Všeobecný popis hotela Kamelya Aishen K Club:

 

 • O hoteli
  Kamelya Aishen K Club Hotel, súčasť populárneho hotelového resortu Kamelya Collection, leží v Side Colakli v Turecku. Po kompletnej rekonštrukcii v roku 2019 ponúka širokú škálu služieb a ultra all inclusive program, čím si získava obľubu predovšetkým medzi európskymi návštevníkmi. Je ideálny pre všetky vekové kategórie, obzvlášť vhodný pre rodiny s deťmi, ktoré si užijú rozmanité športové a kultúrne aktivity.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v areáli Kamelya Collection na celkovej ploche 240 000 m², priamo pri 500 metrov dlhej piesočnatej pláži ocenenej modrou vlajkou. Historická časť mesta Side s pozostatkami antického mesta je vzdialená 10 km, letisko v Antalyi 56 km a letisko Gazipaša 113 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka rôzne typy ubytovania, vrátane štandardných, superior, deluxe a rodinných izieb, ako aj rodinných suít. Všetky izby sú vybavené individuálnou klimatizáciou, varnou kanvicou, káblovou TV, minibarom, trezorom a Wi-Fi pripojením. 
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou, 5 vonkajšími a 2 vnútornými bazénmi, detskými bazénmi, tureckými kúpeľami, spa, parnou saunou, vírivkou, akvaparkom a wellness centrom. Súčasťou sú aj recepcia, konferenčné miestnosti, vysokorýchlostné internetové pripojenie, Wi-Fi, viaceré bary (vrátane barov na pláži a pri bazéne), snack reštaurácie, a la carte reštaurácie, športoviská (futbalové ihriská, basketbalové ihriská, tenisové kurty), televízna miestnosť, kino, bowling, obchody, fitness, sauna, beauty centrum a disco.
   
 • Možnosti stravovania
  Ultra all inclusive stravovanie poskytuje bohaté bufetové raňajky, obedy a večere, neskoré raňajky, ľahké občerstvenie počas dňa, polnočné občerstvenie a neobmedzené množstvo nápojov. K dispozícii sú aj a la carte reštaurácie s rôznymi kuchynskými špecialitami.
   
 • Pláž
  Hotel má priamy prístup na piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do vody. Hostia môžu využívať ležadlá, slnečníky, plážové osušky zadarmo a vychutnať si nápoje v bare na pláži.
   
 • Okolie
  V blízkosti hotela sa  nachádzajú  nákupné možnosti a historická časť mesta Side s pozostatkami antického mesta je vzdialená 10 km. Hostia môžu tiež navštíviť blízke atrakcie a užívať si krásnu prírodu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 200 m
  Letiska v Antalyi: 55 km
  Centra mesta Side: 8 km
  Nákupných možností: v hoteli     
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1484 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2323 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7835 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7249 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1612 videní | 5 minúty čítania