už do dvoch hodín. Stredisko sa pýši stredne náročnou zjazdovkou s takmer 1,5-kilometrovou dĺžkou, ale aj 300-metrovou snowtubingovou dráhou.

Na tomto mieste nájdete jednu z najstrmších a zároveň našu najvyššie položenú zjazdovku, ktorá je vyhľadávanou lokalitou skúsených lyžiarov. Okrem nich sa tu zabavia aj freerideri a rodiny s malými deťmi. Vysoká nadmorská výška sa odzrkadľuje v prevádzke tohto strediska. Sneh tu totiž vydrží až 5 mesiacov v roku.

To, čím sa stredisko na obrázku vyznačuje najviac, je FUN PARK – detský areál na výučbu lyžovania. Ten je totiž druhým najväčším v strednej Európe. Pre skúsenejších lyžiarov sa v stredisku nachádza 11 km zjazdoviek a počas večerného lyžovania máte k dispozícii 1,8-kilometrovú trať. Viete, o ktorom lyžiarskom stredisku je reč?

Zdroj fotografie: visitslovakia.com

Pokiaľ viete, ako sa volá najznámejšie lyžiarske stredisko z prostredia Malých Karpát, nemusíte čítať ďalej. Súčasťou tohto komplexu zimných športov sú lyžiarske trate s celkovou dĺžkou 3 km, ako aj trate pre bežkárov s dĺžkou 8 km. O ktorom vyhľadávanom mieste na západnom Slovensku hovoríme?

Súčasťou tohto strediska je jedna z najdlhších zjazdoviek na Slovensku. Jej dĺžka je 3,9 km a pýši sa 672-metrovým prevýšením. Celková dĺžka lyžiarskych tratí na tomto mieste je 12 km. Súčasťou rezortu je kabínková aj sedačková lanovka, 6 lyžiarskych vlekov a možnosť snowtubingu – šmýkania sa na nafukovacích kruhoch.

Toto stredisko sa vyznačuje viacerými unikátmi. Zo zjazdoviek sa naskytá panoramatický výhľad na Nízke aj Západné Tatry, Malú aj Veľkú Fatru či celú Oravu. Okrem klasického lyžovania tu máte k dispozícii trate pre deti, off-ride alebo pretekárske lyžovanie. Kvalitu jedného z najnavštevovanejších stredísk potvrdzuje 5-hviezdičkové hodnotenie od Medzinárodnej lyžiarskej federácie.

Súvisiace články
pred 1 rokom 29519 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 15460 videní | 1 minúty čítania
pred 10 mesiacov 13041 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 12669 videní | 1 minúty čítania