Všeobecný popis hotela Zuri Zanzibar Hotel & Resort:

 

 • O hoteli
  Hotel Zuri Zanzibar je luxusný rezort, ktorý kombinuje moderný dizajn s autentickými africkými prvkami. Nachádza sa v tropickej záhrade na jednej z najkrajších pláží sveta, poskytujúc ideálne prostredie pre náročných klientov, vrátane tých, ktorí hľadajú dokonalú svadobnú cestu. Hotel vyniká svojím jedinečným dizajnom, ktorý je premyslený do posledného detailu a poskytuje vysokú kvalitu ubytovania.
   
 • Poloha
  Rezort sa nachádza na severozápade ostrova Zanzibar, priamo na 350 metrov dlhej, jedinečnej pláži s bielym pieskom. Stone Town je vzdialený len 50 km a z letiska Zanzibar je možný privátny transfer, ktorý trvá približne 45 minút.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovanie v rezorte zahŕňa moderne zariadené bungalovy, suity a vily s africkými prvkami. Každá jednotka je vybavená kúpeľňou s tropickou vonkajšou a vnútornou sprchou, klimatizáciou, ventilátorom, SAT TV, DVD, trezorom, minibarom a terasou so sedením. Sú dostupné rôzne typy ubytovania vrátane bungalovov, Ocean Jacuzzi Bungalow, Jacuzzi suite a viacizbových vil.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje recepciou, lobby, niekoľkými reštauráciami a barmi, infinity bazénom, vlastnou záhradou, fitnes centrom, lekciami jogy, vodnými športami na pláži, zábavným centrom s herňou, knižnicou a wellness. K dispozícii je tiež Wi-Fi pripojenie.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka možnosti stravovania vrátane polpenzie s raňajkami a večerami v bufetovej forme, a la carte reštaurácii za doplatok, tematických večerí, ako aj all inclusive balíček s bohatými bufetovými stolmi, welcome drinkom, denným dopĺňaním vody a minibaru, nealkoholickými a vybranými alkoholickými nápojmi.
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli je piesočnatá a k dispozícii sú ležadlá a slnečníky zadarmo. Pláž ponúka bohatú ponuku vodných športov a nachádza sa tu aj bar na pláži.
   
 • Okolie
  V okolí hotela je možné navštíviť Stone Town, užiť si plavbu na pôvodných drevených lodičkách alebo sa zapojiť do miestneho života. 
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo na pláži
  Letiska Zanzibar: cca 45 minút jazdy
  Stone Town: 50 km
   
Lokalita

Zanzibar

Zanzibar

Autonómny štát Zanzibar na východnom pobreží Afriky tvorí štát Tanzánia spolu s pevninskou Tanganikou. Zanzibar preslávili biele dlhé piesočnaté pláže s azúrovou vodou Indického oceánu. Miesto dokonalé pre relax, odpočinok, potápanie a šnorchlovanie. Táto krajina ponúka neskutočné more zážitkov.  Pokiaľ chcete navštíviť starobylé mesto v ktorom sa zastavil čas, odporúčame mesto Stone Town. Mesto je zapísané v kultúrnom dedičstve Unesco a dýcha z neho smutná história. Ponúka veľké množstvo pamiatok ako Dom divov, dom Dr. Livingstona, Palace museum, ale aj mestské kľukaté uličky rušného trhu, množstvo mešít, katedrál. Zanzibar ponúka aj kopec fakultatívnych výletov, kde za zmienku stojí spomenúť pôvodné dažďové pralesy, jedny z posledných na území Afriky.

Nungwi a Kendwa

Sú pasované za turistické centrum severného Zanzibaru. Pýšia sa veľmi peknými pieskovými plážami. Ponúkajú tiež bohaté nočné vyžitie s perfektnými reštauráciami. Obľúbené sú tu nočné pozorovania mesiaca a jeho odrazu na hladine mora. Najkrajšia pláž Nungwi sa nachádza na severe ostrova. Kúpanie v mori sa dá vychutnať počas celého dňa, pretože tomto mieste nie je silný príliv a odliv. Táto pláž je je zasadená do miestnej dedinky kde sa nachádzajú hotely, bary, a reštaurácie. Pláž Kendwa sa nachádza kúsok od Nungwi. Pobrežie medzi nimi je ideálne miesto na prechádzky a zbieranie vyplavených mušlí.

Matemwe

Turistické miesto nachádzajúce sa na severovýchod ostrova. Tak ako letoviská Nungwi a Kendwa, aj Matemwe má nádhrenú čisto piesočnatú pláž s azúrovými vodami oceánu. Perfektná poloha tohto letoviska, oproti ostrovu Mnemba, zaručuje tie najlepšie vodné aktivity. Ostrov je presláveným najlepším miestom na potápanie a šnorlchlovanie v Afrike. V tomto letovisku je taktiež slabý vplyv prílivu a odlivu, preto sa okúpete počas celého dňa. 

Mena:TSH - tanzánsky šiling
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Svahilčina, angličtina, arabština
Hlavné mesto:Zanzibar

Letoviská Zanzibar

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1832 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2709 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8155 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7599 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1955 videní | 5 minúty čítania